Bill Kaulitz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Bill Kaulitz
Bill Kaulitz.JPG
Imię i nazwisko Bill Kaulitz
Pseudonim B.Kay
Rok założenia 2001
Data i miejsce urodzenia 1 września 1989
Lipsk
Pochodzenie Niemcy
Instrument wokal
Gatunek pop rock
Zawód muzyk
Wytwórnia płytowa Interscope Records, Universal Records
Obecni członkowie
Bill Kaulitz (wokal)
Tom Kaulitz (gitara elektryczna)
Gustav Schäfer (perkusja)
Georg Listing (gitara basowa)
Współpracownicy
David Jost, Dave Roth, Patrick Benzner, Peter Hoffman
Zespół
Tokio Hotel
Galeria zdjęć w Wikimedia Commons Galeria zdjęć w Wikimedia Commons
Strona internetowa

Bill Kaulitz (ur. 1 września 1989 w Lipsku) – niemiecki muzyk, wokalista zespołu Tokio Hotel, autor tekstów i kompozytor.

Od 2001 roku wraz z Tomem Kaulitz (gitara) oraz Georgiem Listing (gitara basowa) i Gustavem Schäfer (perkusja) współtworzy popowo-rockowy zespół Tokio Hotel (działający wcześniej pod nazwą Devillish).

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Bill Kaulitz urodził się 1 września 1989 roku o godzinie 6.30 (świadczy o tym tatuaż na palcach lewej ręki) w Lipsku (wówczas jeszcze Niemiecka Republika Demokratyczna). Jest drugim synem Simone Kaulitz i Jörga W.[1], a bratem Toma Kaulitza (starszego o 10 minut). Jego rodzice rozstali się, gdy miał sześć lat, a w 2009 roku jego matka wyszła za mąż za Gordona Trümpera, ówczesnego gitarzystę z niemieckiej grupy rockowej Fatun. Ojczym zainspirował braci Kaulitzów do zajęcia się muzyką.

Bill Kaulitz (2010)

Bill podkładał głos do postaci Artura w niemieckiej wersji filmu Artur i Minimki oraz jego sequelu.

Jego androgyniczny wygląd, młody wiek i specyficzne fryzury przyniosły mu popularność wśród wielu nastolatek. W sierpniu 2008 roku Bill Kaulitz został wybrany jako najbardziej atrakcyjny artysta na scenie przez czytelników hiszpańskiego magazynu „Hola”. W październiku 2009 roku znalazł się na 11 miejscu na liście najlepiej ubranych mężczyzn według magazynu GQ.

Bill ma figurę z wosku w muzeum Madame Tussaud’s w Berlinie, odsłoniętą 30 września 2008[2]. Jest jednym z najmłodszych posiadaczy figur woskowych.

Wokalista Tokio Hotel zawsze interesował się modą, w dzieciństwie często projektował i szył własne ubrania. Jesienią 2009 Karl Lagerfeld zaprosił go do udziału w sesji z okazji trzydziestolecia niemieckiej edycji „Vogue’a”. 19 stycznia 2010 roku otworzył i zamknął pokaz kolekcji marki Dsquared2 w Mediolanie. Współpracował wtedy z braćmi Danem i Deanem Caten. Współpraca ta zaowocowała udziałem projektantów w przygotowaniach do trasy koncertowej Humanoid City Live. Zdjęcia muzyka można było znaleźć m.in. w magazynach Vogue, Harper's Bazaar oraz GQ.

W 2010 roku Bill wraz z Alice Cooperem zaangażował się w kampanię reklamową sklepów Saturn. Następnie wraz z bratem Tomem zostali twarzami kampanii Pety i Audi.

W 2012 roku wraz z bratem bliźniakiem Tomem zasiadł w jury niemieckiej wersji Idola – Deutschland sucht den Superstar.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Dubbing:

Aktor:

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]