Cezary Olszewski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Cezary Olszewski
Data i miejsce urodzenia 17 lipca 1981
Ostrołęka
Zawód tancerz

Cezary Olszewski (ur. 17 lipca 1981 w Ostrołęce) – polski tancerz reprezentujący najwyższą, taneczną klasę S.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Naukę tańca towarzyskiego rozpoczął w IV klasie szkoły podstawowej, gdy wybrał klasę o profilu akrobatyczno-tanecznym[1]. Wygrywał turnieje IDSF (światowa organizacja tańca sportowego), został finalistą otwartych mistrzostw Polski w tańcach standardowych. Jako 16-latek posiadał najwyższą, międzynarodową klasę "S" zarówno w stylu standardowym, jak i latynoamerykańskim[2].

Był tancerzem formacji Odysea, z którą wielokrotnie zdobywał tytuł mistrza Polski i najwyższe miejsca w Pucharach Polski. Jednym z większych osiągnięć był również udział w mistrzostwach świata formacji tanecznych w Brunsweigu, gdzie znaleźli się finale zajmując szóste miejsce. Razem z grupą Volt występował w produkcjach telewizyjnych oraz estradowych. Współpracuje z wieloma szkołami tańca w całej Polsce , prowadzi zajęcia zarówno z tancerzami profesjonalnie przygotowującymi się do tańca turniejowego, jak i kursy oraz lekcje tańca użytkowego.

Jest absolwentem Technikum Elektromechanicznego w Ostrołęce oraz Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie. Ukończył również Wyższą Szkołę Kultury Fizycznej i turystyki w Pruszkowie. Jest dyplomowanym instruktorem sportu ze specjalizacją taniec sportowy.

Szerokiej publiczności tancerz jest znany z udziału w programie TVNTaniec z gwiazdami. Wystąpił w serialach "Twarzą w twarz” i "Pitbull”[3].Zargrał również instruktora tańca w serialu M jak Miłość towarzysząc swojej partnerce z programu Taniec z Gwiazdami(Magdalenie Walach)


Udział w edycjach programu Taniec z gwiazdami[edytuj | edytuj kod]

Rok Edycja Partnerka Wynik
2008 Siódma Magdalena Walach Wygrana
2008 Ósma Anna Popek 13 Miejsce
2009 Dziewiąta Anna Nowak 5 Miejsce
2009 Dziesiąta Grażyna Wolszczak 8 Miejsce
2010 Dwunasta Dorota Zawadzka 7 miejsce

Przypisy