Łyżwiarstwo figurowe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2012 - pary taneczne

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Pary Sportowe na ZIOM 2012
Figure skating pictogram.svg
Rosja Anna Janowskaja/Sergei Mózgow Gold medal olympic.svg
Ukraina Aleksandra Nazarowa/Maxim Nikitin Silver medal olympic.svg
Rosja Maria Simonowa/Dmitri Dragun Bronze medal olympic.svg

Rywalizacja par tanecznych rozpoczęła się 15 stycznia w programie krótkim, zaś walka o medale zakończyła się się 17 stycznia w programie dowolnym. Zawody odbywały się w hali OlympiaWorld Innsbruck. Młodzieżowymi mistrzami olimpijskimi została para Rosyjska Anna Janowskaja i Sergei Mózgow, srebro wywalczyła para Ukraińska Aleksandra Nazarowa i Maxim Nikitin. Natomiast brązowy krążek zdobyła także para Rosyjska w składzie Maria Simonowa i Dmitri Dragun.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Program krótki[edytuj | edytuj kod]

Poz. Partnerka Partner Państwo TSS TES PCS SS TR PE CH IN Ded StN
1 Anna Janowskaja Sergei Mózgow  Rosja 60.19 33.79 26.40 6.75 6.46 6.64 6.75 6.43 0.00 1
2 Aleksandra Nazarowa Maxim Nikitin  Ukraina 57.44 33.36 24.08 6.04 5.82 6.18 6.11 5.96 0.00 11
3 Maria Simonowa Dmitri Dragun  Rosja 54.11 29.57 24.54 6.18 5.82 6.25 6.21 6.18 0.00 7
4 Rachel Parsons Michael Parsons Stany Zjednoczone USA 44.69 25.49 20.20 5.25 4.89 5.07 5.04 5.00 1.00 4
5 Karina Uzurowa Ilias Ali  Kazachstan 43.71 26.29 18.42 4.82 4.43 4.86 4.71 4.29 1.00 5
6 Estelle Elizabeth Romain Le Gac  Francja 42.60 24.42 20.18 5.14 4.82 5.00 5.11 5.11 2.00 8
7 Jasmine Tessari Stefano Colafato  Włochy 38.00 23.36 14.64 3.86 3.46 3.61 3.82 3.54 0.00 3
8 Jana Cejkova Alexandr Sinicyn  Czechy 37.38 20.00 17.38 4.50 4.14 4.39 4.54 4.18 0.00 9
9 Christine Smith Simon Eisenbauer  Austria 32.22 19.93 12.29 3.11 2.86 3.32 3.32 2.82 0.00 12
10 Eugenia Tkaczenka Juri Gulitski  Białoruś 31.90 20.22 11.68 3.07 2.75 3.07 3.21 2.57 0.00 2
11 Millie Paterson Edward Carstairs  Wielka Brytania 30.70 16.43 14.27 3.64 3.36 3.68 3.71 3.46 0.00 10
12 Victoria-Laura Lohmus Andrei Davodov  Estonia 26.67 13.36 13.31 3.46 3.14 3.39 3.54 3.14 0.00 6

Program dowolny[edytuj | edytuj kod]

Poz. Partnerka Partner Państwo TSS TES PCS SS TR PE CH IN Ded StN
1 Anna Janowskaja Sergei Mózgow  Rosja 86.77 42.78 43.99 7.39 7.04 7.54 7.43 7.46 0.00 9
2 Aleksandra Nazarowa Maxim Nikitin  Ukraina 74.24 35.70 38.54 6.54 6.14 6.61 6.50 6.50 0.00 11
3 Maria Simonowa Dmitri Dragun  Rosja 71.11 33.50 37.61 6.39 6.11 6.32 6.36 6.25 0.00 12
4 Rachel Parsons Michael Parsons Stany Zjednoczone USA 69.53 35.21 35.32 6.00 5.61 5.93 6.07 6.00 1.00 10
5 Estelle Elizabeth Romain Le Gac  Francja 63.82 32.63 31.19 5.25 4.89 5.39 5.39 5.29 0.00 5
6 Karina Uzurowa Ilias Ali  Kazachstan 59.06 31.00 29.06 4.96 4.57 5.00 4.93 4.93 1.00 7
7 Jana Cejkova Alexandr Sinicyn  Czechy 55.34 27.00 28.34 4.82 4.50 4.89 4.79 4.75 0.00 6
8 Jasmine Tessari Stefano Colafato  Włochy 50.15 26.21 24.94 4.21 3.96 4.18 4.32 4.25 1.00 8
9 Christine Smith Simon Eisenbauer  Austria 46.04 26.00 20.04 3.43 3.18 3.46 3.43 3.29 0.00 3
10 Victoria-Laura Lohmus Andrei Davodov  Estonia 44.11 25.42 20.69 3.54 3.29 3.50 3.54 3.46 2.00 4
11 Eugenia Tkaczenka Juri Gulitski  Białoruś 42.66 22.71 19.95 3.43 3.11 3.43 3.50 3.29 0.00 2
12 Millie Paterson Edward Carstairs  Wielka Brytania 40.35 18.55 21.80 3.64 3.43 3.75 3.82 3.68 0.00 1

Wyniki końcowe[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Partnerka Partner Kraj Łącznie SP FS
Gold medal icon.svg Anna Janowskaja Sergei Mózgow  Rosja 146.96 1 1
Silver medal icon.svg Aleksandra Nazarowa Maxim Nikitin  Ukraina 131.68 2 2
Bronze medal icon.svg Maria Simonowa Dmitri Dragun  Rosja 125.22 3 3
4 Rachel Parsons Michael Parsons Stany Zjednoczone USA 114.22 4 4
5 Estelle Elizabeth Romain Le Gac  Francja 106.42 6 5
6 Karina Uzurowa Ilias Ali  Kazachstan 102.77 5 6
7 Jana Cejkova Alexandr Sinicyn  Czechy 92.72 8 7
8 Jasmine Tessari Stefano Colafato  Włochy 88.15 7 8
9 Christine Smith Simon Eisenbauer  Austria 78.26 9 9
10 Eugenia Tkaczenka Juri Gulitski  Białoruś 74.56 10 11
11 Millie Paterson Edward Carstairs  Wielka Brytania 71.05 11 12
Victoria-Laura Lohmus Andrei Davodov  Estonia 70.78 12 10

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]