Śpiewające fortepiany

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Śpiewające fortepiany
The Lyrics Board
Kraj produkcji  Polska
Język polski
Data premiery 5 marca 2001
Lata emisji 2001- 2006
Liczba odcinków około 200
Czas trwania odcinka ok. 45 minut
Od lat dozwolone bez ograniczeń (według KRRiT)
Produkcja
Produkcja TVP
Reżyseria Elżbieta Protakiewicz
Stacja telewizyjna TVP 2
Nagrody zaśpiewanie swojej ulubionej piosenki

Śpiewające fortepiany – program muzyczny na licencji The Lyrics Board, prowadzony przez Rudiego Schubertha w TVP2 od 2001 do 2006. Pierwszy odcinek wyemitowano w poniedziałek, 5 marca 2001 roku. Reżyserem show była Elżbieta Protakiewicz.

W programie brały udział dwie 3-osobowe drużyny, których kapitanami byli pianiści Czesław Majewski i Janusz Tylman. Pozostali uczestnicy to gwiazdy polskiej estrady, scen teatralnych, filmu, telewizji, radia, sportu, a czasem polityki.

Pojedynek drużyn dotyczył zagadek muzycznych, m.in. odgadywania piosenek po fragmencie tekstu bądź muzyki, czy też śpiewanie utworów związanych z wyświetlonymi obrazkami. Bardzo często wykorzystywane są piosenki popularnych autorów i wykonawców. Śpiewającym artystom, oprócz kapitanów drużyn, przygrywał zespół Wojciecha Kowalewskiego (Malina Kowalewski Band). Uczestników przygotowywał do występu Mateusz Polit.

Od 3 marca 2014 program jest powtarzany w TVP Rozrywka.

Emisja[edytuj | edytuj kod]

Premiery

Powtórki

Dawniej TVP2 logo.svg TVP 2 TVP2 logo.svg TVP 2

Loga TVP Rozrywka.svg TVP Rozrywka

Obecnie brak TVP2 logo.svg TVP 2

Loga TVP Rozrywka.svg TVP Rozrywka

Opis rund[edytuj | edytuj kod]

Runda 1[edytuj | edytuj kod]

Na sześciu kolorowych ekranach były wyświetlane słowa piosenki. Drużyna, która odgadywała, miała najpierw odsłonić jedną z cyfr, i, zaśpiewać piosenkę z tym słowem. Wśród sześciu ekranów znajdowały się także dwa na różowym tle (w pierwszych trzech odcinkach na czerwonym tle). Wtedy pojawiał się głos wściekłej krowy i prawo do odgadywania przejęła drużyna przeciwna. Po odgadnięciu piosenki było jeszcze pytanie premia, za które można było otrzymać dodatkowy punkt.

Runda 2[edytuj | edytuj kod]

Rebusy. Na czterech środkowych ekranach wyświetlano cztery obrazki. Drużyny miały za zadanie zaśpiewać po cztery piosenki (były dwa zestawy, w każdym jedna drużyna miała trzy piosenki, druga jedną, przy drugim zestawie odwrotnie) z co najmniej dwoma skojarzeniami do tych obrazków.

Runda 3[edytuj | edytuj kod]

Zasady podobne jak w rundzie pierwszej, jednak było pięć pól.

Runda 4[edytuj | edytuj kod]

"Runda Maliny". Zespół grał utwór, w którym wplecione były trzy inne piosenki. Zadaniem drużyn było ich odgadnięcie i zapisanie ich tytułów na otrzymanych kartkach.

Runda 5[edytuj | edytuj kod]

Zasady podobne jak w rundzie pierwszej i trzeciej, z tym że były cztery pola, w tym jedno różowe.

Runda 6[edytuj | edytuj kod]

Zagadki Maliny. Zespół grał wstęp, tzw. przygrywkę. Kto zorientował się, o jaką piosenkę chodzi, wstawał i zaczynał śpiewać. Jeśli odgadł prawidłowo - zespół grał dalej, jeśli nie - śpiewał a capella.

Lista odcinków[edytuj | edytuj kod]