Alexandria Forrester

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Alexandria Forrester
postać z Mody na sukces
Pierwszy odcinek #4205
Grana przez Haven Jude Cain
(2004)
Charlotte Jennings
(2004)
Tommy Christian & Caylie Button
(2004)
Ava & Emma Ashcraft
(2005)
Harley Graham
(2006−2007, 2008, 2009)
Ashlyn Pearce
(2013−)
Informacje
Data urodzenia 1 stycznia 2004
Rodzice Darla Forrester (†)
Thorne Forrester
Dziadkowie Stephanie Forrester (†)
Eric Forrester
Pradziadkowie Ann Doulgas (†)
John Douglas (†)

Alexandria "Aly" Forrester − fikcyjna postać z opery mydlanej Moda na sukces. Od 2013 roku, w rolę Aly wciela się Ashlyn Pearce. Rolę Aly grała również m.in. Harley Graham (2006−2007, 2008, 2009).

Charakterystyka[1][edytuj | edytuj kod]

Dzieciństwo (2004-2007, 2008, 2009)[edytuj | edytuj kod]

W 2003 roku, Thorne Forrester upił się i spędził noc z Darlą Einstein. Kobieta zaszła w ciążę, a kiedy Thorne rozstał się z Macy Alexander, związał się Darlą. Na przełomie 2003/2004, parze urodziła się dziewczynka, którą nazwali "Alexandria", na cześć zmarłej Macy. W 2006 roku, Aly jest już w wieku szkolnym. W tym roku jej matka ginie w wypadku, będąc nieumyślnie potrącona przez Taylor. Hayes związała się z Thorne'em i pomogła dziewczynce uporać się ze śmiercią matki. Hope wyznaje Aly, że to Taylor odpowiada za śmierć Darli. Mała Alexandria omal nie zginęła pod kołami samochodu Taylor. Przestała akceptować jej związek z ojcem i w dniu ich ślubu, pocięła jej suknię ślubną. Thorne i Taylor rozstali się w 2007 roku. W następnych latach, Thorne samotnie wychowuje córkę.

Konflikt z Wyattem (2013-2014)[edytuj | edytuj kod]

W listopadzie 2013, Alexandria jest już nastolatką. Rezygnuje z nauki w kancelarii prawniczej. Chciałby spróbować czegoś nowego. Próbuje swoich sił w rodzinnej firmie. Wpada na pomysł stworzenia w przyszłości własnej linii obuwia. Eric prosi Hope, by przez pewien czas opiekowała się Aly i tłumaczyła jej jak wygląda praca w FC. Thorne informuje córkę, że postanowił sprzedać ich dom. Oboje zamieszkają z Erikiem w posiadłości Forresterów. Aly jest zaintrygowana faktem, że o Hope rywalizuje dwóch mężczyzn. Obserwuje sesję zdjęciową Hope i Wyatta. Aly wysyła Liamowi zdjęcie z sesji, na której Logan i Spencer całują się. Zjawia się u niego i przeprasza za wysłanie zdjęcia. Spędzają razem czas. Aly nie podoba się sposób, w jaki Hope traktuje Liama. W lutym 2014, Quinn zachęca zauroczoną Liamem Alexandrię, by zainteresowała się nim. Aly pociesza Spencera, który rozstał się z Hope. Aly wyjeżdża do Paryża, do Forrester International, aby spędzić trochę czasu z Thorne'em. W Paryżu ma odbyć się konferencja, na którą przyjeżdżają Brooke, Hope i Wyatt. Aly nie rozumie, dlaczego Hope nie jest z Liamem tylko z Wyattem. Alexandria nie darzy sympatią syna Quinn. Thorne wyznaje Brooke, że od śmierci Darli, Aly nie umie kontrolować swojego gniewu. Thorne boi się, że obecność nielubianego przez Aly Wyatta, może wywołać u niej napad złości. Forrester nie myli się – kiedy Aly nakrywa Wyatta i Hope, wpada we wściekłość. Oskarża Spencera o zły wpływ na Hope i na firmę Forresterów. Podczas kłótni z Wyattem, Aly policzkuje go, a także zwalnia z firmy. Później, Aly nakrywa Hope i Wyatta w łóżku. Robi Spencerowi kolejną awanturę. Alexandria wraca z Brooke, Hope i Wyattem do Los Angeles. Podsłuchuje kłótnię Pameli i Quinn. Wypytuje Pam o co chodzi. Ta jednak niczego jej nie mówi. Forresterowie wspierają pomysł Wyatta, który zamierza użyć biżuterii Stephanie do następnej kolekcji. Tylko Aly i Pam są przeciwne. Później, Aly podstępem dowiaduje się od Charliego o tym co zrobił Wyatt. Konfrontując się z Hope, chce zadzwonić na policję, ale Logan powstrzymuje ją. Córka Thorne'a zamierza udać się na policję. Quinn stara się ją zatrzymać i między kobietami dochodzi do szarpaniny. Aly postanawia wyjawić wszystko Ericowi. Dochodzi do konfrontacji. Rick zarządza, że występek Wyatta pozostanie tajemnicą. Aly jest wściekła. Kilkakrotnie Aly ma wizje, w których ukazuje jej się duch Darli, dający jej dobre rady. Z Paryża, przylatuje na krótko Thorne, aby porozmawiać z córką o jej problemach z synem Quinn. Tymczasem Wyatt wpada na pomysł, aby Hope kontynuowała linię bielizny Brooke, pod nazwą Sypialnie Hope. Członkowie firmy akceptują pomysł, ale Aly stanowczo protestuje. Udaje jej się namówić Hope, by wycofała się z tego pomysłu.

Związek z Oliverem (2014-)[edytuj | edytuj kod]

W kwietniu 2014, Aly wspiera Olivera, którego Ridge zwolnił z FC. Eric zarządza jednak, że Jones pozostanie na swoim stanowisku. Jones i Aly wychodzą razem do baru Bikini. Dochodzi między nimi do pocałunku. Aly jest podekscytowana swoim pierwszym pocałunkiem. Spędzają razem czas przy basenie. Oliver proponuje zszokowanym członkom firmy, aby mianowali Aly twarzą kolekcji bielizny. Aly nie zgadza się jednak, ale docenia gest Jonesa. Córka Thorne'a zwierza się Caroline ze swoich uczuć do Olivera. Aly i Jones ustalają, że ich związek pozostanie tajemnicą. Oliver zaprasza Aly na przejażdżkę przyczepą Wyatta. W maju 2014, zszokowana Aly dowiaduje się od Taylor, że jest ona związana z Thorne'em. Dochodzi do konfrontacji. Aly grozi Taylor toporem. Dziewczyna nie może zaakceptować związku ojca z Hayes. Thorne decyduje się porzucić pracę w Paryżu, zostać w L.A. i rozstać się z Taylor. Jednak Oliver namawia Alexandrię, by spróbowała wybaczyć Taylor, aby wreszcie zaznać spokoju. Aly wybacza Hayes oraz daje jej i ojcu swoje błogosławieństwo. Thorne i Taylor wracają do Paryża. W czerwcu 2014, Oliver wspiera Aly, kiedy Ridge zostaje uznany za zaginionego. Thorne rozmawia z Oliverem na temat jego zażyłości z Aly. Gdy Jones mówi mu o swoich czystych intencjach, Thorne daje im swoje błogosławieństwo. Informuje też córkę, że zostaje na jakiś czas w mieście. W lipcu 2014, Oliver informuje Aly o nagraniu, na którym mówi, że spotyka się z nią dla utrzymania swojej pracy. Deklaruje jednak, że jego uczucia się zmieniły i kocha ją. Zrozpaczona Aly zrywa z Jonesem. W ramach przeprosin, Oliver udowadnia Aly miłość biorąc udział w turnieju rycerskim. Alexandria wybacza mu. Tymczasem Ivy pokazuje Aly nagranie, na którym Hope przytula Wyatta. Informuje ją także, że Wyatt chce podarować Hope Hope Diamond. Aly jest przekonana, że Wyatt chce w ten sposób odzyskać Hope. Nie może uwierzyć, kiedy Pamela informuje ją o ślubie Hope i Wyatta. Ivy i Aly namawiają Liama do walki o córkę Brooke.

Związki Alexandrii[edytuj | edytuj kod]

  • Aly jest związana z Oliverem Jonesem (2014-).

Przypisy