Chicken Invaders

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Chicken Invaderskomputerowa gra zręcznościowa, stworzona przez InterAction Studios. Pierwsza część gry ukazała się w 1999 roku. Do chwili obecnej stworzone zostały 4 części gry, piąta jest w przygotowaniu. Gra jest parodią "Space Invaders", a także "Star Trek" i "Gwiezdnych Wojen". Pierwsza część nie posiada polskiej wersji językowej.

Fabuła Chicken Invaders[edytuj | edytuj kod]

Gracz wciela się w pilota pojazdu kosmicznego, walczącego z najeźdźcami - kurczakami. Do pokonania wroga używa się promieni lasera i rakiet. Należy też uważać na wystrzeliwane jajka. Ziemia została zaatakowana przez zmutowane kury, wielkości pojazdu kosmicznego, niemające problemu z oddychaniem w kosmosie, tudzież ciśnieniem atmosferycznym, które powinno je rozsadzić. Gracz musi walczyć z owymi kurami, jak również z asteroidami, by w ostatniej planszy zmierzyć się z kurą-matką. Niestety nie dane mu będzie powrócić na ziemię w chwale, gdyż tuż po pokonaniu bossa gracz wpada w pętlę czasoprzestrzenną i musi ratować świat od początku. Gra toczy się w kółko, aż do momentu śmierci bohatera.

Chicken Invaders 2: The Next Wave (Następna Fala)[edytuj | edytuj kod]

Gra ukazała się w roku 2002. W części drugiej gracz niszczy wszystkie kurczaki na planetach Układu Słonecznego oraz Słońcu, gdzie po raz ostatni spotyka się z Macierzystym Statkiem-Kwoką i niszczy go. Powstała również specjalna, bożonarodzeniowa wersja gry.

Chicken Invaders 3: Revenge Of The Yolk (Zemsta Żółtka)[edytuj | edytuj kod]

Gra ukazała się w roku 2006. W stosunku do poprzednich części zmieniła się oprawa graficzna i muzyczna. W części trzeciej gracz zostaje wrzucony do czarnej dziury przez ŻółtkogwiazdęTM. Wyrzuca go ona daleko od Układu Słonecznego aż na Wielką Niewiadomą. Gracz musi odbyć długą podróż i pokonać wielu bossów, by zmierzyć się z ŻółtkogwiazdąTM Powstały również specjalne: bożonarodzeniowa i wielkanocna wersje gry.

Chicken Invaders 4: Ultimate Omelette (Ostateczny Omlet)[edytuj | edytuj kod]

To najnowsza wersja Chicken Invaders wydana w listopadzie 2010 roku. W czwartej część do bohatera przybywa Hen Solo i mówi, że jego galaktyka jest w niebezpieczeństwie. Bohater go nie słucha, gdy mówi także o Ziemi. Przekonuje go dopiero gdy mówi o Space Burgers. Gracz wlatuje za Henem Solo do czarnej dziury (tunelu intergalaktycznego) i kontynuuje swoją walkę z kurami, aby raz na zawsze się ich pozbyć. Powstały również specjalne wersje gry: bożonarodzeniowa i wielkanocna.

Mechanika[edytuj | edytuj kod]

Gra jest łudząco podobna do Space Invaders. Gracz ma 3 życia (w 3 i 4 części 5). Odbierane są np. za dotknięcie przeciwnika lub zderzenie z jajkiem zrzuconym przez kurczaka. Aby przejść poziom musimy pokonać wszystkie kurczaki. Używamy do tego promieni lasera. Co jakiś czas pojawia się bonus zwiększający siłę rażenia broni. Pojazdem możemy poruszać we wszystkie strony (w części pierwszej tylko w lewo i w prawo). Po przejściu 9 poziomów walczymy z Bossem, a po zwycięstwie gra toczy się dalej od początku kolejnego rozdziału (lub zależnie od części - planety).

Przypisy