BRD Năstase Ţiriac Trophy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
BRD Năstase Ţiriac Trophy
Miejsce  Rumunia
Bukareszt
Obiekt Arenele BNR
Nawierzchnia Ceglana
Pierwsza edycja 1993
ATP World Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 426 605 €
Drabinka 28S/32Q/16D
Dyrektor Cosmin Hodor
Aktualni mistrzowie
Gra pojedyncza
Bułgaria Grigor Dimitrow
Gra podwójna
Holandia Jean-Julien Rojer
Rumunia Horia Tecău
Strona internetowa

BRD Năstase Ţiriac Trophy – męski turniej tenisowy kategorii ATP World Tour 250 zaliczany do cyklu ATP World Tour. Rozgrywany na kortach ziemnych w rumuńskim Bukareszcie od 1993 roku.

Mecze finałowe[edytuj | edytuj kod]

gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Rok Zwycięzca Finalista Wynik
2014 Bułgaria Grigor Dimitrow Czechy Lukáš Rosol 7:6(2), 6:1
2013 Czechy Lukáš Rosol Hiszpania Guillermo García López 6:3, 6:2
2012 Francja Gilles Simon Włochy Fabio Fognini 6:4, 6:3
2011 Niemcy Florian Mayer Hiszpania Pablo Andújar 6:3, 6:1
2010 Argentyna Juan Ignacio Chela Hiszpania Pablo Andújar 7:5, 6:1
2009 Hiszpania Albert Montañés Argentyna Juan Mónaco 7:6(2), 7:6(6)
2008 Francja Gilles Simon Hiszpania Carlos Moyá 6:3, 6:4
2007 Francja Gilles Simon Rumunia Victor Hănescu 4:6, 6:3, 6:1
2006 Austria Jürgen Melzer Włochy Filippo Volandri 6:1, 7:5
2005 Francja Florent Serra Rosja Igor Andriejew 6:3, 6:4
2004 Argentyna José Acasuso Rosja Igor Andriejew 6:3, 6:0
2003 Hiszpania David Sánchez Chile Nicolás Massú 6:2, 6:2
2002 Hiszpania David Ferrer Argentyna José Acasuso 6:3, 6:2
2001 Maroko Junus al-Ajnawi Hiszpania Albert Montañés 7:6(5), 7:6(2)
2000 Hiszpania Juan Balcells Niemcy Markus Hantschk 6:3, 3:6, 7:6(1)
1999 Hiszpania Alberto Martín Maroko Karim al-Alami 6:3, 6:2
1998 Hiszpania Francisco Clavet Francja Arnaud Di Pasquale 6:4, 2:6, 7:5
1997 Australia Richard Fromberg Włochy Andrea Gaudenzi 6:1, 7:6(2)
1996 Hiszpania Alberto Berasategui Hiszpania Carlos Moyá 6:1, 7:6(5)
1995 Austria Thomas Muster Austria Gilbert Schaller 6:3, 6:4
1994 Argentyna Franco Davín Chorwacja Goran Ivanišević 6:2, 6:4
1993 Chorwacja Goran Ivanišević Rosja Andriej Czerkasow 6:2, 7:6(5)

gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Rok Zwycięzcy Finaliści Wynik
2014 Holandia Jean-Julien Rojer
Rumunia Horia Tecău
Polska Mariusz Fyrstenberg
Polska Marcin Matkowski
6:4, 6:4
2013 Białoruś Maks Mirny
Rumunia Horia Tecău
Czechy Lukáš Dlouhý
Austria Oliver Marach
4:6, 6:4, 10-6
2012 Szwecja Robert Lindstedt
Rumunia Horia Tecău
Francja Jérémy Chardy
Polska Łukasz Kubot
7:6(2), 6:3
2011 Włochy Daniele Bracciali
Włochy Potito Starace
Austria Julian Knowle
Hiszpania David Marrero
3:6, 6:4, 10-8
2010 Argentyna Juan Ignacio Chela
Polska Łukasz Kubot
Hiszpania Marcel Granollers
Hiszpania Santiago Ventura
6:2, 5:7, 13-11
2009 Czechy František Čermák
Słowacja Michal Mertiňák
Szwecja Johan Brunström
Antyle Holenderskie Jean-Julien Rojer
6:2, 6:4
2008 Francja Paul-Henri Mathieu
Francja Nicolas Devilder
Polska Mariusz Fyrstenberg
Polska Marcin Matkowski
7:6(4), 6:7(9), 22-20
2007 Austria Oliver Marach
Słowacja Michal Mertiňák
Argentyna Martín García
Argentyna Sebastián Prieto
7:6(2), 7:6(8)
2006 Polska Mariusz Fyrstenberg
Polska Marcin Matkowski
Argentyna Martín García
Peru Luis Horna
6:7(5), 7:6(6), 10-8
2005 Argentyna José Acasuso
Argentyna Sebastián Prieto
Rumunia Victor Hănescu
Rumunia Andrei Pavel
6:3, 4:6, 6:3
2004 Argentyna Lucas Arnold Ker
Argentyna Mariano Hood
Hiszpania Óscar Hernández
Argentyna José Acasuso
7:6(5), 6:1
2003 Niemcy Karsten Braasch
Armenia Sarkis Sarksjan
Szwecja Simon Aspelin
Republika Południowej Afryki Jeff Coetzee
7:6(7), 6:2
2002 Niemcy Jens Knippschild
Szwecja Peter Nyborg
Hiszpania Emilio Benfele Álvarez
Argentyna Andrés Schneiter
6:3, 6:3
2001 Macedonia Aleksandar Kitinov
Szwecja Johan Landsberg
Argentyna Pablo Albano
Niemcy Marc-Kevin Goellner
6:4, 6:7(5), 10–6
2000 Hiszpania Alberto Martín
Izrael Eyal Ran
Stany Zjednoczone Devin Bowen
Argentyna Mariano Hood
7:6(4), 6:1
1999 Argentyna Lucas Arnold Ker
Argentyna Martín García
Niemcy Marc-Kevin Goellner
Stany Zjednoczone Francisco Montana
6:3, 2:6, 6:3
1998 Rumunia Andrei Pavel
Rumunia Gabriel Trifu
Rumunia George Cosac
Rumunia Dinu Pescariu
7:6, 7:6
1997 Argentyna Luis Lobo
Hiszpania Javier Sánchez
Holandia Hendrik Jan Davids
Argentyna Daniel Orsanic
7:5, 7:5
1996 Szwecja David Ekerot
Stany Zjednoczone Jeff Tarango
Republika Południowej Afryki David Adams
Holandia Menno Oosting
7:6, 7:6
1995 Stany Zjednoczone Mark Keil
Stany Zjednoczone Jeff Tarango
Czechy Cyril Suk
Czechy Daniel Vacek
6:4, 7:6
1994 Australia Wayne Arthurs
Australia Simon Youl
Hiszpania Jordi Arrese
Hiszpania José Antonio Conde
6:4, 6:4
1993 Holandia Menno Oosting
Belgia Libor Pimek
Rumunia George Cosac
Rumunia Ciprian Porumb
7:6, 7:6

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]