Agnieszka Górniakowska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Agnieszka Górniakowska
Data i miejsce urodzenia 25 lipca 1976
Polska Warszawa

Agnieszka Górniakowska (ur. 25 lipca 1976 w Warszawie) – polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna związana z Telewizją Polską.

Absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Zarządzania i Marketingu w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Pracę w telewizji rozpoczęła w 2001 roku od prowadzenia magazynów pogodowych w TVN i TVN24. Przez ponad 3 lata współtworzyła i prowadziła w TVN24 pierwszy program w całości poświęcony sztuce użytkowej i architekturze wnętrz "Magazyn Styl". Współtworzyła też kanał tematyczny TVN Meteo. W TVN Style prowadziła program o odżywianiu niemowląt i małych dzieci "Zdrowy Start", a w TVN Meteo magazyn turystyczny "Pogodna Polska na Weekend". Przez dwa lata była gospodarzem porannego pasma TVN Warszawa "Witaj Warszawo!". Obecnie prowadzi Serwisy Info i Panoramę dnia w TVP Info. Jest także gospodarzem "Cafe Historia" – publicystycznego programu TVP Historia[1].

Propagatorka zdrowego stylu życia. Autorka książki o odżywianiu niemowląt i małych dzieci Zdrowy start (Wydawnictwo W.A.B. 2009)[2]. Ambasador Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym 2010[3].

Programy telewizyjne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]