Anna Sochacka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Anna Sochacka
Soyanna.jpg
Imię i nazwisko Anna Sochacka
Pseudonim Sosh, Socha, Nais
Pochodzenie Polska, Warszawa
Instrument fortepian
Typ głosu sopran spinto ze zdolnościami koloraturowymi
Gatunek pop , r&b,funk ,soul
Zawód wokalistka
Aktywność od 1995
Strona internetowa

Anna Sochacka, znana również jako Sosh – polska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, aktorka musicalowa. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Muzyka była obecna w jej życiu od najmłodszych lat, występowała jako solistka w chórze szkolnym i śpiewała w kościele będąc jeszcze w szkole podstawowej,brała lekcje gry na pianinie i tańczyła.

Pierwsze profesjonalne nagrania wokalne wykonała w 1995 roku dzięki Elżbiecie Zapendowskiej, do której przez jakiś czas uczęszczała na zajęcia wokalne. Przed szerszą publicznością debiutowała w 1997 roku w koncercie Debiutów na KFPP w Opolu. Wykonała wtedy piosenkę Moknie w deszczu diabeł z repertuaru Hanny Banaszak. Od 1997 do 2005 współpracowała z Teatrem Studio Buffo w Warszawie. Wspomagała również swoim głosem wielu artystów zarówno w nagraniach studyjnych jak i na koncertach[1]. Współpracowała z takimi wykonawcami i grupami muzycznymi jak: Natu, Kasia Klich, Ewelina Flinta, Virgin, Zbigniew Wodecki, Kasia Cerekwicka, Dezire, Krzysztof Krawczyk, Sidney Polak, Reni Jusis, Ferid Lakhdar, Łzy, Maryla Rodowicz, Harlem, Robert Janson, Natalia Oreiro, Włodzimierz Korcz, Many Rivers Gospel Choir, Ten Typ Mes, 2cztery7, DJ 600V, WdoWa, Chemia, Magdalena Tul.

Na swoim koncie ma udział w dubbingu w filmach i serialach: Król Lew II: Czas Simby, Księga dżungli 2, Toy Story II, Nowe podróże Guliwera, High School Musical 2, Alvin i wiewiórki, Hamtaro, Fineasz i Ferb[2]. W 2001 w filmie Poranek kojota użyczyła głosu głównej bohaterce, Noemi i zaśpiewała piosenkę Żegnaj kotku[3].W latach 2007–2008 przebywała w Londynie, gdzie współpracowała z soulowo-gospelowym chórem Many Rivers, a także brała udział w jam sessions w londyńskich klubach. W 2011 roku wspierała wokalnie i tanecznie Magdalenę Tul podczas występu na konkursie Eurowizji w Düsseldorfie[4]. W 2012 została półfinalistką jednego z najbardziej prestiżowych konkursów dla twórców piosenek na świecie – UK Songwriting Contest[5].

Teatr Studio Buffo[edytuj | edytuj kod]

Wybrana dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Teledyski[edytuj | edytuj kod]

Przypisy

  1. Ukochany-kraj-czyli-prl-w-piosence (pol.). www.tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl.
  2. Anna Sochacka (pol.). www.ekino.tv.
  3. Poranek kojota (pol.). www.filmpolski.pl.
  4. Dariusz Sułek: Jak i z kim w Dusseldorfie? (pol.). www.eurowizja.org. [dostęp 2011-04-01].
  5. Semi-Finalist Certificate (ang.). www.musicaid.org.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]