Andrzej Sołtysik

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Andrzej Sołtysik
Andrzej Sołtysik
Data i miejsce urodzenia 6 października 1966
Polska Sułoszowa
Zawód dziennikarz
prezenter
Andrzej Sołtysik z wielbicielkami.

Andrzej Sołtysik (ur. 6 października 1966 w Sułoszowej) – polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, filmoznawca, prezenter telewizji TVN, były rzecznik prasowy tej stacji.

Studiował filmoznawstwo. W 1990 roku podjął pracę jako reporter w dziale informacji radia RMF FM. W tym radiu prowadził m.in. swój pierwszy program o tematyce filmowej – Świat filmu według Andrzeja Sołtysika.

Po pracy w radiu trafił do TVP Kraków, gdzie zajmował się magazynem filmowym Tylko dla orłów. Później, w telewizji Polsat, był prezenterem programu Telepuzzle. Jesienią 1997 trafił do powstającej telewizji Mariusza WalteraTVN. Popularność przyniosło mu prowadzenie (wraz z Martyną Wojciechowską) drugiej i trzeciej edycji programu Big Brother. Był gospodarzem programu Multikino w TVN24. Od 2002 do 2007 był rzecznikiem grupy TVN. Na tym stanowisku zastąpił go Karol Smoląg. Od września 2007 do grudnia 2012 razem z Magdą Mołek prowadził w weekendy poranny program Dzień Dobry TVN.

27 stycznia 2008 roku w programie Dzień Dobry TVN, w trakcie rozmowy na temat powrotu do szkoły po wielu latach przerwy, oświadczył, że nigdy nie ukończył studiów.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]