Alicja Resich-Modlińska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Alicja Resich-Modlińska
Alicja Resich-Modlińska
Data i miejsce urodzenia 30 stycznia 1953
Kraków, Polska
Zawód prezenterka,
dziennikarka
Commons Multimedia w Wikimedia Commons

Alicja Resich-Modlińska (ur. 30 stycznia 1953 w Krakowie) – polska dziennikarka, prezenterka telewizyjna, publicystka i tłumaczka.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Córka Zbigniewa Resicha. Jest absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w mediach rozpoczynała od przygotowywania audycji w radiowej Trójce. Prowadziła tam m.in. Wywiady spod estrady, przygotowywane wspólnie z Wojciechem Mannem, była też związana z trójkowym programem „Nie tylko dla orłów”. W TVP prowadziła m.in. jeden z pierwszych programów typu talk-show Wieczór z Alicją. Później w telewizji RTL7 razem z Wojciechem Cejrowskim przygotowywała program Piękny i bestia. Współpracowała także z Polsatem, gdzie prowadziła Zerwane więzi. Była gospodynią programu Na wyłączność w TVP2. Obecnie prowadzi Rozmowę z Alicją nadawaną w ramach porannego magazynu Dwójki Pytanie na śniadanie. Do 2012 była szefową tego programu.[potrzebne źródło] W styczniu 2009 Komisja Etyki TVP S.A. stwierdziła, że w wydaniu programu z 19 listopada 2008, który tworzyła Alicja Resich-Modlińska, zostały naruszone Zasady etyki dziennikarskiej[1]. Od marca 2014 prowadzi program A'la show w TVP Rozrywka.

Resich-Modińska pracowała też w licznych stacjach radiowych. Po zakończeniu współpracy z Polskim Radiem przez dwa lata przygotowywała felietony dla Radia ZET. Później także dla warszawskiego Radia PiN.[potrzebne źródło]

Współpracowała z wieloma pismami, głównie dla kobiet (m.in. Elle, Sukces, Bluszcz, Antena, Uroda). Pełniła też funkcję redaktor naczelnej tygodnika Gala. Jest także właścicielką firmy producenckiej "Studio A", która przygotowuje liczne seriale i programy telewizyjne za zlecenie polskich stacji.[potrzebne źródło]

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

Alicja Resich-Modlińska jest dwukrotną mężatką. Jej pierwszym mężem był Stanisław Modliński, z którym ma córkę, Katarzynę (ur. 1984) i syna, Rafała (ur. 1981). Jej drugim mężem jest od 2007 roku Krzysztof Jordan, którego zna od 10 lat.

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]