Chellomedia

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Chello Zone)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Chellomedia - spółka działająca w branży medialnej, europejska część koncernu Liberty Global - właściciela m.in. sieci kablowych skupionych pod marką UPC. Poprzez sieć podmiotów zależnych jest nadawcą ponad 40 telewizyjnych kanałów tematycznych, a także działa na rynku reklamowym. Siedziba spółki mieści się w Londynie.

Podmioty zależne Chellomedia:

Chello Central Europe[edytuj | edytuj kod]

Chello Central Europe - spółka zależna Chellomedia, nadawca kanałów skierowanych na rynki środkowoeuropejskie. Swoją główną siedzibę posiada w Budapeszcie, biuro spółki działa także w Warszawie. Produkowane przez Chello Central Europe kanały obecne są w Polsce, Czechach, na Słowacji, Węgrzech, w Rumunii, Słowenii, Serbii, Chorwacji, Czarnogórze, Bośni i Hercegowinie, Macedonii oraz Albanii.

Kanały nadawane przez Chello Central Europe (pogrubioną czcionką wyszczególniono kanały nadawane w języku polskim):

Chello Zone[edytuj | edytuj kod]

Chello Zone – brytyjska spółka medialna założona w 1991 r., mająca swoją siedzibę w Londynie. Do 26 czerwca 2006 działała pod nazwą Zone Vision, następnie do października 2007 - jako Zonemedia. Jest nadawcą kanałów tematycznych skierowanych na rynek brytyjski, a także kilku o zasięgu międzynarodowym.

Kanały produkowane przez Chello Zone (pogrubionką czcionką wymieniono kanały nadawane również w języku polskim):

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]