bet-at-home Open

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
bet-at-home Open
Miejsce  Niemcy
Hamburg
Obiekt Am Rothenbaum
Nawierzchnia Ceglana
ATP World Tour
Kategoria ATP World Tour 500
Pula nagród 1 190 700 €
Drabinka 48S/24QS/16D/4QD
Dyrektor Walter Knapper
Aktualni mistrzowie
Gra pojedyncza
Argentyna Leonardo Mayer
Gra podwójna
Chorwacja Marin Draganja
Rumunia Florin Mergea
Strona internetowa

bet-at-home Open lub German Tennis Championships – męski turniej tenisowy rangi ATP World Tour 500 zaliczany do cyklu ATP World Tour. Rozgrywany jest od 1892 roku na kortach ziemnych w niemieckim Hamburgu.

W latach 1990–2008 zawody były rangi ATP Masters Series (wcześniej znanego pod nazwą Mercedes Super 9).

Turniej nie odbył się w latach 1914–1919 i 1940–1947 z powodu wojen.

Mecze finałowe[edytuj | edytuj kod]

gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Rok Zwycięzca Finalista Wynik
2014 Argentyna Leonardo Mayer Hiszpania David Ferrer 6:7(3), 6:1, 7:6(4)
2013 Włochy Fabio Fognini Argentyna Federico Delbonis 4:6, 7:6(8), 6:2
2012 Argentyna Juan Mónaco Niemcy Tommy Haas 7:5, 6:4
2011 Francja Gilles Simon Hiszpania Nicolás Almagro 6:4, 4:6, 6:4
2010 Kazachstan Andriej Gołubiew Austria Jürgen Melzer 6:3, 7:5
2009 Rosja Nikołaj Dawydienko Francja Paul-Henri Mathieu 6:4, 6:2
2008 Hiszpania Rafael Nadal Szwajcaria Roger Federer 7:5, 6:7(3), 6:3
2007 Szwajcaria Roger Federer Hiszpania Rafael Nadal 2:6, 6:2, 6:0
2006 Hiszpania Tommy Robredo Czechy Radek Štěpánek 6:1, 6:3, 6:3
2005 Szwajcaria Roger Federer Francja Richard Gasquet 6:3, 7:5, 7:6(4)
2004 Szwajcaria Roger Federer Argentyna Guillermo Coria 4:6, 6:4, 6:2, 6:3
2003 Argentyna Guillermo Coria Argentyna Agustín Calleri 6:3, 6:4, 6:4
2002 Szwajcaria Roger Federer Rosja Marat Safin 6:1, 6:3, 6:4
2001 Hiszpania Albert Portas Hiszpania Juan Carlos Ferrero 4:6, 6:2, 0:6, 7:6(5), 7:5
2000 Brazylia Gustavo Kuerten Rosja Marat Safin 6:4, 5:7, 6:4, 5:7, 7:6(3)
1999 Chile Marcelo Ríos Argentyna Mariano Zabaleta 6:7(5), 7:5, 5:7, 7:6(5), 6:2
1998 Hiszpania Albert Costa Hiszpania Àlex Corretja 6:2, 6:0, 1:0, krecz
1997 Ukraina Andrij Medwediew Hiszpania Félix Mantilla 6:0, 6:4, 6:2
1996 Hiszpania Roberto Carretero Hiszpania Àlex Corretja 2:6, 6:4, 6:4, 6:4
1995 Ukraina Andrij Medwediew Chorwacja Goran Ivanišević 6:3, 6:2, 6:1
1994 Ukraina Andrij Medwediew Rosja Jewgienij Kafielnikow 6:4, 6:4, 3:6, 6:3
1993 Niemcy Michael Stich Rosja Andriej Czesnokow 6:3, 6:7(1), 7:6(7), 6:4
1992 Szwecja Stefan Edberg Niemcy Michael Stich 5:7, 6:4, 6:1
1991 Czechosłowacja Karel Nováček Szwecja Magnus Gustafsson 6:3, 6:3, 5:7, 0:6, 6:1
1990 Hiszpania Juan Aguilera Niemcy Boris Becker 6:1, 6:0, 7:6
1989 Czechosłowacja Ivan Lendl Austria Horst Skoff 6:4, 6:1, 6:3
1988 Szwecja Kent Carlsson Francja Henri Leconte 6:2, 6:1, 6:4
1987 Czechosłowacja Ivan Lendl Czechosłowacja Miloslav Mečíř 6:1, 6:3, 6:3
1986 Francja Henri Leconte Czechosłowacja Miloslav Mečíř 6:2, 5:7, 6:4, 6:2
1985 Czechosłowacja Miloslav Mečíř Szwecja Henrik Sundström 6:4, 6:1, 6:4
1984 Hiszpania Juan Aguilera Szwecja Henrik Sundström 6:4, 2:6, 2:6, 6:4, 6:4
1983 Francja Yannick Noah Hiszpania José Higueras 3:6, 7:5, 6:2, 6:0
1982 Hiszpania José Higueras Australia Peter McNamara 4:6, 6:7, 7:6, 6:3, 7:6
1981 Australia Peter McNamara Stany Zjednoczone Jimmy Connors 7:6, 6:1, 4:6, 6:4
1980 Stany Zjednoczone Harold Solomon Argentyna Guillermo Vilas 6:7, 6:2, 6:4, 2:6, 6:3
1979 Hiszpania José Higueras Stany Zjednoczone Harold Solomon 3:6, 6:1, 6:4, 6:1
1978 Argentyna Guillermo Vilas Polska Rzeczpospolita Ludowa Wojciech Fibak 6:2, 6:4, 6:2
1977 Włochy Paolo Bertolucci Hiszpania Manuel Orantes 6:3, 4:6, 6:2, 6:3
1976 Stany Zjednoczone Eddie Dibbs Państwo Hiszpańskie Manuel Orantes 6:4, 4:6, 6:1, 2:6, 6:1
1975 Państwo Hiszpańskie Manuel Orantes Czechosłowacja Jan Kodeš 3:6, 6:2, 6:2, 4:6, 6:1
1974 Stany Zjednoczone Eddie Dibbs Niemcy Zachodnie Hans-Joachim Plötz 6:2, 6:2, 6:3
1973 Stany Zjednoczone Eddie Dibbs Niemcy Zachodnie Karl Meiler 6:1, 3:6, 7:6, 6:3
1972 Państwo Hiszpańskie Manuel Orantes Włochy Adriano Panatta 6:3, 9:8, 6:0
1971 Państwo Hiszpańskie Andrés Gimeno Węgierska Republika Ludowa (1949-1989) Peter Szoke 6:3, 6:2, 6:2
1970 Holandia Tom Okker Rumunia w epoce komunizmu Ilie Năstase 4:6, 6:3, 6:3, 6:4
1969 Australia Tony Roche Holandia Tom Okker 6:1, 5:7, 7:5, 8:6
1968 Australia John Newcombe Republika Południowej Afryki Cliff Drysdale 6:3, 6:2, 6:4
1967 Australia Roy Emerson Państwo Hiszpańskie Manuel Santana 6:3, 6:3, 6:1
1966 Australia Fred Stolle Węgierska Republika Ludowa (1949-1989) István Gulyás 2:6, 7:5, 6:1, 6:2
1965 Republika Południowej Afryki Cliff Drysdale Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Boro Jovanović 6:2, 6:4, 3:6, 6:3
1964 Niemcy Zachodnie Wilhelm Bungert Niemcy Zachodnie Christian Kuhnke 0:6, 6:4, 7:5, 6:2
1963 Australia Martin Mulligan Republika Południowej Afryki Bob Hewitt 6:0, 0:6, 8:6, 6:2
1962 Australia Rod Laver Państwo Hiszpańskie Manuel Santana 8:6, 7:5, 6:4
1961 Australia Rod Laver Chile Luis Ayala 6:2, 6:8, 5:7, 6:1, 6:2
1960 Włochy Nicola Pietrangeli Szwecja Jan-Erik Lundqvist 6:3, 2:6, 6:4, 6:2
1959 Wielka Brytania William Knight Związek Południowej Afryki J.C. Vermaak 4:6, 6:4, 4:6, 6:3, 8:6
1958 Szwecja Sven Davidson Belgia Jacques Brichant 5:7, 6:4, 0:6, 9:7, 6:3
1957 Australia Mervyn Rose Francja Pierre Darmon 6:3, 6:0, 6:1
1956 Australia Lew Hoad Włochy Orlando Sirola 6:2, 5:7, 6:4, 8:6
1955 Stany Zjednoczone Arthur Larsen Polska Rzeczpospolita Ludowa Władysław Skonecki 3:6, 6:3, 7:5, 6:8, 6:3
1954 Stany Zjednoczone Budge Patty Szwecja Sven Davidson 6:1, 6:1, 7:5
1953 Stany Zjednoczone Budge Patty Włochy Fausto Gardini 6:3, 6:2, 6:3
1952 Związek Południowej Afryki Eric Sturgess Egipt Jaroslav Drobný 6:3, 6:2, 6:3
1951 Szwecja Lennart Bergelin Szwecja Sven Davidson 4:6, 6:3, 4:6, 6:4, 7:5
1950 Królestwo Egiptu Jaroslav Drobný Niemcy Zachodnie Gottfried von Cramm 6:3, 6:4, 6:4
1949 Niemcy Zachodnie Gottfried von Cramm Niemcy Zachodnie Ernst Buchholz 7:5, 6:1, 6:0
1948 Niemcy Zachodnie Gottfried von Cramm Niemcy Zachodnie Helmut Gulcz 6:4, 6:1, 4:6, 6:3
1940–
1947
Turniej nie odbył się
1939 III Rzesza Henner Henkel Czechosłowacja Roderich Menzel 4:6, 6:4, 6:0, 6:1
1938 Królestwo Węgier (1920-1946) Otto Szigeti Francja Bernard Destremau 8:6, 6:8, 6:3, 6:3
1937 III Rzesza Henner Henkel Australia Vivian Mc Grath 1:6, 6:3, 8:6, 3:6, 6:1
1936 Turniej nie odbył się
1935 III Rzesza Gottfried von Cramm Królestwo Węgier (1920-1946) Otto Szigeti 6:3, 6:3, 6:3
1934 III Rzesza Gottfried von Cramm Stany Zjednoczone Clayton Lee Burwell 6:2, 6:1, 6:4
1933 III Rzesza Gottfried von Cramm Czechosłowacja Roderich Menzel 7:5, 2:6, 4:6, 6:3, 6:4
1932 Republika Weimarska Gottfried von Cramm Czechosłowacja Roderich Menzel 3:6, 6:2, 6:2, 6:3
1931 Czechosłowacja Roderich Menzel Republika Weimarska Gustav Jaenecke 6:2, 6:2, 6:1
1930 Francja Christian Boussus Japonia Yoshiro Ohta 1:6, 8:6, 2:6, 6:4, 6:4
1929 Francja Christian Boussus Republika Weimarska Otto Froitzheim 6:1, 4:6, 6:1, 6:8, 6:1
1928 Republika Weimarska Daniel Prenn Republika Weimarska Hans Moldenhauer 6:1, 6:4, 6:3
1927 Republika Weimarska Hans Moldenhauer Republika Weimarska W. Hannemann 6:2, 4:6, 6:4, 6:4
1926 Republika Weimarska Hans Moldenhauer Republika Weimarska Walter Dessart 6:2, 6:2, 6:1
1925 Republika Weimarska Otto Froitzheim Królestwo Węgier (1920-1946) Béla von Kehrling 6:4, 6:1, 4:6, 6:1
1924 Królestwo Węgier (1920-1946) Béla von Kehrling Republika Weimarska Luis Maria Heyden 8:6, 6:1, 9:7
1923 Republika Weimarska Heinz Landmann Republika Weimarska Luis Maria Heyden 6:2, 6:3, 7:5
1922 Republika Weimarska Otto Froitzheim Republika Weimarska Friedrich Wilhelm Rahe 2:6, 6:0, 8:6, 6:1
1921 Republika Weimarska Otto Froitzheim Republika Weimarska R. Kleinschroth 6:4, 8:6, krecz
1920 Republika Weimarska Oscar Kreuzer Republika Weimarska I. M. Heyden 6:0, 6:0, 6:2
1914–
1919
Turniej nie odbył się
1913 Cesarstwo Niemieckie Heinrich Schomburgk Cesarstwo Niemieckie Otto von Müller 6:2, 6:4, 7:5
1912 Cesarstwo Niemieckie Otto von Müller Cesarstwo Niemieckie Heinrich Schomburgk 2:6, 6:1, 6:4, 6:2
1911 Cesarstwo Niemieckie Otto Froitzheim Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii F. Pipes 6:3, 6:2, 6:1
1910 Cesarstwo Niemieckie Otto Froitzheim Cesarstwo Niemieckie C. Bergmann
1909 Cesarstwo Niemieckie Otto Froitzheim Cesarstwo Niemieckie Friedrich Wilhelm Rahe 6:0, 6:2, 6:3
1908 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Josiah Ritchie Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii G.K. Logie 6:1, 6:1, 6:3
1907 Cesarstwo Niemieckie Otto Froitzheim Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Josiah Ritchie 7:5, 6:3, 6:4
1906 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Josiah Ritchie Cesarstwo Niemieckie Friedrich Wilhelm Rahe 6:2, 6:2, 6:0
1905 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Josiah Ritchie Nowa Zelandia Anthony Wilding 8:6, 7:5, 8:6
1904 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Josiah Ritchie Austro-Węgry C. v. Wessely 6:4, 6:0, 10:8
1903 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Josiah Ritchie Francja Max Décugis
1902 Francja Max Décugis Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii J. Flavelle 4:6, 2:6, 7:5, 7:5, 6:0
1901 Francja Max Décugis Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii F.W. Payn 6:4, 6:4, 4:6, 6:2
1900 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii George Hillyard Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Lawrence Doherty
1899 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Clarence Hobart Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Harold Mahony 8:6, 8:10, 6:0, 6:8, 8:6
1898 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Harold Mahony Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Joshua Pim 6:4, 6:3, 6:4
1897 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii George Hillyard Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii B. Green 6:1, 6:2, 6:3
1896 Cesarstwo Niemieckie Graf Victor Voß Cesarstwo Niemieckie G. Wantzelius 6:1, 6:0, 6:1
1895 Cesarstwo Niemieckie Graf Victor Voß Cesarstwo Niemieckie Christian Winzer 6:2, 6:1, 6:2
1894 Cesarstwo Niemieckie Graf Victor Voß Cesarstwo Niemieckie Christian Winzer 6:1, 6:4, 11:9
1893 Cesarstwo Niemieckie Christian Winzer Cesarstwo Niemieckie Walter Bonne 6:4, 6:0, 3:6, 6:3
1892 Cesarstwo Niemieckie Walter Bonne Cesarstwo Niemieckie R.A. Leers 7:5, 6:3

gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Rok Zwycięzcy Finaliści Wynik
2014 Chorwacja Marin Draganja
Rumunia Florin Mergea
Austria Alexander Peya
Brazylia Bruno Soares
6:4, 7:5
2013 Polska Mariusz Fyrstenberg
Polska Marcin Matkowski
Austria Alexander Peya
Brazylia Bruno Soares
3:6, 6:1, 10-8
2012 Hiszpania David Marrero
Hiszpania Fernando Verdasco
Brazylia Rogério Dutra Silva
Hiszpania Daniel Muñoz de la Nava
6:4, 6:3
2011 Austria Oliver Marach
Austria Alexander Peya
Czechy František Čermák
Słowacja Filip Polášek
6:4, 6:1
2010 Hiszpania Marc López
Hiszpania David Marrero
Francja Jérémy Chardy
Francja Paul-Henri Mathieu
6:3, 2:6, 10-8
2009 Szwecja Simon Aspelin
Australia Paul Hanley
Brazylia Marcelo Melo
Słowacja Filip Polášek
6:3, 6:3
2008 Kanada Daniel Nestor
Serbia Nenad Zimonjić
Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
6:4, 5:7, 10-8
2007 Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
Australia Paul Hanley
Zimbabwe Kevin Ullyett
6:3, 6:4
2006 Australia Paul Hanley
Zimbabwe Kevin Ullyett
Bahamy Mark Knowles
Kanada Daniel Nestor
6:2, 7:6(8)
2005 Szwecja Jonas Björkman
Białoruś Maks Mirny
Francja Michaël Llodra
Francja Fabrice Santoro
4:6, 7:6(2), 7:6(3)
2004 Zimbabwe Wayne Black
Zimbabwe Kevin Ullyett
Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
6:4, 6:2
2003 Bahamy Mark Knowles
Kanada Daniel Nestor
Indie Mahesh Bhupathi
Białoruś Maks Mirny
6:4, 7:6(10)
2002 Indie Mahesh Bhupathi
Stany Zjednoczone Jan-Michael Gambill
Szwecja Jonas Björkman
Australia Todd Woodbridge
6:2, 6:4
2001 Szwecja Jonas Björkman
Australia Todd Woodbridge
Kanada Daniel Nestor
Australia Sandon Stolle
7:6(2), 3:6, 6:3
2000 Australia Todd Woodbridge
Australia Mark Woodforde
Australia Wayne Arthurs
Australia Sandon Stolle
6:7(4), 6:4, 6:3
1999 Australia Wayne Arthurs
Australia Andrew Kratzmann
Holandia Paul Haarhuis
Stany Zjednoczone Jared Palmer
2:6, 7:6(5), 6:2
1998 Stany Zjednoczone Donald Johnson
Stany Zjednoczone Francisco Montana
Republika Południowej Afryki David Adams
Nowa Zelandia Brett Steven
6:2, 7:5
1997 Argentyna Luis Lobo
Hiszpania Javier Sánchez
Wielka Brytania Neil Broad
Republika Południowej Afryki Piet Norval
6:3, 7:6
1996 Bahamy Mark Knowles
Kanada Daniel Nestor
Francja Guy Forget
Szwajcaria Jakob Hlasek
6:2, 6:4
1995 Republika Południowej Afryki Wayne Ferreira
Rosja Jewgienij Kafielnikow
Zimbabwe Byron Black
Rosja Andriej Olchowski
7:6, 6:0
1994 Stany Zjednoczone Scott Melville
Republika Południowej Afryki Piet Norval
Szwecja Henrik Holm
Szwecja Anders Järryd
6:3, 6:4
1993 Holandia Paul Haarhuis
Holandia Mark Koevermans
Kanada Grant Connell
Stany Zjednoczone Patrick Galbraith
7:6, 6:4
1992 Hiszpania Sergio Casal
Hiszpania Emilio Sánchez
Niemcy Carl-Uwe Steeb
Niemcy Michael Stich
5:7, 6:4, 6:3
1991 Hiszpania Sergio Casal
Hiszpania Emilio Sánchez
Brazylia Cássio Motta
Republika Południowej Afryki Danie Visser
4:6, 6:3, 6:2
1990 Hiszpania Sergi Bruguera
Stany Zjednoczone Jim Courier
Niemcy Udo Riglewski
Niemcy Michael Stich
7:6, 6:2
1989 Hiszpania Emilio Sánchez
Hiszpania Javier Sánchez
Niemcy Zachodnie Boris Becker
Niemcy Zachodnie Eric Jelen
6:4, 6:7, 7:6
1988 Australia Darren Cahill
Australia Laurie Warder
Stany Zjednoczone Rick Leach
Stany Zjednoczone Jim Pugh
6:0, 5:7, 6:4
1987 Czechosłowacja Miloslav Mečíř
Czechosłowacja Tomáš Šmíd
Szwajcaria Claudio Mezzadri
Stany Zjednoczone Jim Pugh
6:1, 6:2
1986 Hiszpania Sergio Casal
Hiszpania Emilio Sánchez
Niemcy Zachodnie Boris Becker
Niemcy Zachodnie Eric Jelen
6:1, 7:5
1985 Chile Hans Gildemeister
Ekwador Andrés Gómez
Szwajcaria Heinz Günthardt
Węgierska Republika Ludowa (1949-1989) Balázs Taróczy
6:4, 6:3
1984 Szwecja Stefan Edberg
Szwecja Anders Järryd
Szwajcaria Heinz Günthardt
Węgierska Republika Ludowa (1949-1989) Balázs Taróczy
6:4, 6:3
1983 Szwajcaria Heinz Günthardt
Węgierska Republika Ludowa (1949-1989) Balázs Taróczy
Australia Mark Edmondson
Stany Zjednoczone Brian Gottfried
6:1, 6:0
1982 Czechosłowacja Pavel Složil
Czechosłowacja Tomáš Šmíd
Szwecja Anders Järryd
Szwecja Hans Simonsson
6:4, 6:3
1981 Chile Hans Gildemeister
Ekwador Andrés Gómez
Australia Peter McNamara
Australia Paul McNamee
6:4, 3:6, 6:4
1980 Chile Hans Gildemeister
Ekwador Andrés Gómez
Niemcy Zachodnie Reinhart Probst
Niemcy Zachodnie Max Wunschig
6:3, 6:4
1979 Czechosłowacja Jan Kodeš
Czechosłowacja Tomáš Šmíd
Australia Mark Edmondson
Australia John Marks
6:3, 6:1, 7:6
1978 Polska Rzeczpospolita Ludowa Wojciech Fibak
Holandia Tom Okker
Hiszpania Antonio Muñoz
Paragwaj Víctor Pecci
6:2, 6:4
1977 Republika Południowej Afryki Bob Hewitt
Niemcy Zachodnie Karl Meiler
Australia Phil Dent
Australia Kim Warwick
3:6, 6:3, 6:4, 6:4
1976 Stany Zjednoczone Fred McNair
Stany Zjednoczone Sherwood Stewart
Australia Dick Crealy
Australia Kim Warwick
7:6, 7:6, 7:6
1975 Państwo Hiszpańskie Juan Gisbert
Państwo Hiszpańskie Manuel Orantes
Polska Rzeczpospolita Ludowa Wojciech Fibak
Czechosłowacja Jan Kodeš
6:3, 7:6
1974 Niemcy Zachodnie Jürgen Fassbender
Niemcy Zachodnie Hans-Jürgen Pohmann
Stany Zjednoczone Brian Gottfried
Meksyk Raúl Ramírez
6:3, 6:4, 6:4
1973 Niemcy Zachodnie Jürgen Fassbender
Niemcy Zachodnie Hans-Jürgen Pohmann
Państwo Hiszpańskie Manuel Orantes
Rumunia w epoce komunizmu Ion Țiriac
6:1, 6:3
1972 Czechosłowacja Jan Kodeš
Rumunia w epoce komunizmu Ilie Năstase
Republika Południowej Afryki Bob Hewitt
Rumunia w epoce komunizmu Ion Țiriac
walkower
1971 Australia John Alexander
Państwo Hiszpańskie Andrés Gimeno
Australia Dick Crealy
Australia Allan Stone
6:4, 7:5, 7:9, 6:4
1970 Republika Południowej Afryki Bob Hewitt
Republika Południowej Afryki Frew McMillan
Holandia Tom Okker
Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Nikola Pilić
6:3, 7:5, 6:2
1969 Holandia Tom Okker
Stany Zjednoczone Marty Riessen
Francja Jean-Claude Barclay
Niemcy Zachodnie Jürgen Fassbender
6:4, 7:5, 7:9, 6:4
1968 Czechosłowacja Milan Holeček
Czechosłowacja Jan Kodeš
Australia John Newcombe
Australia Tony Roche
6:3, 7:5, 6:2

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]