Canara Bank Bangalore Open 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Canara Bank Bangalore Open 2008
Miejsce  Indie
Bangalore
Nawierzchnia Twarda
Data 1-9.03.2008
WTA Tour
Kategoria II
Pula nagród 600 000 $
Drabinka 28S/32Q/16D
Dyrektor Sunder Raju
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Stany Zjednoczone Serena Williams
Gra podwójna
Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
Chińska Republika Ludowa Sun Tiantian
link= 2007 2009 link=

Tenisowy turniej WTA Canara Bank Bangalore Open 2008 odbędzie się w dniach 1 - 9 marca w hinduskim Bangalore na kortach twardych. Pula nagród wynosi 600 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Ranking[1]
1 Serbia Jelena Janković 4
2 Stany Zjednoczone Venus Williams 8
3 Stany Zjednoczone Serena Williams 10
4 Szwajcaria Patty Schnyder 12
5 Węgry Ágnes Szávay 17
6 Austria Sybille Bammer 20
7 Rosja Wiera Zwonariowa 21
8 Rosja Maria Kirilenko 27

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Serbia Jelena Janković 3 6 3  
   Chińska Republika Ludowa Yan Zi 6 3 6  
     Chińska Republika Ludowa Yan Zi 3 4  
  4  Szwajcaria Patty Schnyder 6 6  
4  Szwajcaria Patty Schnyder 4 6 7
     Uzbekistan Akgul Amanmuradova 6 4 6  
    4  Szwajcaria Patty Schnyder 5 3
  3  Stany Zjednoczone Serena Williams 7 6
     Rosja Anastazja Rodionowa 1 4  
3  Stany Zjednoczone Serena Williams 6 6  
3  Stany Zjednoczone Serena Williams 6 3 7
  2  Stany Zjednoczone Venus Williams 3 6 6  
7  Rosja Wiera Zwonariowa 4 3
  2  Stany Zjednoczone Venus Williams 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  1  Serbia Jelena Janković  
   Wolny los  
  1  Serbia Jelena Janković 6 6  
     Chorwacja Sanda Mamić 2 2  
   Chińskie Tajpej Chan Yung-jan 2 2
     Chorwacja Sanda Mamić 6 6  
    1  Serbia Jelena Janković 3 6 3
     Chińska Republika Ludowa Yan Zi 6 3 6
     Wielka Brytania Katie O'Brien 4 6 5  
   Ukraina Olha Sawczuk 6 2 7  
   Ukraina Olha Sawczuk 2 1
     Chińska Republika Ludowa Yan Zi 6 6  
   Chińska Republika Ludowa Yan Zi 3 7 6
  8  Rosja Maria Kirilenko 6 6 1  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  4  Szwajcaria Patty Schnyder  
   Wolny los  
  4  Szwajcaria Patty Schnyder 6 6 6  
     Japonia Aiko Nakamura 7 4 2  
   Japonia Aiko Nakamura 6 6 6
     Tajlandia Tamarine Tanasugarn 7 1 2  
    4  Szwajcaria Patty Schnyder 6 4 7
     Uzbekistan Akgul Amanmuradova 4 6 6
     Uzbekistan Akgul Amanmuradova 6 3 6  
   Rosja Jarosława Szwedowa 3 6 3  
   Uzbekistan Akgul Amanmuradova 4 7 6
  5  Węgry Ágnes Szávay 6 6 4  
WC  Indie Shikha Uberoi 1 4
  5  Węgry Ágnes Szávay 6 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  6  Austria Sybille Bammer 2 6 7  
   Japonia Akiko Morigami 6 3 5  
  6  Austria Sybille Bammer 6 2  
     Rosja Anastazja Rodionowa 7 6  
   Rosja Anastazja Rodionowa 4 7 6
  Q  Chińska Republika Ludowa Sun Tiantian 6 6 4  
       Rosja Anastazja Rodionowa 1 4
  3  Stany Zjednoczone Serena Williams 6 6
  Q  Niemcy Angelika Bachmann 2 3  
   Izrael Tzipora Obziler 6 6  
   Izrael Tzipora Obziler 5 0
  3  Stany Zjednoczone Serena Williams 7 6  
   Wolny los
  3  Stany Zjednoczone Serena Williams  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  7  Rosja Wiera Zwonariowa 4 6 6  
Q  Rumunia Monica Niculescu 6 3 1  
  7  Rosja Wiera Zwonariowa 7 6  
  Q  Rumunia Agnes Szatmari 6 1  
WC  Indie Isha Lakhani 2 2
  Q  Rumunia Agnes Szatmari 6 6  
    7  Rosja Wiera Zwonariowa 4 3
  2  Stany Zjednoczone Venus Williams 6 6
     Luksemburg Anne Kremer 1 2  
   Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 6 6  
   Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 2 7 2
  2  Stany Zjednoczone Venus Williams 6 6 6  
   Wolny los
  2  Stany Zjednoczone Venus Williams  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 95 500 $ 275
Finalistka 51 000 $ 190
Półfinalistka 27 300 $ 125
Ćwierćfinalistka 14 600 $ 70
2 runda 7 820 $ 35
1 runda 4 175 $ 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisistki
1 Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
2 Chińska Republika Ludowa Yan Zi
Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
3 Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
Chińska Republika Ludowa Sun Tiantian
4 Rosja Anastazja Rodionowa
Rosja Jarosława Szwedowa

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   Półfinały   Finał
1  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
6 5 10  
   Szwajcaria Emmanuelle Gagliardi
 Szwajcaria Patty Schnyder
3 7 6     1  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
7 6  
   Japonia Ayumi Morita
 Japonia Junri Namigata
3 6 10      Japonia Ayumi Morita
 Japonia Junri Namigata
6 3  
WC  Indie Ankita Bhambri
 Indie Sanaa Bhambri
6 4 4       1  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
6 7  
4  Rosja Anastazja Rodionowa
 Rosja Jarosława Szwedowa
6 6          Białoruś J. Dzechalewicz
 Rumunia Monica Niculescu
1 5  
   Australia Monique Adamczak
 Indie Sunitha Rao
0 1     4  Rosja Anastazja Rodionowa
 Rosja Jarosława Szwedowa
7 3 8
   Rumunia Agnes Szatmari
 Francja Aurelie Vedy
6 4 7      Białoruś J. Dzechalewicz
 Rumunia Monica Niculescu
6 6 10  
   Białoruś J. Dzechalewicz
 Rumunia Monica Niculescu
4 6 10       1  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
4 7 8
WC  Stany Zjednoczone Serena Williams
 Stany Zjednoczone Venus Williams
7 6       3  Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
 Chińska Republika Ludowa Sun Tiantian
6 5 10
   Rumunia Andreea Ehritt-Vanc
 Tajlandia Tamarine Tanasugarn
6 4     WC  Stany Zjednoczone Serena Williams
 Stany Zjednoczone Venus Williams
7 2 9  
   Rosja Wiesna Manasiewa
 Rosja Wiera Zwonariowa
3 4   3  Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
 Chińska Republika Ludowa Sun Tiantian
5 6 11  
3  Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
 Chińska Republika Ludowa Sun Tiantian
6 6       3  Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
 Chińska Republika Ludowa Sun Tiantian
6 6
   Chińska Republika Ludowa Ji Chunmei
 Chińska Republika Ludowa Sun Shengnan
2 7 10          Chińska Republika Ludowa Ji Chunmei
 Chińska Republika Ludowa Sun Shengnan
3 2  
   Niemcy Angelika Bachmann
 Belgia Debbrich Feys
6 5 7        Chińska Republika Ludowa Ji Chunmei
 Chińska Republika Ludowa Sun Shengnan
6 7
   Uzbekistan Akgul Amanmuradova
 Ukraina Olha Sawczuk
6 3 10      Uzbekistan Akgul Amanmuradova
 Ukraina Olha Sawczuk
3 5  
2  Chińska Republika Ludowa Yan Zi
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
3 6 8  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) [2] Punkty (WTA)[3]
Zwyciężczynie 27 730 $ 275
Finalistki 14 900 $ 190
Półfinalistki 7 970 $ 125
Ćwierćfinalistki 4 260 $ 70
1 runda 2 275 $ 1

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Ranking[1]
1 Japonia Ayumi Morita 115
2 Wielka Brytania Katie O'Brien 121
3 Rumunia Monica Niculesco 123
4 Słowenia Andreja Klepač 128
5 Francja Mathilde Johansson 129
6 Szwajcaria Emmanuelle Gagliardi 136
7 Wielka Brytania Anne Keothavong 145
8 Rosja Wiesna Manasiewa 150
9 Niemcy Angelika Bachmann 155

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Finały
  1  Japonia Ayumi Morita 6 0 0  
   Wielka Brytania Melanie South 4 6 6  
     Wielka Brytania Melanie South 6 6 6  
     Białoruś J. Dzechalewicz 7 2 3  
   Białoruś J. Dzechalewicz 6 6
     Rumunia Magda Mihalache 1 4  
       Wielka Brytania Melanie South 4 6 6
     Rumunia Agnes Szatmari 6 2 7
     Ukraina Chrystyna Antonijczuk 3 6 6  
WC  Francja Aurelie Vedy 6 3 1  
   Ukraina Chrystyna Antonijczuk 3 4
     Rumunia Agnes Szatmari 6 6  
   Rumunia Agnes Szatmari 6 3 6
  6/WC  Szwajcaria Emmanuelle Gagliardi 1 6 4  
  1 runda 2 runda Finały
  9  Niemcy Angelika Bachmann 6 3 6  
   Uzbekistan Iroda Tuliaganowa 4 6 1  
  9  Niemcy Angelika Bachmann 6 6  
     Stany Zjednoczone Alexandra Stevenson 3 4  
   Chińska Republika Ludowa Sun Shengnan 5 3
     Stany Zjednoczone Alexandra Stevenson 7 6  
    9  Niemcy Angelika Bachmann 6 7
  5  Francja Mathilde Johansson 3 5
  WC  Indie Sanaa Bhambri 3 7 1  
   Australia Monique Adamczak 6 6 6  
   Australia Monique Adamczak 3 6
  5  Francja Mathilde Johansson 6 7  
   Chińskie Tajpej I-hsuan Hwang 5 1
  5  Francja Mathilde Johansson 7 6  
  1 runda 2 runda Finały
  3  Rumunia Monica Niculescu 6 6  
   Stany Zjednoczone Neha Uberoi 4 2  
  3  Rumunia Monica Niculescu 7 6  
     Belgia Debbrich Feys 6 1  
   Chińska Republika Ludowa Zheng Jie 2 2 k
     Belgia Debbrich Feys 6 3  
    3  Rumunia Monica Niculescu 6 6
  7  Wielka Brytania Anne Keothavong 2 0
  WC  Indie Ankita Bhambri 2 1  
   Niemcy Kathrin Wörle 6 6  
   Niemcy Kathrin Wörle 6 4 4
  7  Wielka Brytania Anne Keothavong 0 6 6  
   Republika Południowej Afryki Chanelle Scheepers 2 4
  7  Wielka Brytania Anne Keothavong 6 6  
  1 runda 2 runda Finały
  4  Słowenia Andreja Klepač 6 4 6  
   Włochy Corinna Dentoni 4 6 7  
     Włochy Corinna Dentoni 6 5 2  
     Chińska Republika Ludowa Sun Tiantian 3 7 6  
WC  Indie Akshitha Basavaraju[4] 1 0
     Chińska Republika Ludowa Sun Tiantian 6 6  
       Chińska Republika Ludowa Sun Tiantian 6 6
     Indie Sunitha Rao 2 1
     Indie Rushmi Chakravarthi 2 2  
   Japonia Junri Namigata 6 6  
   Japonia Junri Namigata 2 6 2
     Indie Sunitha Rao 6 4 6  
   Indie Sunitha Rao 6 2 7
  8  Rosja Wiesna Manasiewa 4 6 5  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczynie 15
Finalistki 2 230 $ 10
2 runda 1 195 $ 5
1 runda 640 $ 1

Przypisy

  1. 1,0 1,1 Pozycja tenisistki w rankingu WTA z dnia 25 lutego 2008 roku
  2. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę
  3. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę
  4. Zawodniczka z dziką kartą, Akshitha Basavaraju zastąpiła Katie O'Brien, która została przeniesiona do turnieju głównego