Battra

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Battra (jap. モスラ, Batora) – fikcyjne stworzenie, gigantyczny motyl, z serii filmów o Godzilli. Pojawia się w filmie Godzilla kontra Mothra.

Historia: Z filmu dowiadujemy się, iż Battra narodził się w odległej przeszłości, w której istniała na Ziemi dwie rasy ludzi (Cosmos i Shobijn) które zbudowały maszynę potrafiącą kierować klimatem. Ziemi nie podobało się to, więc zrodziła Mrocznego Mothre - Battrę - który prawie unicestwił owe cywilizacje. Następnie stoczył on pojedynek z Mothrą (obrońcą Cosmosek i Shobijn), w którym poniósł przegraną i zapadł w sen na wiele lat. Powrócił do życie po uderzeniu w ziemie metorytu, który odsłonił również jajo jego dawnej przeciwniczki - wyrusza wiec (Battra), by dokończyć dawne sprawy. Gdy już odnajduje larwę Mothry spotyka również Godzille, z którym rozpoczyna walkę na morzu. Walka kończy się remisem - oba potwory zalewa lawa. Po jakimś czasie okazuje się, że bezkręgowe monstrum przeżyło i zmieniło się w formę dorosłą i wyruszyło dalej walczyć z dorosłą już Mothrą. Po drodze znów walczy z Godzillą, który omal go nie zabija. Uleczony przez Mothre, Battra pomaga jej pokonać Króla Poworów, ale sam ginie - zabity przez termonuklearny snop Godzilli.

Dodatkowym celem obudzenia Battry był również fakt zbliżającego się kolejnego meteoru - który miał zostać przez owada zniszczony. Mothra jednak postanawia zastąpić przyjaciela i wyrusza w kosmos by ukończyć jego misje...

  • Typ: stworzenie mityczne
  • Długość: dziewięćdziesiąt metrów – gąsienica, siedemdziesiąt pięć metrów – motyl
  • Wysokość: gąsienica – sześćdziesiąt metrów na stójce
  • Waga: dwadzieścia tysięcy ton – gąsienica, trzydzieści tysięcy ton – motyl
  • Rozpiętość skrzydeł: sto osiemdziesiąt metrów
  • Prędkość w locie: dwa i pół macha
  • Moce: promienie z oczu (gąsienica) i rogu, tworzenie huraganu oraz porażanie wyładowywaniami z kończyn (scena ataku na Godzille wraz z Mothrą.)(motyl)