Bartosz Węglarczyk

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Bartosz Węglarczyk
Bartosz Węglarczyk
Data urodzenia 4 stycznia 1971
Zawód dziennikarz

Bartosz Węglarczyk (ur. 4 stycznia 1971[1]) – polski dziennikarz.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Studiował na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Był dziennikarzem „Gazety Wyborczej” od 1989 do 2011, był wieloletnim szefem działu zagranicznego gazety[2]. W latach 90. był korespondentem „Gazety Wyborczej” w Moskwie i w Brukseli, a w latach 1998–2004 w Waszyngtonie.

W grudniu 2011 opuścił koncern Agora by zostać redaktorem naczelnym miesięcznika „Sukces”, należącego do Presspubliki[3]. W listopadzie 2012 objął stanowisko zastępcy redaktora naczelnego w dzienniku „Rzeczpospolita[4].

Prowadził programy Świat według Węglarczyka oraz Słoń a sprawa polska w Superstacji.

Od września 2008 wraz z Kingą Rusin prowadzi weekendowe wydania porannego programu Dzień Dobry TVN. Był jednym z ekspertów w programie Milionerzy. W 2010 roku razem z Joanną Krupą poprowadził finał programu Top Model. Zostań modelką. Od stycznia do grudnia 2014 prowadził magazyn Świat w TVN24 Biznes i Świat.

Od 3 września do 22 listopada 2012 współprowadził poranną audycję Zwolnienie z WF-u w Esce Rock. We wtorki z Kubą Wojewódzkim, a w piątki z Agnieszką Szulim.

Nagrody dziennikarskie[edytuj | edytuj kod]

Nagrodzony przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich Nagrodą im. Kazimierza Dziewanowskiego za artykuł „Przez pięć kręgów” opisujący kampanię w USA na rzecz wejścia Polski do NATO.

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]