ABC Family

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
ABC Family
ABC Family
Data startu 1977 (jako CBN Cable)
Właściciel Disney-ABC Television Group
Kraj nadawania  Stany Zjednoczone
Strona internetowa

ABC Familyamerykański kanał telewizyjny o profilu rozrywkowym, należący do Disney-ABC Television Group.

Kanał powstał w 1977 pod nazwą CBN Cable. Należał wówczas do grupy Christian Broadcasting Network i początkowo, podobnie jak inne media tego nadawcy, specjalizował się w programach o tematyce religijnej. W 1981 zmieniono jego format na bardziej rozrywkowy, choć nadal dbano o to, aby emitowane programy mogły oglądać wspólnie całe rodziny. W 1988 kanał zmienił nazwę na CBN Family Channel. Gdy wypracowywanego przez niego zyski stały się na tyle duże, że trudno było pogodzić to ze statusem non-profit, jakim cieszyła się grupa CBN, przeniesiono go do komercyjnej spółki-córki tej grupy, nazwanej International Family Entertainment. Równocześnie przemianowano kanał na The Family Channel.

W lipcu 1997 kanał kupiło Fox Entertainment Group, co rok później zaowocowało kolejną zmianą nazwy - tym razem na Fox Family. W 2001 zawarto umowę, na mocy której Fox sprzedał część swoich kanałów tematycznych, w tym Fox Family, należącej do grupy Disneya telewizji ABC. Wtedy też kanał przyjął swą obecną nazwę.

Programy ABC Family[edytuj | edytuj kod]

Aktualnie w emisji:

Dawniej w emisji:

Przypisy

  1. „Kevin from Work” z zamówieniem na sezon w ABC Family (pol.). W: naekranie.pl [on-line]. [dostęp 25 marca 2015].
  2. ABC Family zamawia dramat o uzależnionej nastolatce "Recovery Road" (pol.). W: spoilertv.pl [on-line]. [dostęp 16 grudnia 2014].
  3. „Stitchers” – kryminał o wykorzystywaniu wspomnień zmarłych zamówiony na sezon (pol.). W: naekranie.pl [on-line]. [dostęp 1 października 2014].