AEGON Championships 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Information icon.svg Osobny artykuł: ATP World Tour 2010.
AEGON Championships 2010
Miejsce  Wielka Brytania
Londyn
Obiekt Queen's Club
Nawierzchnia Trawiasta
Data 07–13.06.2010
ATP World Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 713 950 €
Drabinka 56S/28Q/24D
Dyrektor Ian Wight
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Stany Zjednoczone Sam Querrey
Gra podwójna
Serbia Novak Đoković
Izrael Jonathan Erlich
Gtk-go-back-ltr.svg 2009 2011 Gtk-go-forward-ltr.svg
Strona internetowa

AEGON Championships 2010tenisowy turniej ATP rangi ATP World Tour 250 z cyklu AEGON Championships rozgrywany w dniach 7–13 czerwca 2010 roku w Londynie na kortach trawiastych o puli nagród 713 950 euro.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisista
Ranking[1]
1 Hiszpania Rafael Nadal 2
2 Serbia Novak Đoković 3
3 Wielka Brytania Andy Murray 4
4 Stany Zjednoczone Andy Roddick 8
5 Chorwacja Marin Čilić 12
6 Francja Gaël Monfils 15
7 Stany Zjednoczone Sam Querrey 22
8 Hiszpania Feliciano López 31
Numer
Tenisista
Ranking
9 Francja Julien Benneteau 38
10 Serbia Janko Tipsarević 43
11 Francja Richard Gasquet 45
12 Francja Michaël Llodra 48
13 Kolumbia Santiago Giraldo 58
14 Izrael Dudi Sela 61
15 Włochy Andreas Seppi 66
16 Uzbekistan Denis Istomin 72

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj | edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Hiszpania Rafael Nadal 65 4  
8  Hiszpania Feliciano López 7 6  
  8  Hiszpania Feliciano López 3 4  
     Stany Zjednoczone Mardy Fish 6 6  
   Stany Zjednoczone Mardy Fish 6 6
  12  Francja Michaël Llodra 4 4  
       Stany Zjednoczone Mardy Fish 63 5
  7  Stany Zjednoczone Sam Querrey 7 7
     Niemcy Rainer Schüttler 7 6  
14  Izrael Dudi Sela 5 4  
   Niemcy Rainer Schüttler 7 5 3
  7  Stany Zjednoczone Sam Querrey 69 7 6  
7  Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 7
     Belgia Xavier Malisse 3 5  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
1  Hiszpania Rafael Nadal  
   wolny los     1  Hiszpania Rafael Nadal 6 6  
   Brazylia Marcos Daniel 6 6      Brazylia Marcos Daniel 2 2  
   Słowenia Blaž Kavčič 1 4       1  Hiszpania Rafael Nadal 7 4 6  
Q  Kanada Frank Dancevic 5 7 4       16  Uzbekistan Denis Istomin 64 6 4  
   Jamajka Dustin Brown 7 64 6        Jamajka Dustin Brown 67 4
WC  Wielka Brytania Jamie Baker 1 4   16  Uzbekistan Denis Istomin 7 6  
16  Uzbekistan Denis Istomin 6 6       1  Hiszpania Rafael Nadal 65 4
9  Francja Julien Benneteau 6 6       8  Hiszpania Feliciano López 7 6
   Francja Arnaud Clément 2 4     9  Francja Julien Benneteau 7 6  
   Stany Zjednoczone Taylor Dent 7 3 5      Republika Południowej Afryki Kevin Anderson 5 3  
   Republika Południowej Afryki Kevin Anderson 67 6 7       9  Francja Julien Benneteau 2 4
Q  Wielka Brytania Alex Bogdanovic 6 3 4       8  Hiszpania Feliciano López 6 6  
WC  Bułgaria Grigor Dimitrow 4 6 6     WC  Bułgaria Grigor Dimitrow 2 4
   wolny los   8  Hiszpania Feliciano López 6 6  
8  Hiszpania Feliciano López  
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinał
3  Wielka Brytania Andy Murray  
   wolny los     3  Wielka Brytania Andy Murray 7 6  
   Hiszpania Iván Navarro 6 6      Hiszpania Iván Navarro 68 3  
   Austria Daniel Köllerer 3 4       3  Wielka Brytania Andy Murray 4 6 62  
   Stany Zjednoczone Mardy Fish 6 6          Stany Zjednoczone Mardy Fish 6 1 7  
   Indie Somdev Devvarman 1 4        Stany Zjednoczone Mardy Fish 7 6
   Kazachstan Jewgienij Korolow 66 6 3   13  Kolumbia Santiago Giraldo 65 2  
13  Kolumbia Santiago Giraldo 7 4 6        Stany Zjednoczone Mardy Fish 6 6
12  Francja Michaël Llodra 6 6       12  Francja Michaël Llodra 4 4
   Kazachstan Andriej Gołubiew 3 2     12  Francja Michaël Llodra 6 6  
   Stany Zjednoczone Jesse Levine 6 6      Stany Zjednoczone Jesse Levine 4 2  
WC  Stany Zjednoczone Ryan Harrison 3 3       12  Francja Michaël Llodra 7 6
Q  Francja Nicolas Mahut 7 6       5  Chorwacja Marin Čilić 62 2  
   Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 62 4     Q  Francja Nicolas Mahut 7 3 2
   wolny los   5  Chorwacja Marin Čilić 65 6 6  
5  Chorwacja Marin Čilić  
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinał
6  Francja Gaël Monfils  
   wolny los     6  Francja Gaël Monfils 3 7 2  
   Niemcy Rainer Schüttler 6 6      Niemcy Rainer Schüttler 6 64 6  
   Hiszpania D. Gimeno-Traver 1 2          Niemcy Rainer Schüttler w/o  
   Słowacja Karol Beck 6 3 4       11  Francja Richard Gasquet  
   Stany Zjednoczone Rajeev Ram 1 6 6        Stany Zjednoczone Rajeev Ram 3 5
   Japonia Kei Nishikori 3 3   11  Francja Richard Gasquet 6 7  
11  Francja Richard Gasquet 6 6          Niemcy Rainer Schüttler 7 6
14  Izrael Dudi Sela 64 7 6       14  Izrael Dudi Sela 5 4
   Australia Chris Guccione 7 65 4     14  Izrael Dudi Sela 7 6  
   Polska Michał Przysiężny 63 3      Luksemburg Gilles Müller 5 2  
   Luksemburg Gilles Müller 7 6       14  Izrael Dudi Sela 6 7
   Rosja Igor Kunicyn 1 6 6       4  Stany Zjednoczone Andy Roddick 4 68  
   Ukraina Illa Marczenko 6 4 3        Rosja Igor Kunicyn 2 1
 wolny los   4  Stany Zjednoczone Andy Roddick 6 6  
4  Stany Zjednoczone Andy Roddick  
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinał
7  Stany Zjednoczone Sam Querrey  
   wolny los     7  Stany Zjednoczone Sam Querrey 7 6  
WC  Wielka Brytania James Ward 3 5      Stany Zjednoczone Robby Ginepri 64 2  
   Stany Zjednoczone Robby Ginepri 6 7       7  Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 7  
   Francja Marc Gicquel 7 6          Hiszpania Marcel Granollers 4 65  
   Stany Zjednoczone Michael Russell 66 3        Francja Marc Gicquel 1 4
   Hiszpania Marcel Granollers 6 3 6      Hiszpania Marcel Granollers 6 6  
10  Serbia Janko Tipsarević 4 6 3       7  Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 7
15  Włochy Andreas Seppi 3 7 3          Belgia Xavier Malisse 3 5
WC  Australia Bernard Tomic 6 5 6     WC  Australia Bernard Tomic 2 6 2  
   Belgia Xavier Malisse 6 7      Belgia Xavier Malisse 6 3 6  
Q  Rosja Dmitrij Tursunow 2 63          Belgia Xavier Malisse 6 4 6
   Włochy Paolo Lorenzi 6 6       2  Serbia Novak Đoković 3 6 2  
   Hiszpania Pere Riba 4 4        Włochy Paolo Lorenzi 3 3
   wolny los   2  Serbia Novak Đoković 6 6  
2  Serbia Novak Đoković  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzca 79 260 € 250
Finalista 45 130 € 150
Półfinalista 26 045 € 90
Ćwierćfinalista 15 330 € 45
3 runda 8 935 € 20
2 runda 5 430 € 10
1 runda 3 305 € 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisiści
1 Kanada Daniel Nestor
Serbia Nenad Zimonjić
2 Republika Południowej Afryki Wesley Moodie
Belgia Dick Norman
3 Szwecja Simon Aspelin
Australia Paul Hanley
4 Polska Mariusz Fyrstenberg
Polska Marcin Matkowski
Numer
Tenisiści
5 Stany Zjednoczone Mardy Fish
Bahamy Mark Knowles
6 Szwecja Robert Lindstedt
Rumunia Horia Tecău
7 Brazylia Marcelo Melo
Brazylia Bruno Soares
8 Francja Julien Benneteau
Francja Michaël Llodra

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Kanada Daniel Nestor
 Serbia Nenad Zimonjić
6 6  
5  Stany Zjednoczone Mardy Fish
 Bahamy Mark Knowles
4 2  
  1  Kanada Daniel Nestor
 Serbia Nenad Zimonjić
3 4  
     Słowacja Karol Beck
 Czechy David Škoch
6 6  
   Słowacja Karol Beck
 Czechy David Škoch
6 7
  6  Szwecja Robert Lindstedt
 Rumunia Horia Tecău
3 63  
       Słowacja Karol Beck
 Czechy David Škoch
7 2 3
     Serbia Novak Đoković
 Izrael Jonathan Erlich
66 6 10
  8  Francja Julien Benneteau
 Francja Michaël Llodra
6 6  
   Kazachstan Andriej Gołubiew
 Uzbekistan Denis Istomin
4 1  
8  Francja Julien Benneteau
 Francja Michaël Llodra
7 3 6
     Serbia Novak Đoković
 Izrael Jonathan Erlich
67 6 10  
   Serbia Novak Đoković
 Izrael Jonathan Erlich
4 7 10
  2  Republika Południowej Afryki Wesley Moodie
 Belgia Dick Norman
6 63 3  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  1  Kanada Daniel Nestor
 Serbia Nenad Zimonjić
 
   wolny los  
  1  Kanada Daniel Nestor
 Serbia Nenad Zimonjić
6 3 10  
     Wielka Brytania Colin Fleming
 Wielka Brytania Ken Skupski
4 6 5  
   Wielka Brytania Colin Fleming
 Wielka Brytania Ken Skupski
6 6
     Australia Stephen Huss
 Francja Gaël Monfils
4 4  
    1  Kanada Daniel Nestor
 Serbia Nenad Zimonjić
6 6
  5  Stany Zjednoczone Mardy Fish
 Bahamy Mark Knowles
4 2
     Wielka Brytania Andy Murray
 Wielka Brytania Jamie Murray
6 6  
   Stany Zjednoczone Scott Lipsky
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
2 4  
   Wielka Brytania Andy Murray
 Wielka Brytania Jamie Murray
3 3
  5  Stany Zjednoczone Mardy Fish
 Bahamy Mark Knowles
6 6  
   wolny los
  5  Stany Zjednoczone Mardy Fish
 Bahamy Mark Knowles
 
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  4  Polska Mariusz Fyrstenberg
 Polska Marcin Matkowski
 
   wolny los  
  4  Polska Mariusz Fyrstenberg
 Polska Marcin Matkowski
4 6 5  
     Słowacja Karol Beck
 Czechy David Škoch
6 3 10  
   Wielka Brytania Ross Hutchins
 Australia Jordan Kerr
3 4
     Słowacja Karol Beck
 Czechy David Škoch
6 6  
       Słowacja Karol Beck
 Czechy David Škoch
6 7
  6  Szwecja Robert Lindstedt
 Rumunia Horia Tecău
3 63
     Niemcy Rainer Schüttler
 Serbia Janko Tipsarević
4 3  
   Hiszpania Marc López
 Hiszpania Rafael Nadal
6 6  
   Hiszpania Marc López
 Hiszpania Rafael Nadal
  6  Szwecja Robert Lindstedt
 Rumunia Horia Tecău
w/o  
   wolny los
  6  Szwecja Robert Lindstedt
 Rumunia Horia Tecău
 
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  8  Francja Julien Benneteau
 Francja Michaël Llodra
 
   wolny los  
  8  Francja Julien Benneteau
 Francja Michaël Llodra
6 6  
     Chorwacja Marin Čilić
 Brazylia André Sá
1 4  
WC  Wielka Brytania Chris Eaton
 Wielka Brytania Dominic Inglot
2 0
     Chorwacja Marin Čilić
 Brazylia André Sá
6 6  
    8  Francja Julien Benneteau
 Francja Michaël Llodra
6 6
     Kazachstan Andriej Gołubiew
 Uzbekistan Denis Istomin
4 1
     Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
4 7 7  
   Kazachstan Andriej Gołubiew
 Uzbekistan Denis Istomin
6 65 10  
   Kazachstan Andriej Gołubiew
 Uzbekistan Denis Istomin
7 6
  3  Szwecja Simon Aspelin
 Australia Paul Hanley
64 1  
   wolny los
  3  Szwecja Simon Aspelin
 Australia Paul Hanley
 
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  7  Brazylia Marcelo Melo
 Brazylia Bruno Soares
 
   wolny los  
  7  Brazylia Marcelo Melo
 Brazylia Bruno Soares
63 6 3  
     Serbia Novak Đoković
 Izrael Jonathan Erlich
7 4 10  
WC  Wielka Brytania Jamie Delgado
 Wielka Brytania Jonathan Marray
5 3
     Serbia Novak Đoković
 Izrael Jonathan Erlich
7 6  
       Serbia Novak Đoković
 Izrael Jonathan Erlich
4 7 10
  2  Republika Południowej Afryki Wesley Moodie
 Belgia Dick Norman
6 63 3
     Francja Arnaud Clément
 Francja Nicolas Mahut
6 6  
   Hiszpania Marcel Granollers
 Hiszpania Feliciano López
3 4  
   Francja Arnaud Clément
 Francja Nicolas Mahut
5 63
  2  Republika Południowej Afryki Wesley Moodie
 Belgia Dick Norman
7 7  
   wolny los
  2  Republika Południowej Afryki Wesley Moodie
 Belgia Dick Norman
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[2] Punkty (ATP)[3]
Zwycięzcy 29 300 € 250
Finaliści 15 600 € 150
Półfinaliści 8 510 € 90
Ćwierćfinaliści 3 025 € 45
2 runda 1 840 € 20
1 runda 0 € 0

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Przypisy

  1. Pozycja tenisisty w rankingu ATP z dnia 24 maja 2010
  2. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę
  3. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]