Cachantun Cup 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Cachantun Cup 2008
Miejsce  Chile
Viña del Mar
Nawierzchnia Ceglana
Data 9-17.02.2008
WTA Tour
Kategoria III
Pula nagród 200 000 $
Drabinka 32S/32Q/16D
Dyrektor Alvaro Fillol
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Włochy Flavia Pennetta
Gra podwójna
Łotwa Līga Dekmeijere
Polska Alicja Rosolska
Strona internetowa

Tenisowy turniej WTA Cachantun Cup 2008 odbył się w dniach 9 - 17 lutego w chilijskim Viña del Mar na kortach ziemnych. Pula nagród wynosiła 200 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Ranking [1]
1 Włochy Flavia Pennetta 33
2 Argentyna Gisela Dulko 38
3 Francja Émilie Loit 49
4 Francja Pauline Parmentier 53
5 Niemcy Martina Müller 61
6 Włochy Sara Errani 63
7 Estonia Kaia Kanepi 69
8 Czechy Klára Zakopalová 70

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Włochy Flavia Pennetta 6 6  
7  Estonia Kaia Kanepi 3 3  
  1  Włochy Flavia Pennetta 6 6  
  4  Francja Pauline Parmentier 2 0  
4  Francja Pauline Parmentier 7 6
  5  Niemcy Martina Müller 5 4  
    1  Włochy Flavia Pennetta 6 5  
  8  Czechy Klára Zakopalová 4 4 k
  Q  Hiszpania Nuria Llagostera Vives 3 6  
   Ukraina Maria Korytcewa 6 7  
   Ukraina Maria Korytcewa 2 5
  8  Czechy Klára Zakopalová 6 7  
8  Czechy Klára Zakopalová 3 7 7
     Hiszpania L. Domínguez Lino 6 5 5  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  1  Włochy Flavia Pennetta 6 6  
   Węgry Gréta Arn 2 2  
  1  Włochy Flavia Pennetta 6 6  
     Francja Mathilde Johansson 4 0  
Q  Hiszpania M. Martínez Sánchez 6 3 4
     Francja Mathilde Johansson 0 6 6  
    1  Włochy Flavia Pennetta 6 6
  7  Estonia Kaia Kanepi 3 3
     Włochy Maria Elena Camerin 6 7  
WC  Chile M. Miranda Otarola 3 5  
   Włochy Maria Elena Camerin 6 3 4
  7  Estonia Kaia Kanepi 1 6 6  
   Rosja Jewgienija Rodina 3 4
  7  Estonia Kaia Kanepi 6 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  4  Francja Pauline Parmentier 5 7 6  
   Argentyna María Emilia Salerni 7 5 3  
  4  Francja Pauline Parmentier 6 6 6  
     Paragwaj Rossana de los Ríos 7 1 1  
   Paragwaj Rossana de los Ríos 7 6
  Q  Hiszpania Carla Suárez Navarro 6 4  
    4  Francja Pauline Parmentier 7 6
  5  Niemcy Martina Müller 5 4
     Estonia Maret Ani 1 1  
   Niemcy Julia Schruff 6 6  
   Niemcy Julia Schruff 3 2
  5  Niemcy Martina Müller 6 6  
WC  Chile K. A. Koch Benvenuto 4 1
  5  Niemcy Martina Müller 6 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  6  Włochy Sara Errani 1 6 6  
Q  Francja Olivia Sanchez 6 2 1  
  6  Włochy Sara Errani 2 0  
  Q  Hiszpania Nuria Llagostera Vives 6 6  
   Francja Camille Pin 4 6
  Q  Hiszpania Nuria Llagostera Vives 6 7  
    Q  Hiszpania Nuria Llagostera Vives 3 6
     Ukraina Maria Korytcewa 6 7
     Kolumbia Catalina Castaño 6 1  
   Ukraina Maria Korytcewa 7 6  
   Ukraina Maria Korytcewa 6 6
     Czechy Petra Cetkovská 3 4  
   Czechy Petra Cetkovská 6 7
  3  Francja Émilie Loit 2 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  8  Czechy Klára Zakopalová 7 2 6  
   Rosja Jekatierina Byczkowa 6 6 3  
  8  Czechy Klára Zakopalová    
     Chorwacja Jelena Kostanić Tošić w  
   Stany Zjednoczone Bethanie Mattek 6 6 6
     Chorwacja Jelena Kostanić Tošić 4 7 7  
    8  Czechy Klára Zakopalová 3 7 7
     Hiszpania L. Domínguez Lino 6 5 5
     Hiszpania L. Domínguez Lino 6 7  
   Czechy Iveta Benešová 2 5  
   Hiszpania L. Domínguez Lino  
  2  Argentyna Gisela Dulko w  
WC  Chile Camilla Silva 4 1
  2  Argentyna Gisela Dulko 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 30 500 $ 140
Finalistka 16 400 $ 100
Półfinalistka 8 750 $ 65
Ćwierćfinalistka 4 660 $ 35
2 runda 2 485 $ 20
1 runda 1 325 $ 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisistki
1 Argentyna Gisela Dulko
Włochy Flavia Pennetta
2 Czechy Iveta Benešová
Stany Zjednoczone Bethanie Mattek
3 Chorwacja Jelena Kostanić Tošić
Niemcy Martina Müller
4 Kolumbia Catalina Castaño
Hiszpania Arantxa Parra Santonja

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   Półfinały   Finał
Alt  Brazylia Maria Fernanda Alves
 Kanada Marie-Ève Pelletier [2]
7 6  
   Stany Zjednoczone Christina Fusano
 Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
5 4     Alt  Brazylia Maria Fernanda Alves
 Kanada Marie-Ève Pelletier
6 6  
   Hiszpania Nuria Llagostera Vives
 Hiszpania M. Martínez Sánchez
6 6      Hiszpania Nuria Llagostera Vives
 Hiszpania M. Martínez Sánchez
2 2  
   Francja Sophie Lefèvre
 Rumunia Agnes Szatmari
0 2       Alt  Brazylia Maria Fernanda Alves
 Kanada Marie-Ève Pelletier
7 4 7  
3  Chorwacja Jelena Kostanić Tošić
 Niemcy Martina Müller
6 1 10          Ukraina Maria Korytcewa
 Niemcy Julia Schruff
6 6 10  
   Włochy Maria Elena Camerin
 Włochy Sara Errani
4 6 7     3  Chorwacja Jelena Kostanić Tošić
 Niemcy Martina Müller
w
   Ukraina Maria Korytcewa
 Niemcy Julia Schruff
1 6 '11      Ukraina Maria Korytcewa
 Niemcy Julia Schruff
   
   Estonia Maret Ani
 Czechy Petra Cetkovská
6 4 9          Ukraina Maria Korytcewa
 Niemcy Julia Schruff
5 3
   Hiszpania Marta Marrero
 Hiszpania Carla Suárez Navarro
0 7 7          Łotwa Līga Dekmeijere
 Polska Alicja Rosolska
7 6
   Argentyna María Emilia Salerni
 Francja Camille Pin
6 5 10        Argentyna María Emilia Salerni
 Francja Camille Pin
4 2  
   Polska Klaudia Jans
 Turcja İpek Şenoğlu
7 6 10      Polska Klaudia Jans
 Turcja İpek Şenoğlu
6 6  
4  Kolumbia Catalina Castaño
 Hiszpania A. Parra Santonja
6 7 6          Polska Klaudia Jans
 Turcja İpek Şenoğlu
3 6 6
   Argentyna Jorgelina Cravero
 Argentyna Betina Jozami
3 5          Łotwa Līga Dekmeijere
 Polska Alicja Rosolska
6 1 10  
   Łotwa Līga Dekmeijere
 Polska Alicja Rosolska
6 7        Łotwa Līga Dekmeijere
 Polska Alicja Rosolska
7 7
WC  Argentyna María Irigoyen
 Chile K. A. Koch Benvenuto
4 2   2  Czechy Iveta Benešová
 Stany Zjednoczone Bethanie Mattek
6 6  
2  Czechy Iveta Benešová
 Stany Zjednoczone Bethanie Mattek
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) [3] Punkty (WTA) [4]
Zwyciężczynie 9 100 $ 140
Finalistki 4 850 $ 100
Półfinalistki 2 600 $ 65
Ćwierćfinalistki 1 390 $ 35
1 runda 740 $ 1

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Ranking [1]
1 Polska Marta Domachowska 78
2 Francja Olivia Sanchez 130
3 Hiszpania Nuria Llagostera Vives 135
4 Argentyna Jorgelina Cravero 154
5 Hiszpania Carla Suárez Navarro 159
6 Hiszpania María José Martínez Sánchez 161
7 Kanada Marie-Ève Pelletier 168
8 Rosja Jekatierina Iwanowa 185

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Finały
  1  Polska Marta Domachowska 6 6  
   Peru Ingrid Varvas Calvo 1 0  
  1  Polska Marta Domachowska 6 6  
     Brazylia Maria Fernanda Alves 3 2  
   Rumunia Alexandra Dulgheru 2 6 5
     Brazylia Maria Fernanda Alves 6 3 7  
    1  Polska Marta Domachowska 2 5
  6  Hiszpania M. Martínez Sánchez 6 7
     Hiszpania A. Parra Santonja 6 6  
WC  Stany Zjednoczone Alexa Guarachi 3 2  
   Hiszpania A. Parra Santonja 6 4 0
  6  Hiszpania M. Martínez Sánchez 4 6 6  
   Włochy Giulia Gabba 4 2
  6  Hiszpania M. Martínez Sánchez 6 6  
  1 runda 2 runda Finały
  2  Francja Olivia Sanchez 6 6  
WC  Chile María José Rodríguez 1 1  
  2  Francja Olivia Sanchez 6 6  
     Rosja Maria Kondratiewa 2 3  
   Rosja Maria Kondratiewa 6 6
  WC  Chile Camila Muñoz 1 2  
    2  Francja Olivia Sanchez 6 6
     Argentyna María Irigoyen 2 1
     Argentyna María Irigoyen 6 6  
   Kolumbia Paula Zabala 1 3  
   Argentyna María Irigoyen 6 6
  8  Rosja Jekatierina Iwanowa 4 4  
   Łotwa Līga Dekmeijere 2 4
  8  Rosja Jekatierina Iwanowa 6 6  
  1 runda 2 runda Finały
  3  Hiszpania Nuria Llagostera Vives 6 6  
   Brazylia Ana-Clara Duarte 2 0  
  3  Hiszpania Nuria Llagostera Vives 4 6 7  
     Argentyna Betina Jozami 6 0 5  
WC  Chile Paula Espinoza 0 0
     Argentyna Betina Jozami 6 6  
    3  Hiszpania Nuria Llagostera Vives 6 6
  WC  Rumunia Agnes Szatmari 1 1
     Portugalia Frederica Piedade 6 6  
   Francja Sophie Lefèvre 4 2  
   Portugalia Frederica Piedade 1 4
  WC  Rumunia Agnes Szatmari 6 6  
WC  Rumunia Agnes Szatmari 7 1 6
  7  Kanada Marie-Ève Pelletier 6 6 4  
  1 runda 2 runda Finały
  4  Argentyna Jorgelina Cravero 6 6  
WC  Bułgaria A. Najdenowa [5] 2 0  
  4  Argentyna Jorgelina Cravero 1 1  
     Hiszpania Marta Marrero 6 6  
   Hiszpania Marta Marrero 7 4 7
     Argentyna Agustina Lepore 5 6 6  
       Hiszpania Marta Marrero 1 2
  5  Hiszpania C. Suárez Navarro 6 6
     Stany Zjednoczone Kit Carson 1 0  
   Argentyna Florencia Molinero 6 6  
   Argentyna Florencia Molinero 1 2
  5  Hiszpania C. Suárez Navarro 6 6  
WC  Polska Alicja Rosolska [6] 1 2
  5  Hiszpania C. Suárez Navarro 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczynie 8
Finalistki 700 $ 4
2 runda 375 $ 3
1 runda 200 $ 1

Przypisy

  1. 1,0 1,1 Pozycja tenisistki w rankingu WTA z dnia 4 lutego 2008 roku
  2. Rezerwowa para, Maria Fernanda Alves/Marie-Ève Pelletier zastąpiła parę Gisela Dulko/Flavia Pennetta
  3. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę
  4. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę
  5. Rezerwowa, Aleksandrina Najdenowa zastąpiła grającą w finale turnieju ITF w Cali, Ekaterinę Shulaevą
  6. Rezerwowa, Alicja Rosolska zastąpiła kontuzjowaną Melissę Torres Sandoval