Barbara Czajkowska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Barbara Czajkowska - polska dziennikarka, prowadząca na antenie TVP2 w latach 1993-2006[1] emitowany na żywo program publicystyczny z udziałem czołowych osobowości polskiej sceny politycznej pt. Linia specjalna. Od września 2011 jest jedną z prowadzących w TVP1 program Gość Jedynki. Od 3 marca 2012 prowadzi, na antenie TVP Info, autorski program publicystyczny Kod dostępu.

Absolwentka XI Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Warszawie[2].

Barbara Czajkowska jest laureatką nagrody telewizyjnej "Wiktora" za rok 1998 oraz wyróżnienia specjalnego przyznanego przez polskich posłów IV kadencji za osobowość i styl[3].


Autorskie programy:


-"Punkt Widzenia", TVP2 - 1991-1995r. Program pokazujący największych polskich trucicieli środowiska i efekty ich działalności, walczący o ochronę środowiska w naszym kraju,zdrowie obywateli, promujący świadomość ekologiczną. Jeden z pierwszych programów o tej tematyce.


-"Konwój" (dwie edycje) TVP2 - cykl pokazujący piękno Polski, zabytków - również zaniedbywanych i popadających w ruinę - i krajobrazu, fascynujących ludzi. Podejmowano również tematykę ochrony krajobrazu, zabytków, środowiska.


-"Muzyka i okolice", TVP2 - cykl programów o muzyce (jazz, rock&roll), jej twórcach i czasach w jakich ją tworzono.


-"Suplement", TVP Polonia - cykl programów, debat, rozmów o gospodarce


-"Linia Specjalna", TVP2 - 1993-2006r. Rozmowy na żywo z politykami, intelektualistami, ze słynnym głosowaniem widzów (autorzy: Barbara Czajkowska i Zbigniew Proszowski jako pierwsi w Polsce wprowadzili do programu głosowanie widzów: Audiotele)


-"Kod Dostępu" TVP Info - od 2012r. Cykl rozmów, realizowany na żywo, z politykami, intelektualistami, działaczami życia społecznego, gospodarczego.

Wszystkie wymienione programy realizowane we współpracy reżyserskiej ze Zbigniewem Proszowskim


Poza tym, okazjonalnie: debaty wyborcze.

Przypisy