August Burns Red

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
August Burns Red
August Burns Red.png
Od lewej: JB Brubaker, Jake Luhrs, Dustin Davidson, Brent Rambler oraz Matt Greiner, 15 sierpnia 2008
Rok założenia 2002
Gatunek metalcore, metal chrześcijański
Wytwórnia płytowa Solid State Records
Galeria zdjęć w Wikimedia Commons Galeria zdjęć w Wikimedia Commons
Strona internetowa

August Burns Red – amerykańska grupa wykonująca muzykę z pogranicza metalcore i rocka progresywnego, utworzony w marcu 2002 w Lancester w stanie Pensylwania, podczas gdy niektórzy członkowie zespołu byli jeszcze w liceum[1]. Wkrótce po założeniu rozpoczęli koncertowanie w okolicach Lancester. Nazwa zespołu pochodzi od incydentu z udziałem pierwszego wokalisty - Jona Hersheya[2].

Biografia[edytuj | edytuj kod]

W 2004 r. zespół nagrał minialbum pt. Looks Fragile After All. Po około roku, z nowym wokalistą zespół podpisał kontrakt z Solid State Records i 8 listopada 2005 r. wydał Thrill Seeker. W 2006 roku, perkusista Matt Greiner został przyjęty przez Truth Custom Drums.

Ich drugi album, The Messengers, został wydany 19 czerwca 2007. Efektem była sprzedaż ponad 90 000 egzemplarzy[3], ponadto album zadebiutował na 81. miejscu na liście Billboard 200[4].

Od kwietnia do maja 2008 r., August Burns Red koncertował z As I Lay Dying i Misery Signals[5].

Zespół koncertował od 27 sierpnia do 12 października 2008 wraz z A Skylit Drive, Sky Eats Airplane, Greeley Estates i This or the Apocalypse. Zespół odwiedził również Wielką Brytanię i Europę, gdzie podczas długiej, miesięcznej trasy w listopadzie 2008 r. zagrał w Niemczech, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Irlandii Północnej, Włoch, Belgii, Holandii, Czech, Polsce, Słowacji, i Francji.

Zespół nagrał instrumentalne jeden z klasycznych utworów, "Carol of the Bells" pierwotnie nagrany dla X Christmas. Interpretację można usłyszeć podczas filmu "The Spirit", który ukazał się w Boże Narodzenie 2008 roku. August Burns Red nagrał także cover "... Baby One More Time" z repertuaru Britney Spears na Punk Goes Pop #2 kompilacji, wydanej w marcu 2009.

August Burns Red wydał piosenkę "Chasing the Dragon", która była częścią nowego minialbumu zatytułowanego Lost Messengers: Outtakes[6]. Zawiera kulisy nagrań i przygotowania do wydania albumu Messengers. 6 marca 2009 roku zespół pierwszy raz zagościł na Bliskim Wschodzie, grając w Dubaju na "Desert Rock Festival". Na trasie Headliner Spring Tour z All That Remains, że ich najnowszy album, o nazwie Constellations, ukazał się 14 lipca 2009. Nagrano także teledysk do piosenki "Meddler", w czerwcu 2009 roku. Ukazała się także piosenka pt. "Thirty and Seven", na MySpace na 14 czerwca 2009[7], a druga 21 czerwca 2009 pod tytułem "Existence". Trzeci utwór 8 listopada z albumu został wydany 29 czerwca 2009 r.

W dniu 7 lipca 2009, tydzień przed premierą, August Burns Red rozpoczął przygotowania ich nadchodzącego albumu Constellations na żywo na Myspace. Według rankingów sprzedaży Billboard Constellations uplausował się na 24. miejscu w pierwszym tygodniu po premierze. Prapremiera nowego klipu pt. "Meddler" odbyła się na ich stronie MySpace 28 lipca 2009 roku. Wraz z zespołem Underoath, zespół rozpoczął krótką trasę począwszy od listopada wraz z zespołem Emery. 23 lutego 2010 płyta Constellations została nominowana na Dove Awards jako "Best Rock Album".

Wiara chrześcijańska[edytuj | edytuj kod]

August Burns Red jest chrześcijańskim zespołem[8]. JB Brubaker w rozmowie z internetowym magazynem Shout! powiedział, że "Chrześcijaństwo jest religią, a nie stylem w muzyki" oraz, że "po prostu niech muzyka mówi sama za siebie."[3] Jednakże Brent Rambler, drugi gitarzysta zespołu, skomentował ten fakt, iż "Dla nas jest to ważne, że ludzie wiedzą, że rzeczywiście jesteśmy chrześcijanami... bez naszego stania na scenie i wkładania tego ludziom na siłę do gardła."[9]

Muzycy[edytuj | edytuj kod]

Obecny skład zespołu
Byli członkowie
  • Jon Hershey − wokal prowadzący (2002-2004)
  • Josh McManness − wokal prowadzący (2005)
  • Jordan Tuscan − gitara basowa (2002-2005)

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

  • Thrill Seeker (2005)
  • Messengers (2007)
  • Constellations (2009)
  • Leveler (2011)
  • Rescue & Restore (2013)

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]