Batmobile

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Batmobil z filmu Tima Burtona z 1989

Batmobile – w Polsce znany jako Batmobil. Samochód, znak rozpoznawczy Batmana. Wystąpił w każdym filmie i serialu o Batmanie. Główny pojazd Batmana.

Batman TAS[edytuj | edytuj kod]

W tym serialu animowanym Batman porusza się lekko fioletowym podłużnym samochodem sportowym uzbrojonym w np. rakiety i haki do holowania. Ma dwa siedzenia. Od pojawienia się w serialu Robina/Dicka Graysona w drugim zasiada Cudowny chłopiec. Podobnym porusza się w kontynuacji – The New Batman Adventures.

Podobieństwa[edytuj | edytuj kod]

Batman poruszał się także innymi samochodami.

Dragster[edytuj | edytuj kod]

Pozwala Batmanowi na wyprzedzanie pozostałych pojazdów bez powodowania wypadków. Wygląda jak Batmobile z Batman TAS, tylko że jest jednoosobowy. Pojawił się m.in. w filmie Batman i Robin oraz w zestawie Lego Batman – Batman Dragster: Catwoman Pursit.

Tumbler[edytuj | edytuj kod]

Tumbler w Toronto

Tumbler to samochód Batmana w serii reżyserowanej przez Christophera Nolana ("Batman Begins", "Dark Knight" i "Dark Knight Rises"). W filmie Bruce Wayne przygotowując się do roli Batmana znalazł zapomniany projekt pojazdu wojskowego wśród wycofanych projektów Wayne Enterprises. W innych mediach pojawił się w zestawie Lego BATMAN The Tumbler.

Gry[edytuj | edytuj kod]

Pojawił się w każdej grze z Batmanem w cut scenkach, a w niektórych jako grywalny pojazd np. Lego Batman: The Video Game, Lego Batman 2: DC Super Heros czy Batman: Arkham Knight.