Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Olympische Ringe

Regaty żeglarskie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 w Atenach odbywały się w dniach 14-28 sierpnia 2004 roku. Zawody odbywały się w Centrum Żeglarskim Agios Kosimas.

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Star[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnicy Punkty
1 Brazylia Torben Grael
Marcelo Ferreira
42
2 Kanada Ross MacDonald
Mike Wolfs
51,2
3 Francja Xavier Rohart
Pascal Rambeau
54
4 Szwajcaria Flavio Marazzi
Enrico de Maria
70
5 Stany Zjednoczone Paul Cayaro
Phil Trinter
71
6 Wielka Brytania Iain Percy
Steve Mitchell
73
7 Włochy Francesco Bruni
Guido Vigna
75
8 Bermudy Peter Bromby
Lee White
82



Finn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Wielka Brytania Ben Ainslie 38
2 Hiszpania Rafael Trujillo 51
3 Polska Mateusz Kusznierewicz 53
4 Chorwacja Karlo Kuret 61
5 Grecja Aimilios Papathanasiou 72,4
6 Australia Anthony Nossiter 93
7 Belgia Sébastien Godefroid 96
8 Francja Guillaume Florent 96



470[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnicy Punkty
1 Stany Zjednoczone Paul Foerster
Kevin Burnham
71
2 Wielka Brytania Nick Rogers
Joe Glanfield
74
3 Japonia Kazuto Seiki
Kenjiro Todoroki
90
4 Szwecja Johan Mollund
Martin Andersson
94
5 Francja Gildas Philippe
Nicolas le Berre
97
6 Holandia Sven Coster
Kalle Coster
101
7 Portugalia Alvaro Marinho
Miguel Nunes
103
8 Brazylia Alexandre Paradeda
Bernardo Arndt
104



Windsurfing[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Izrael Gal Fridman 42
2 Grecja Nikolaos Kaklamanakis 52
3 Wielka Brytania Nick Dempsey 53
4 Brazylia Ricardo Santos 54
5 Polska Przemysław Miarczyński 73
6 Portugalia João Rodrigues 78
7 Chińska Republika Ludowa Zhou Yuanguo 84
8 Australia Lars Kleppich 84



Laser[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Brazylia Robert Scheidt 55
2 Austria Andreas Geritzer 68
3 Słowenia Vasilij Žbogar 76
4 Wielka Brytania Paul Goodison 81
5 Portugalia Gustavo Lima 88
6 Szwecja Karl Suneson 104
7 Nowa Zelandia Hamish Pepper 108,3
8 Stany Zjednoczone Mark Mendelblatt 111



49er[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnicy Punkty
1 Hiszpania Iker Martinez
Xavier Fernandez
67
2 Ukraina Rodion Luka
George Leonchuk
72
3 Wielka Brytania Chris Draper
Simon Hiscocks
77
4 Norwegia Christoffer Sundby
Frode Bovim
88
5 Stany Zjednoczone Tim Wadlow
Pete Spaulding
92
6 Brazylia André Fonseca
Rodrigo Duarte
104
7 Australia Chris Nicholson
Gary Boyd
105
8 Finlandia Thomas Johanson
Jukka Piirainen
111



Tornado[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnicy Punkty
1 Austria Roman Hagara
Hans-Peter Steinacher
34
2 Stany Zjednoczone John Lovell
Charlie Ogeltree
45
3 Argentyna Santiago Lange
Carlos Espinola
54
4 Francja Olivier Backes
Laurent Voiron
57
5 Holandia Mitch Booth
Herbert Dercksen
61
6 Australia Darren Bundock
John Forbes
62
7 Portoryko Enrique Figueroa
Jorge Hernandez
72
8 Hiszpania Fernando Echávarri
Anton Paz
74,8



Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Europa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Norwegia Siren Sundby 47
2 Czechy Lenka Smidova 65
3 Dania Signe Livbjerg 74
4 Australia Sarah Blanck 75
5 Finlandia Sari Multala 85
6 Argentyna Serena Amato 86
7 Chińska Republika Ludowa Shen Xiaoying 88
8 Nowa Zelandia Sarah Macky 91



470[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Grecja Sofia Bekatorou
Aimilia Tsoulfa
38
2 Hiszpania Natalia via Dufresne
Sandra Azon
62
3 Szwecja Therese Torgersson
Vendela Zachrisson
63
4 Słowenia Vesna Dekleva
Klara Maucec
65
5 Stany Zjednoczone Katie McDowell
Isabelle Kinsolving
84
6 Dania Susanne Ward
Michaela Meehan
89
7 Wielka Brytania Christina Bassadone
Katherine Hopson
91
8 Rosja Vlada Ilienko
Natalia Gaponowitsch
94



Yngling[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Kraj Zawodniczki Punkty
1  Wielka Brytania Shirley Robertson
Sarah Webb
Sarah Ayton
39
2  Ukraina Ruslana Taran
Ganna Kalinina
Svitlana Matevusheva
50
3  Dania Dorte Jensen
Helle Møller Jespersen
Christina Borregaard-Otzen
54
4  Holandia Annelies Thies
Annemieke Bes
Petronella de Jong
56
5  Francja Anne le Helley
Elodie Lesaffre
Marion Deplanque
57
6  Niemcy Kristin Wagner
Anna Höll
Veronika Lochbrunner
76
7  Nowa Zelandia Sharon Ferris
Joanna White
Kylie Jameson
77
8  Rosja Jekaterina Skudina
Tatjana Larzewa
Diana Kruzkich
79



Windsurfing[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Francja Faustine Merret 31
2 Chińska Republika Ludowa Yin Jian 33
3 Włochy Alessandra Sensini 34
4 Hongkong Lee Lai Shan 42
5 Nowa Zelandia Barbara Kendall 58
6 Australia Jessica Crisp 74
7 Niemcy Amelie Lux 87
8 Hiszpania Blanca Manchon 95



Bibliografia[edytuj | edytuj kod]