Copa Sudamericana 2003

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

II Copa Sudamericana 2003

1/8 finału - wstępna faza[edytuj | edytuj kod]

Drużyny podzielone zostały na 6 sekcji. Do ćwierćfinału awansowały po dwie drużyny z sekcji 1 i 2 (czyli argentyńskiej i brazylijskiej) oraz po 1 drużynie z pozostałych 4 sekcji

Sekcja 1 (Argentyna)[edytuj | edytuj kod]

Pierwsza Faza:
ArgentynaColón Santa Fe - ArgentynaVélez Sarsfield Buenos Aires 3:1 i 4:1 (mecze 12.08 i 28.08)

  1. 1:0 Javier Delgado 18, 2:0 Javier Delgado 55, 3:0 Giovanni Hernández 58, 3:1 Mauro Obolo 64
  2. 1:0 Jorge Martínez 35, 2:0 Esteban Fuertes 72, 3:0 Esteban Fuertes 83, 4:0 César Carignano 89, 4:1 Mauro Obolo 90

ArgentynaIndependiente Buenos Aires - ArgentynaRosario Central 1:1 i 1:0 (mecze 06.08 i 04.09)

  1. 1:0 Cristian Castillo 42, 1:1 Ezequiel González 63
  2. 1:0 Bruno Marioni 38

Druga Faza:
ArgentynaIndependiente Buenos Aires - ArgentynaRiver Plate Buenos Aires 1:4 i 0:4 (mecze 17.09 i 08.10)

  1. 0:1 Fernando Cavenaghi 30, 0:2 Daniel Montenegro 36, 0:3 Fernando Cavenaghi 52, 0:4 Fernando Cavenaghi 73, 1:4Bruno Marioni 82
  2. 0:1 Fernando Cavenaghi 27, 0:2 Daniel Ludueña 41, 0:3 Eduardo Coudet 71k, 0:4 Dario Husain 85

ArgentynaColón Santa Fe - ArgentynaBoca Juniors Buenos Aires 1:1 i 1:2 (mecze 24.09 i 09.10, drugi mecz w Salta)

  1. 0:1 Iarley 29, 1:1 Gustavo Savoia 89
  2. 0:1 Jonathan Fabbro 58k, 1:1 César Carignano 61, 1:2 Franco Cangele 71


Sekcja 2 (Brazylia)[edytuj | edytuj kod]

Pierwsza Faza:

Grupa 1:
13.08 BrazyliaSantos - BrazyliaInternacional Porto Alegre 1:1(0:1)

0:1 Flávio 25, 1:1 Fabiano 78

27.08 BrazyliaInternacional Porto Alegre - BrazyliaFlamengo Rio de Janeiro 3:1(0:1)

0:1 Zé Carlos 3, 1:1 Jefferson Feijao 50, 2:1 Jefferson Feijao 52, 3:1 Jefferson Feijao 61

03.09 BrazyliaFlamengo Rio de Janeiro - BrazyliaSantos 0:3(0:1)

0:1 William 32, 0:2 William 55, 0:3 Leo 87
Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
BrazyliaSantos 2 1 1 0 4 4 1
BrazyliaInternacional Porto Alegre 2 1 1 0 4 4 2
BrazyliaFlamengo Rio de Janeiro 2 0 0 2 0 1 6


Grupa 2:
30.07 BrazyliaCorinthians São Paulo - Brazylia Atlético Mineiro Belo Horizonte 0:2(0:1)

0:1 Michel 29, 0:2 Guilherme 67

13.08 BrazyliaFluminense Rio de Janeiro - BrazyliaCorinthians São Paulo 2:0(0:0)

1:0 Rodolfo 55, 2:0 Sorato 72

03.09 Brazylia Atlético Mineiro Belo Horizonte - BrazyliaFluminense Rio de Janeiro 0:2(0:0)

0:1 Joãozinho 78, 0:2 Carlos Alberto 80
Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
BrazyliaFluminense Rio de Janeiro 2 2 0 0 6 4 0
Brazylia Atlético Mineiro Belo Horizonte 2 1 0 1 3 2 2
BrazyliaCorinthians São Paulo 2 0 0 2 0 0 4



Grupa 3:
30.07 BrazyliaGrêmio Porto Alegre - BrazyliaSão Paulo 0:4(0:2)

0:1 Fabio Simplicio 9, 0:2 Kleber 44, 0:3 Fabio Simplicio 51, 0:4 Diego Tardelli 90

27.08 BrazyliaVasco da Gama Rio de Janeiro - BrazyliaGrêmio Porto Alegre 1:1(0:1)

0:1 Elton 37, 1:1 Wescley 79

03.09 BrazyliaSão Paulo - BrazyliaVasco da Gama Rio de Janeiro 2:1(2:0)

1:0 Rico 5, 2:0 Kléber 20, 2:1 Wellington Monteiro 74
Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
BrazyliaSão Paulo 2 2 0 0 6 6 1
BrazyliaVasco da Gama 2 0 1 1 1 2 3
BrazyliaGrêmio Porto Alegre 2 0 1 1 1 1 5


Grupa 4:
30.07 BrazyliaSão Caetano - BrazyliaPalmeiras São Paulo 3:0(2:0)

1:0 Adhemar 29, 2:0 Gustavo 44, 3:0 Mineiro 82s

13.08 BrazyliaPalmeiras São Paulo - BrazyliaCruzeiro Belo Horizonte 0:1(0:0)

0:1 Edu Dracena 48

27.08 BrazyliaCruzeiro Belo Horizonte - BrazyliaSão Caetano 1:1(1:1)

1:0 Márcio Nobre 23, 1:1 Zé Carlos 39
Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
BrazyliaSão Caetano 2 1 1 0 4 4 1
BrazyliaCruzeiro Belo Horizonte 2 1 1 0 4 2 1
BrazyliaPalmeiras São Paulo 2 0 0 2 0 0 4


Druga Faza (17.09 i 01.10):
BrazyliaSão Caetano - BrazyliaSantos 0:1 i 1:1

0:1 Robinho 51k
1:0 Elano 33, 1:1 Adhemar 50

BrazyliaSão Paulo - BrazyliaFluminense Rio de Janeiro 1:0 i 1:1

1:0 Kleber 1
0:1 Jadilson 67, 1:1 Diego Lugano 79


Sekcja 3 (Club Atlético San Lorenzo de Almagro, Boliwia, Wenezuela)[edytuj | edytuj kod]

Wstępna faza:
WenezuelaMonagas Maturín - WenezuelaItalChacao Caracas 1:2 i 0:1

  1. 1:0 Alexis Acuña 4, 1:1 Leopoldo Jiménez 32, 1:2 Daniel Noriega 66
  2. 0:1 Carlos Bravo 38

Pierwsza Faza:
WenezuelaItalChacao Caracas - ArgentynaSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:2 i 0:6 (mecze 14.08 i 20.08)

  1. 0:1 Jonhatan Santana 59, 0:2 Walter Montillo 65, 1:2 Carlos Bravo 70
  2. 0:1 Ariel Carreño 29, 0:2 Gonzalo Rodríguez 36, 0:3 Alberto Acosta 44, 0:4 Alberto Acosta 51, 0:5 Diego Capria 55k, 0:6 Damián Luna 70

BoliwiaThe Strongest La Paz - BoliwiaBolívar La Paz 2:2 i 1:1, karne 4:2 (mecze 07.08 i 19.08)

  1. 1:0 Alex da Rosa 12, 1:1 Luis Gatty Ribeiro 53, 2:1 Limberg Méndez 78, 2:2 Líder Paz 86
  2. 0:1 Horacio Chiorazzo 53, 1:1 Sandro Coelho 59

Druga Faza (16.09 i 07.10):
BoliwiaThe Strongest La Paz - ArgentynaSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 2:0 i 1:2

  1. 1:0 Limberg Méndez 2, 2:0 Rubén Gigena 39
  2. 0:1 Alberto Acosta 48, 0:2 Juan Carlos Paz García 75s, 1:2 Sandro Coelho 77k

Sekcja 4 (Chile, Peru)[edytuj | edytuj kod]

Pierwsza Faza:
ChileUniversidad Católica Santiago - ChileProvincial Osorno 0:1 i 2:1, karne 5:3 (mecze 05.08 i 02.09)

  1. 0:1 Alejandro Figueroa 20
  2. 0:1 Alejandro Naíf 11, 1:1 Esteban Valencia 35k, 2:1 Iván Vásquez 42

PeruCienciano Cuzco - PeruAlianza Lima 1:0 i 1:0(mecze 07.08 i 26.08)

  1. 1:0 Martín García 9
  2. 1:0 Roberto Holsen 22


Druga Faza (25.08 i 02.10):
PeruCienciano Cuzco - ChileUniversidad Católica Santiago 4:0 i 1:3

  1. 1:0 Germán Carty 1, 2:0 Cristian Álvarez 38s, 3:0 Santiago Acasiete 55, 4:0 Paolo Maldonado 69
  2. 1:0 Cristián Alvarez 9s, 1:1 Arturo Norambuena 16, 1:2 Sebastián Rozental 69, 1:3 Jorge Campos 86


Sekcja 5 (Kolumbia, Ekwador)[edytuj | edytuj kod]

Pierwsza Faza:
KolumbiaDeportivo Pasto - KolumbiaAtlético Nacional Medellín 0:0 i 1:2 (mecze 06.08 i 21.08)

  1. 0:0
  2. 1:0 Leonardo Enciso 9, 1:1 Aquivaldo Mosquera 36, 1:2 Elkin Calle 46

EkwadorLDU Quito - EkwadorBarcelona Guayaquil 2:0 i 1:2 (mecze 29.07 i 12.08)

  1. 1:0 Carlos Tenorio 11, 2:0 Paul Ambrossi 43
  2. 0:1 Rodrigo Teixeira 35, 1:1 Virgilio Ferreira 40, 1:2 Ruben Capria 59

Druga Faza (18.09 i 02.10):
EkwadorLDU Quito - KolumbiaAtlético Nacional Medellín 1:1 i 0:1

  1. 1:0 Giovanny Espinoza 46, 1:1 Jorge Agudelo 52
  2. 0:1 Camilo Giraldo 86


Sekcja 6 (Paragwaj, Urugwaj)[edytuj | edytuj kod]

Pierwsza Faza:
ParagwajGuaraní Asunción - ParagwajLibertad Asunción 0:1 i 1:0, karne 2:4 (mecze 14.08 i 28.08)

  1. 0:1 Fredy Bareiro 25k
  2. 1:0 Osvaldo Díaz 16

UrugwajDanubio Montevideo - UrugwajNacional Montevideo 0:1 i 2:2 (mecze 26.08 i 18.09)

  1. 0:1 Angbwa Benoit 74
  2. 0:1 Marcelo Guerrero 26, 0:2 Fernando Machado 45, 1:2 Juan Olivera 56, 2:2 Ignacio González 86

Druga Faza (24.09 i 30.09):
UrugwajNacional Montevideo - ParagwajLibertad Asunción 3:0 i 0:3, karne 2:3

  1. 1:0 Julio César Dely Valdés 23, 2:0 Emilio Martínez 62s, 3:0 Julio César Dely Valdés 85
  2. 0:1 Juan Samudio 13, 0:2 Isidro Candia 50, 0:3 Juan Samudio 83k


1/4 finału[edytuj | edytuj kod]

ArgentynaRiver Plate Buenos Aires - ParagwajLibertad Asunción 2:0 i 0:1 (mecze 23.10 i 05.11)

  1. 1:0 Horacio Ameli 26, 2:0 Eduardo Coudet 49
  2. 0:1 Osvaldo Cohener 66

ArgentynaBoca Juniors Buenos Aires - KolumbiaAtlético Nacional Medellin 0:1 i 1:4 (mecze 22.10 i 05.11)

  1. 0:1 Edixon Perea 69
  2. 1:0 Javier Villarreal 11, 1:1 Carmelo Valencia 12, 1:2 Fredy Grisales 26, 1:3 Edixon Perea 75, 1:4 Camilo Giraldo 81

BrazyliaSantos - PeruCienciano Cuzco 1:1 i 1:2 (mecze 16.10 i 29.10)

  1. 0:1 Alex 71s, 1:1 Robinho 78
  2. 0:1 Germán Carty 11, 1:1 Elano 13, 1:2 Germán Carty 34

BoliwiaThe Strongest La Paz - BrazyliaSão Paulo 1:4 i 1:3 (mecze 29.10 i 12.11)

  1. 0:1 Kleber 30, 1:1 Luis Cristaldo 68, 1:2 Luis Fabiano 69, 1:3 Kleber 79, 1:4 Gustavo Nery 89
  2. 0:1 Diego Tardelli 6, 1:1 Álex da Rosa 20, 1:2 Souza 34, 1:3 Souza 44


1/2 finału[edytuj | edytuj kod]

ArgentynaRiver Plate Buenos Aires - BrazyliaSão Paulo 3:1 i 0:2, karne 4:2 (mecze 26.11 i 03.12)

  1. 1:0 Marcelo Gallardo 10, 1:1 Oscar Ahumada 41s, 2:1 Marcelo Gallardo, 3:1 Diego Barrado 67
  2. 0:1 Rico 68, 0:2 Luis Fabiano 73

KolumbiaAtlético Nacional Medellin - PeruCienciano Cuzco 1:2 i 0:1 (13.11 i 04.12)

  1. 0:1 Germán Carty 29, 1:1 Iván Velásquez 50, 1:2 Paolo Maldonado 84
  2. 0:1 Germán Carty 1


FINAŁ[edytuj | edytuj kod]

ArgentynaRiver Plate Buenos Aires - PeruCienciano Cuzco 3:3 i 0:1

10 grudnia 2003 Buenos Aires Estadio Monumental (43296)
ArgentynaRiver Plate Buenos Aires - PeruCienciano Cuzco 3:3(1:1)
Sędzia: Carlos Simon (Brazylia)
Bramki: 0:1 Giuliano Portilla 26, 1:1 Maximiliano López 28, 2:1 Maximiliano López 50, 2:2 Germán Carty 67, 2:3 Giuliano Portilla 79, 3:3 Marcelo Salas 85
Żółte kartki: Lobo, Montenegro, Gallardo / Bazalar, La Rosa, Morán
Club Atlético River Plate: Franco Costanzo; Luis Lobo, Cristian Tula, Ricardo Rojas, Kilian Virviescas; Eduardo Coudet (73 Alejandro Domínguez), Oscar Ahumada, Luis González (70 Daniel Ludueña); Marcelo Gallardo; Daniel Montenegro (61 Marcelo Salas), Maximiliano López. Trener: Manuel Pellegrini.
Club Sportivo Cienciano: Oscar Ibáñez; Miguel Llanos (87 Carlos Lobatón), Carlos Lugo, Santiago Acasiete, Giuliano Portilla; Alessandro Morán, Juan Carlos La Rosa, Juan Carlos Bazalar, Julio César García; Rodrigo Saraz (54 Paolo Maldonado (91 César Ccahuantico)); Germán Carty. Trener: Freddy Ternero.

19 grudnia 2003 Arequipa Estadio Universidad Nacional San Agustín (44000)
PeruCienciano Cuzco - ArgentynaRiver Plate Buenos Aires 1:0
Sędzia: Gustavo Méndez (Urugwaj)
Bramki: 1:0 Carlos Lugo 78
Żółte kartki: La Rosa, Morán, Ibáñez, Carty, J. García / López, Rojas, Tuzzio
Czerwone kartki: La Rosa (52, druga żółta), J. García (84, druga żółta) / -
Club Sportivo Cienciano: Oscar Ibáñez; Alessandro Morán, Carlos Lugo, Santiago Acasiete, Giuliano Portilla; Juan Carlos Bazalar (92 Miguel Llanos), Juan Carlos La Rosa, Paolo Maldonado (58 César Ccahuantico), Julio García; Rodrigo Saraz (83 Martín García), Germán Carty. Trener: Freddy Ternero.
Club Atlético River Plate: Franco Costanzo; Oscar Ahumada (85 Daniel Ludueña), Horacio Ameli, Eduardo Tuzzio, Ricardo Rojas; Eduardo Caudet, Javier Mascherano, Luis González (76 Alejandro Dominguez); Marcelo Gallardo; Marcelo Salas (16 Daniel Montenegro), Maximiliano López. Trener: Manuel Pellegrini.

Klasyfikacja strzelców bramek[edytuj | edytuj kod]

Gole Piłkarz Klub
6 Germán Carty PeruCienciano Cuzco
5 Kleber BrazyliaSão Paulo
4 Fernando Cavenaghi ArgentynaRiver Plate Buenos Aires
3 Jefferson Feijao BrazyliaInternacional Porto Alegre
3 Alberto Acosta ArgentynaSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires


Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]