’Allo ’Allo! (seria 4)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z 'Allo 'Allo! (seria 4))

Premierowa emisja czwartej serii serialu ’Allo ’Allo! miała miejsce od 7 listopada do 12 grudnia 1987 roku na kanale BBC One. Scenarzystami byli Jeremy Lloyd i David Croft. Ten ostatni wspólnie z Martinem Dennisem był także reżyserem wszystkich odcinków czwartej serii.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Seria czwarta przyniosła pierwsze poważniejsze przetasowania w głównej obsadzie serialu. Francesca Gonshaw została zastąpiona przez Sue Hodge (w fabule Mimi zajęła miejsce Marii jako druga, po Yvette, kelnerka Café René). Po odejściu Sama Kelly’ego, grającego Hansa, w serialu pojawił się włoski kapitan Alberto Bertorelli (w jego roli Gavin Richards).

Obsada serii przedstawia się zatem następująco:

Odcinki[edytuj | edytuj kod]

Numeracja Oryginalny tytuł Premiera w TV
4x01 Hans Goes Over the Top 7 listopada 1987
4x02 Camp Dance 14 listopada 1987
4x03 Good Staff Are Hard to Find 21 listopada 1987
4x04 The Flying Nun 28 listopada 1987
4x05 The Sausage in the Trousers 5 grudnia 1987
4x06 The Jet-Propelled Mother-In-Law 12 grudnia 1987

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Odcinek 1[edytuj | edytuj kod]

Zarówno mieszkańcy kawiarni, jak i pułkownik von Strohm oraz kapitan Geering zamknięci są w jenieckim obozie. Zastanawiają się nad planem ucieczki. Pomóc chcą także Helga i porucznik Gruber, którzy uknuli już własny plan. Pomocną dłoń wyciągają również Crabtree, Monsieur Alfonse i Madame Fanny. Wszystkie próby wydostania się z obozu kończą się jednak zupełnym niepowodzeniem. Herr Flick i von Smallhausen drążą podkop, którego koniec okazuje się w obozie.

Odcinek 2[edytuj | edytuj kod]

René i spółce udaje się wreszcie wydostać na wolność. Pomaga im w tym porucznik Gruber, który przyjeżdża po nich śmieciarką. Do Michelle dociera informacje, że wojska niemieckie mają w planach zaatakowanie Anglii. Próba skontaktowania się z Londynem nie powodzi się, ponieważ Herr Flick podający się za Anglika zagłusza przekaz. Będący w panice René wyrzuca radio przez okno.

Odcinek 3[edytuj | edytuj kod]

Maria przez przypadek została wysłana w paczce czerwonego krzyża do Szwajcarii. Z tego też powodu Edith urządza w Cafe René casting na nową kelnerkę. Właściciel kawiarni jest z tego powodu bardzo zadowolony, jednak gdy dowiaduje się, kto ostatecznie został następczynią Marii uśmiech znika z jego twarzy. U pułkownika w biurze także pojawia się nowa postać – włoski kapitan Alberto Bertorelli.

Odcinek 4[edytuj | edytuj kod]

Michelle zastanawia się nad tym, w jaki sposób skontaktować się z Londynem. Madame Edith ma nowego adoratora, a jest nim kapitan Bertorelli. Herr Flick uważa, że pułkownik von Strohm i generał von Klinkerhoffen są zamieszani w spisek przeciwko Hitlerowi. Żeby upewnić się, czy to prawda, instaluje podsłuch w żonkilu znajdującym się w biurze pułkownika.

Odcinek 5[edytuj | edytuj kod]

Do kawiarni zostaje dostarczone nowe radio, jednak jak się okazuje, nie ma do niego baterii. Ma je dostarczyć jeden z agentów Michelle. Helga powiadamia wszystkich o podstępie, jaki knuje Herr Flick. Malowanie kopii obrazów przez porucznika zostaje ukończone. Gruber ukrywa je w kiełbasach i przychodzi do Cafe René. Tam niespodziewanie zjawia się generał von Klinkerhoffen.

Odcinek 6[edytuj | edytuj kod]

Pułkownik von Strohm wzywa do swojego biura René, żeby ostatecznie wyjaśnić sprawę kiełbas, w których ukryte są obrazy. Wszystkie osoby znajdujące się w kawiarni zostają przymusowo skazane na pracę w winnicy przez generała. Von Klinkerhoffen chce spróbować wszystkich rodzajów win. Michelle wpada na pomysł otrucia go.