Łyżwiarstwo figurowe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2012 - solistki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Solistki na ZIOM 2012
Figure skating pictogram.svg
Rosja Elizaweta Tuktamiszewa Gold medal olympic.svg
Rosja Adelina Sotnikowa Silver medal olympic.svg
Chińska Republika Ludowa Li Zijun Bronze medal olympic.svg

Rywalizacja solistek rozpoczęła się 15 stycznia w programie krótkim, zaś walka o medale zakończyła się 17 stycznia w programie dowolnym. Zawody odbywały się w hali OlympiaWorld Innsbruck. Młodzieżową mistrzynią olimpijską została znana ze światowych aren Rosjanka Elizaweta Tuktamiszewa, srebrny medal wywalczyła jej rodaczka Adelina Sotnikowa, a brązowy medal zdobyła reprezentantka Chin Li Zijun.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Program krótki[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnik Państwo TSS TES PCS SS TR PE CH IN Ded StN
1 Elizaweta Tuktamiszewa  Rosja 61.83 34.42 27.41 6.82 6.32 7.11 6.93 7.07 0.00 10
2 Adelina Sotnikowa  Rosja 59.44 32.66 26.78 6.82 6.36 6.82 6.75 6.71 0.00 7
3 Li Zijun  Chiny 50.92 27.58 23.34 5.96 5.57 5.93 5.96 5.75 0.00 5
4 Anais Ventard  Francja 49.85 27.37 22.48 5.39 5.21 5.68 5.86 5.96 0.00 13
5 Park So-Youn  Korea Południowa 48.37 25.30 23.07 5.79 5.54 5.86 5.86 5.79 0.00 14
6 Risa Shoji  Japonia 47.29 23.26 24.03 6.07 5.71 6.07 6.18 6.00 0.00 11
7 Jordan Bauth Stany Zjednoczone USA 42.33 22.47 19.86 5.04 4.71 4.96 5.04 5.07 0.00 3
8 Tina Stürzinger  Szwajcaria 40.63 22.63 18.00 4.71 4.29 4.50 4.61 4.39 0.00 15
9 Micol Cristini  Włochy 39.87 21.75 18.12 4.96 4.32 4.50 4.54 4.32 0.00 2
10 Darin Khussein  Ukraina 39.77 22.75 17.02 4.50 3.93 4.39 4.29 4.18 0.00 1
11 Chantelle Kerry  Australia 37.51 20.12 17.39 4.43 4.00 4.39 4.43 4.50 0.00 8
12 Nina Larissa Wolfslast  Austria 34.45 19.08 15.37 3.93 3.50 3.96 4.00 3.82 0.00 12
13 Sindra Kriisa  Estonia 34.43 16.69 17.74 4.46 4.25 4.50 4.46 4.50 0.00 9
14 Myrtel Saldeen Olofsson  Szwecja 33.57 17.03 16.54 4.32 3.96 4.18 4.18 4.04 0.00 16
15 Lieselotte Swerts  Belgia 30.73 16.75 14.98 3.82 3.50 3.79 3.82 3.79 1.00 6
16 Eveliina Viljanen  Finlandia 29.73 13.04 18.69 4.93 4.61 4.32 4.82 4.68 2.00 4

Program dowolny[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnik Państwo TSS TES PCS SS TR PE CH IN Ded StN
1 Elizaweta Tuktamiszewa  Rosja 111.27 57.47 54.80 7.04 6.46 6.89 6.93 6.93 1.00 11
2 Li Zijun  Chiny 106.78 57.59 49.19 6.32 5.79 6.32 6.25 6.07 0.00 12
3 Adelina Sotnikowa  Rosja 99.64 46.72 52.92 6.82 6.46 6.36 6.75 6.68 0.00 16
4 Park So-Youn  Korea Południowa 88.23 44.79 44.44 5.89 5.25 5.64 5.54 5.46 1.00 15
5 Risa Shoji  Japonia 88.03 42.40 46.63 5.96 5.68 5.64 6.00 5.86 1.00 14
6 Anais Ventard  Francja 86.23 41.45 45.78 5.61 5.43 5.57 6.04 5.96 1.00 13
7 Jordan Bauth Stany Zjednoczone USA 81.06 39.87 41.19 5.32 4.86 5.29 5.14 5.14 0.00 9
8 Tina Stürzinger  Szwajcaria 72.92 36.39 36.53 4.86 4.32 4.54 4.68 4.43 0.00 6
9 Chantelle Kerry  Australia 71.48 35.94 35.54 4.46 4.18 4.50 4.50 4.57 0.00 7
10 Eveliina Viljanen  Finlandia 71.37 36.00 36.37 4.93 4.11 4.61 4.54 4.54 1.00 2
11 Darin Khussein  Ukraina 69.54 34.37 35.17 4.68 4.04 4.54 4.36 4.36 0.00 10
12 Micol Cristini  Włochy 65.57 31.10 35.47 4.89 4.21 4.25 4.57 4.25 1.00 8
13 Nina Larissa Wolfslast  Austria 61.81 31.26 30.55 3.89 3.64 3.82 3.89 3.86 0.00 4
14 Myrtel Saldeen Olofsson  Szwecja 58.97 28.80 32.17 4.29 4.96 4.93 4.04 3.89 2.00 5
15 Sindra Kriisa  Estonia 58.00 26.47 32.53 4.21 3.79 4.04 4.18 4.11 1.00 1
16 Lieselotte Swerts  Belgia 54.84 26.81 29.03 3.71 3.32 3.68 3.82 3.61 1.00 3

Wyniki końcowe[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnik Kraj Punkty Łącznie SP FS
Gold medal icon.svg Elizaweta Tuktamiszewa  Rosja 173.10 1 1
Silver medal icon.svg Adelina Sotnikowa  Rosja 159.08 2 3
Bronze medal icon.svg Li Zijun  Chiny 157.70 3 2
4 Park So-Youn  Korea Południowa 136.60 5 4
5 Anais Ventard  Francja 136.08 4 6
6 Risa Shoji  Japonia 135.32 6 5
7 Jordan Bauth Stany Zjednoczone USA 123.39 7 7
8 Tina Stürzinger  Szwajcaria 113.55 8 8
9 Darin Khussein  Ukraina 109.31 10 11
10 Chantelle Kerry  Australia 108.99 11 9
11 Micol Cristini  Włochy 105.44 9 12
12 Eveliina Viljanen  Finlandia 101.10 16 10
13 Nina Larissa Wolfslast  Austria 96.26 12 13
14 Myrtel Saldeen Olofsson  Szwecja 92.54 14 14
15 Sindra Kriisa  Estonia 92.43 13 15
Lieselotte Swerts  Belgia 85.57 15 16

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]