Ahsoka Tano

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Ahsoka Tano – postać z świata Gwiezdnych wojen, togrutańska Jedi żyjąca w okresie wojen klonów.

Została odkryta przez mistrza Plo Koona, została padawanką Anakina Skywalkera, przydzieloną mu przez mistrza Yodę. Częściowo było to spowodowane trwającymi wokół wojnami klonów, a częściowo dlatego, że Yoda pragnął, aby "nauczyła" swojego mistrza – Anakina Skywalkera – większego poczucia odpowiedzialności. Ponieważ przeszła rygorystyczne szkolenie, starała się rozwiązywać sytuacje bardziej podręcznikowo, niż robił to jej nowy nauczyciel. Używała zielonego miecza świetlnego. Używała głównie formy walki Shien, choć Anakin nauczył ją Djem So.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Urodzona w 36 BBY na Shili, rodzinnej planecie Togrutan. Często jej mistrz nazywał ją Smarkiem. Nie wiadomo co stało się z nią po wojnie klonów i czy żyła za czasów imperium galaktycznego.

Wojny klonów[edytuj | edytuj kod]

Zadanie Ahsoki i Anakina podczas bitwy o Christophsis polegało na zniszczeniu generatorów. Podczas misji Ahsoka następuje na pułapkę uruchamiającą droidy, przez co jej mistrz znalazł się w tarapatach. Po podłożeniu ładunku używa Mocy, by zrzucić ścianę na droidy i ratuje tym sposobem mistrza. Po tym zdarzeniu Anakin zmienia nastawienie do bohaterki, która zostaje jego uczennicą.

Wykonanie zadania przyczyniło się do wygrania bitwy przez Republikę. Po tych wydarzeniach razem z Anakinem podejmuje się misji odnalezienia syna Jabby Hutta. Jej żywiołowy charakter zaskakuje jej swojego Mistrza, a pod koniec filmu Anakin ujawnia sympatię dla swojej nowej praktykantki, rezygnując z pojedynku z Dooku, kiedy uważa, że jej życie jest w niebezpieczeństwie.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]