Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
SPAR Drużynowe Mistrzostwa Europy 2013
Liga Gospodarz Zwycięzca
Superliga Wielka Brytania Gateshead  Rosja
I liga Irlandia Dublin  Czechy
II liga Litwa Kowno  Słowenia
III liga Słowacja Bańska Bystrzyca  Słowacja
Geographylogo.svg
Drużynowe Mistrzostwa Europy 2013

4. Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbywały się w czterech europejskich miastach 22 i 23 czerwca 2013 roku[1]. Reprezentacje rywalizowały w superlidze, I lidze, II lidze oraz III lidze. Organizatorem superligi drużynowych mistrzostw Europy było Gateshead, zawody I ligi odbywały się w Dublinie, II ligi w Kownie, a III ligi w Bańskiej Bystrzycy[1].

Superliga[edytuj | edytuj kod]

Kandydatami do organizacji zawodów superligi były Brunszwik, Bydgoszcz, Gateshead, Kijów oraz Ostrawa[2][3]. 6 czerwca 2011 we Frankfurcie nad Menem Rada European Athletics powierzyła organizację imprezy brytyjskiemu Gateshead[4][5]. Areną mistrzostw był Gateshead International Stadium.

Z powodu trudnych warunków pogodowych rywalizję w skoku o tyczce mężczyzn[6] oraz w skoku wzwyż kobiet[7] przeniesiono do hali.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

W zawodach superligi startowało 12 najsilniejszych lekkoatletycznych reprezentacji z Europy w tym trzy – Grecja, Turcja i Norwegia – które awansowały w 2011 roku z I ligi drużynowych mistrzostw Europy.

 Białoruś  Polska
 Francja  Rosja
 Grecja  Turcja
 Hiszpania  Ukraina
 Niemcy  Wielka Brytania
 Norwegia  Włochy

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

PB – rekord życiowy | SB – najlepszy wynik w sezonie | CRrekord drużynowych mistrzostw Europy | NR – rekord kraju
NUR – rekord kraju w kategorii młodzieżowców | WL – najlepszy wynik na świecie w sezonie 2013 | EL – najlepszy wynik w Europie w sezonie 2013
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Francja Jimmy Vicaut 10,28 Norwegia Jaysuma Saidy Ndure 10,37 Polska Kamil Kryński 10,40
Bieg na 200 m Francja Christophe Lemaitre 20,27w Norwegia Jaysuma Saidy Ndure 20,47w Ukraina Serhij Smełyk 20,62
Bieg na 400 m Rosja Władimir Krasnow 45,69 Wielka Brytania Nigel Levine 45,88 Niemcy David Gollnow 45,90
Bieg na 800 m Polska Adam Kszczot 1:47,27 Turcja İlham Tanui Özbilen 1:47,39 Wielka Brytania Andrew Osagie 1:47,41
Bieg na 1500 m Turcja İlham Tanui Özbilen 3:38,57 Wielka Brytania Charlie Grice 3:39,76 Polska Marcin Lewandowski 3:39,82
Bieg na 3000 m Francja Bouabdellah Tahri 8:05,31 Turcja Halil Akkaş 8:05,50 Rosja Walentin Smirnow 8:05,77
Bieg na 5000 m Wielka Brytania Mohamed Farah 14:10,00 Francja Bouabdellah Tahri 14:12,91 Turcja Kemal Koyuncu 14:14,18
Bieg na 110 m przez płotki Rosja Siergiej Szubienkow 13,19w Francja Pascal Martinot-Lagarde 13,28w Polska Artur Noga 13,33w
Bieg na 400 m przez płotki Niemcy Silvio Schirrmeister 49,15 PB Wielka Brytania David Greene 49,39 Francja Mickaël François 49,79
Bieg na 3000 m z przeszkodami Turcja Tarık Langat Akdağ 8:36,25 Hiszpania Abdelaziz Merzoughi 8:37,22 Francja Yoann Kowal 8:38,76
Sztafeta 4 x 100 m  Wielka Brytania
Adam Gemili
Harry Aikines-Aryeetey
James Ellington
James Dasaolu
38,39  Niemcy
Roy Schmidt
Sven Knipphals
Julian Reus
Martin Keller
38,69  Polska
Artur Zaczek
Grzegorz Zimniewicz
Karol Zalewski
Kamil Kryński
38,71
Sztafeta 4 x 400 m  Wielka Brytania
Michael Bingham
Conrad Williams
Rhys Williams
Richard Buck
3:05,37  Rosja
Aleksiej Kienig
Radel Kaszefrazow
Dmitrij Buriak
Władimir Krasnow
3:06,09  Polska
Marcin Marciniszyn
Rafał Omelko
Michał Pietrzak
Kacper Kozłowski
3:06,18
Skok wzwyż Ukraina Bohdan Bondarenko 2,28 Francja Mickaël Hanany 2,28 Wielka Brytania Tom Parsons 2,24
Skok o tyczce Francja Renaud Lavillenie 5,77 Włochy Giuseppe Gibilisco 5,60 Niemcy Björn Otto 5,50
Skok w dal Rosja Aleksandr Mieńkow 8,36 Grecja Luis Tsatumas 8,12 Wielka Brytania Greg Rutherford 8,02w
Trójskok Rosja Aleksiej Fiodorow 16,70 Francja Teddy Tamgho 16,62 Wielka Brytania Nathan Douglas 16,45
Pchnięcie kulą Niemcy David Storl 20,47 Polska Tomasz Majewski 20,29 Rosja Aleksandr Lesnoj 20,27
Rzut dyskiem Niemcy Robert Harting 64,25 Hiszpania Mario Pestano 61,34 Turcja Ercüment Olgundeniz 61,32
Rzut młotem Polska Paweł Fajdek 77,00 Niemcy Markus Esser 76,32 Turcja Eşref Apak 76,29
Rzut oszczepem Rosja Dmitrij Tarabin 85,99 PB Niemcy Thomas Röhler 83,31 Ukraina Roman Awramenko 81,74
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Ukraina Ołesia Powch 11,51 Niemcy Tatjana Pinto 11,72 Francja Myriam Soumaré 11,66
Bieg na 200 m Ukraina Marija Riemień 22,80 Francja Myriam Soumaré 23,05 Wielka Brytania Anyika Onuora 23,12
Bieg na 400 m Wielka Brytania Perri Shakes-Drayton 50,50 PB Rosja Ksienija Zadorina 51,07 Francja Marie Gayot 51,54 PB
Bieg na 800 m Wielka Brytania Jessica Judd 2:00,82 Rosja Jekatierina Szarmina 2:00,86 Ukraina Olha Lachowa 2:02,30
Bieg na 1500 m Rosja Jekatierina Szarmina 4:08.86 Hiszpania Isabel Macías 4:09,35 SB Polska Renata Pliś 4:10,73
Bieg na 3000 m Rosja Jelena Korobkina 9:01,45 Niemcy Laura Weightman 9:03,11 Hiszpania Iris María Fuentes-Pila 9:03,20 PB
Bieg na 5000 m Rosja Olga Gołowkina 15:32.45 SB Wielka Brytania Emelia Gorecka 15:40,52 Niemcy Sabrina Mockenhaupt 15:40,94 SB
Bieg na 100 m przez płotki Wielka Brytania Tiffany Porter 12,62 Rosja Tatjana Diektiariewa 12,88 Ukraina Hanna Platicyna 12,91
Bieg na 400 m przez płotki Wielka Brytania Eilidh Child 54,42 PB Ukraina Hanna Jaroszczuk 55,27 Rosja Wiera Rudakowa 56,20
Bieg na 3000 m z przeszkodami Rosja Natalja Aristarchowa 9:30,64 PB Ukraina Walentyna Żudina 9:34,90 Niemcy Antje Möldner-Schmidt 9:35,67
Sztafeta 4 x 100 m  Ukraina
Ołesia Powch
Wiktorija Piataczenko
Marija Riemień
Natalija Pohrebniak
42,62 EL  Niemcy
Yasmin Kwadwo
Inna Weit
Tatjana Pinto
Verena Sailer
43,15  Rosja
Julija Kacura
Julija Kaszyna
Jelizawieta Sawlinis
Jekatierina Kuzina
43,23
Sztafeta 4 x 400 m  Wielka Brytania
Eilidh Child
Shana Cox
Meghan Beesley
Christine Ohuruogu
3:28,60  Rosja
Ksienija Gusarowa
Julija Tieriechowa
Tatjana Firowa
Ksienija Zadorina
3:29,46  Francja
Marie Gayot
Lenora Guion-Firmin
Phara Anacharsis
Floria Guei
3:30,36
Skok wzwyż Rosja Marija Kuczina 1,98 PB Włochy Alessia Trost
Polska Kamila Stepaniuk
1,92
Skok o tyczce Niemcy Silke Spiegelburg 4,60 Rosja Anżelika Sidorowa 4,55 PB Polska Anna Rogowska 4,40
Skok w dal Francja Éloyse Lesueur 6,44 Rosja Darja Kliszyna 6,43 Wielka Brytania Shara Proctor 6,43
Trójskok Ukraina Olha Saładucha 14,49 Rosja Jekatierina Koniewa 14,10 Włochy Simona La Mantia 13,99
Pchnięcie kulą Niemcy Christina Schwanitz 19,30 Ukraina Hałyna Obleszczuk 18,05 Turcja Emel Dereli 17,50
Rzut dyskiem Francja Mélina Robert-Michon 63,75 Niemcy Julia Fischer 62,67 Polska Żaneta Glanc 61,70
Rzut młotem Niemcy Betty Heidler 74,31 Polska Anita Włodarczyk 74,13 Wielka Brytania Sophie Hitchon 72,97 NR NUR PB
Rzut oszczepem Niemcy Christina Obergföll 62,64 Hiszpania Mercedes Chilla 58,55 Ukraina Wira Rebryk 57,92

Tabela punktów[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Białoruś Francja Niemcy Wielka Brytania Grecja Włochy Norwegia Polska Rosja Hiszpania Turcja Ukraina
100 metrów M 1 12 9 7 3 6 11 10 8 4 5 2
K 5 11 10 8 1 2 6 7 9 3 4 12
200 metrów M 4 12 5 9 6.5 8 11 0 3 6.5 2 10
K 3 11 6 10 0 9 2 7,5 5 7,5 4 12
400 metrów M 0 3 10 11 6 8 2 9 12 4.5 7 4.5
K 4 10 5 12 1 9 3 6 11 8 2 7
800 metrów M 6 9 7 10 2 8 3 12 1 5 11 4
K 9 7 5 12 2 6 4 8 11 1 3 10
1500 metrów M 1 4 9 11 5 3 2 10 7 8 12 6
K 4 3 6 8 2 9 1 10 12 11 5 7
3000 metrów M 3 12 8 6 1 4 2 7 10 5 11 9
K 2 6 9 11 3 7 1 8 12 10 5 4
5000 metrów M 3 11 7 12 1 6 2 8 4 5 10 9
K 1 7 10 11 2 8 5 6 12 9 4 3
3000 metrów z przeszkodami M 4 10 8 2 1 6 3 5 9 11 12 7
K 6 5 10 8 4 3 1 2 12 9 7 11
110 metrów przez płotki M 5 11 6 8 9 7 3 10 12 4 1 2
100 metrów przez płotki K 7 9 6 12 3 8 5 2 11 4 1 10
400 metrów przez płotki M 2 10 12 11 4 8 9 7 5 6 1 3
K 1 7 5 12 2 9 3 6 10 4 8 11
Sztafeta 4 × 100 metrów M 0 9 11 12 3 8 0 10 6 5 4 7
K 5 9 11 8 2 6 1 7 10 4 3 12
Sztafeta 4 × 400 metrów M 1 8 9 12 4 7 2 10 11 6 3 5
K 6 10 7 12 0 5 0 8 11 5 4 9
Skok wzwyż M 3.5 11 8 10 5 9 2 6 7 3.5 1 12
K 3 2 7,5 4 6 11 5 10 12 9 7,5 1
Skok o tyczce M 0 12 10 4 7 11 3 9 5,5 5,5 0 8
K 0 8.5 12 0 0 7 4 10 11 8.5 5 6
Skok w dal M 1 6 9 10 11 3 4 5 12 8 2 7
K 1 12 8 10 9 7 4 6 11 5 2 3
Trójskok M 4 11 2 10 9 7 1 6 12 5 3 8
K 5 4 8 9 7 10 1 6 11 3 2 12
Pchnięcie kulą M 7 5 12 4 6 2 1 11 10 9 8 3
K 7 5 12 6 2 9 1 3 4 8 10 11
Rzut dyskiem M 5 1 12 8 3 6 7 9 2 11 10 4
K 6 12 11 7 3 4 2 10 8 5 1 9
Rzut młotem M 7 9 11 2 1 6 5 12 8 4 10 3
K 9 0 12 10 4 6 3 11 5 7 2 8
Rzut oszczepem M 7 1 11 5 6 2 9 8 12 4 3 10
K 7 5 12 4 6 1 3 8 9 11 2 10
Kraj Białoruś Francja Niemcy Wielka Brytania Grecja Włochy Norwegia Polska Rosja Hiszpania Turcja Ukraina
Razem 155,5 310,5 347,5 338 152 260,5 137 305,5 354,5 251 197,5 291,5

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Kraj Punkty
1  Rosja 354,5
2  Niemcy 347,5
3  Wielka Brytania 338
4  Francja 310,5
5  Polska 305,5
6  Ukraina 291,5
7  Włochy 260,5
8  Hiszpania 251
9  Turcja 197,5
10  Białoruś 155,5
11  Grecja 152
12  Norwegia 137

I liga[edytuj | edytuj kod]

Zawody I ligi odbywały się w Dublinie, który został wyznaczony organizatorem zawodów w czerwcu 2012 roku[8]

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

W zawodach I ligi startowało 12 zespołów w tym trzy – Czechy, Portugalia i Szwecja – które spadły w 2011 roku z superligi drużynowych mistrzostw Europy oraz dwa – Bułgaria i Estonia – które awansowały z II ligi drużynowych mistrzostw Europy.

 Belgia  Holandia
 Bułgaria  Portugalia
 Czechy  Rumunia
 Estonia  Szwajcaria
 Finlandia  Szwecja
 Irlandia  Węgry

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Holandia Churandy Martina 10,46 Bułgaria Denis Dimitrov 10, 76 Irlandia Jason Smyth 10,78
Bieg na 200 m Czechy Pavel Maslák 21,20 Belgia Jonathan Borlée 21,31 Szwecja Nil de Oliveira 21,31
Bieg na 400 m Irlandia Brian Gregan 46,32 Belgia Seppe Thijs 46,96 PB Szwecja Axel Bergrahm 47,07 SB
Bieg na 800 m Węgry Tamás Kazi 1:50,96 Szwecja Johan Rogestedt 1:51,57 Finlandia Tuomo Salonen 1:51,64
Bieg na 1500 m Belgia Pieter-Jan Hannes 3:45,05 Rumunia Ioan Zaizan 3:46,33 Portugalia Hélio Gomes 3:46,96
Bieg na 3000 m Finlandia Niclas Sandells 8:17,78 SB Holandia Richard Douma 8:18,72 PB Estonia Tiidrek Nurme 8:19,14 SB
Bieg na 5000 m Belgia Bashir Abdi 14:52,78 Estonia Tiidrek Nurme 14:53,53 Rumunia Nicolae Alexandru Soare 14:55,92
Bieg na 110 m przez płotki Węgry Balázs Baji 13,45 Holandia Gregory Sedoc 13,50 SB Irlandia Ben Reynolds 13,71
Bieg na 400 m przez płotki Estonia Rasmus Mägi 51,07 Szwecja Niclas Åkerström 51,42 SB Węgry Tibor Koroknai 51,48
Bieg na 3000 m z przeszkodami Bułgaria Mitko Cenow 8:45,16 Portugalia Alberto Paulo 8:53,83 Rumunia Alexandru Ghinea 8:54,65
Sztafeta 4 x 100 m  Holandia
Brian Mariano
Churandy Martina
Jerrel Feller
Hensley Paulina
39,14  Szwecja
Alexander Brorsson
Nil de Oliveira
Johan Wissman
Stefan Tärnhuvud
39,55  Portugalia
Diogo Antunes
David Lima
Arnaldo Abrantes
Ricardo Monteiro
39,89
Sztafeta 4 x 400 m  Irlandia
Jason Harvey
Dara Kervick
Richard Morrissey
Brian Gregan
3:08,12  Belgia
Seppe Thijs
Antoine Gillet
Arnout Matthys
Jonathan Borlée
3:10,25  Holandia
Jürgen Wielart
Dennis Spillekom
Jesper Arts
Liemarvin Bonevacia
3:10,46
Skok wzwyż Czechy Jaroslav Bába 2,20 Rumunia Mihai Donişan 2,20 Finlandia Jussi Viita 2,15
Skok o tyczce Czechy Jan Kudlička 5,50 Szwecja Alhaji Jeng 5,40 Portugalia Edi Maia 5,40
Skok w dal Finlandia Eero Haapala 7,96 Szwecja Michel Tornéus 7,95 Bułgaria Denis Eradiri 7,84
Trójskok Holandia Fabian Florant 16,49 SB Bułgaria Złatozar Atanasow 16,15 Szwajcaria Alexander Hochuli 15,98
Pchnięcie kulą Czechy Ladislav Prášil 20,62 Bułgaria Georgi Iwanow 20,53 Portugalia Marco Fortes 20,04
Rzut dyskiem Rumunia Sergiu Ursu 63,02 SB Estonia Gerd Kanter 61,56 Finlandia Jouni Waldén 59,59 SB
Rzut młotem Węgry Krisztián Pars 76,56 Czechy Lukáš Melich 75,02 Finlandia Tuomas Seppänen 68,81
Rzut oszczepem Czechy Vítězslav Veselý 80,44 Szwecja Kim Amb 79,44 Estonia Risto Mätas 76,49
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Bułgaria Iwet Łałowa 11,79 Czechy Kateřina Čechová 11,85 Szwecja Iréne Ekelund 11,95
Bieg na 200 m Rumunia Angela Moroşanu 23,48 Bułgaria Iwet Łałowa 23,85 Szwecja Moa Hjelmer 23,88
Bieg na 400 m Czechy Zuzana Hejnová 51,90 PB Rumunia Adelina Pastor 52,64 Szwecja Moa Hjelmer 52,89
Bieg na 800 m Rumunia Elena Mirela Lavric 2:03,44 SB Czechy Lenka Masná 2:03,53 Szwajcaria Selina Büchel 2:03,80
Bieg na 1500 m Holandia Maureen Koster 4:22,66 Czechy Tereza Čapková 4:23,15 Rumunia Ioana Doagă 4:25,12
Bieg na 3000 m Holandia Susan Kuijken 9:07,04 PB Belgia Almensch Belete 9:11,61 SB Szwecja Charlotta Fougberg 9:17,83 PB
Bieg na 5000 m Holandia Jip Vastenburg 16:12,88 Rumunia Roxana Bârcă 16:13,22 Portugalia Ana Dulce Félix 16:15,36 SB
Bieg na 100 m przez płotki Holandia Rosina Hodde 13,17 PB Czechy Lucie Škrobáková 13,24 Belgia Anne Zagré 13,33
Bieg na 400 m przez płotki Czechy Denisa Rosolová 55,34 Rumunia Angela Moroşanu 56,67 Irlandia Jessie Barr 57,50
Bieg na 3000 m z przeszkodami Finlandia Sandra Eriksson 9:47,76 SB Bułgaria Silvia Danekova 9:47,96 Holandia Helen Hofstede 9:52,82 PB
Sztafeta 4 x 100 m  Czechy
Iveta Mazáčová
Barbora Procházková
Petra Urbánková
Kateřina Čechová
44,20  Szwajcaria
Mujinga Kambundji
Fanette Humair
Marisa Lavanchy
Léa Sprunger
44,24  Irlandia
Ailis McSweeney
Niamh Whelan
Sarah Lavin
Phil Healy
44,82
Sztafeta 4 x 400 m  Rumunia
Bianca Răzor
Elena Mirela Lavric
Adelina Pastor
Angela Moroşanu
3:30,77  Czechy
Jitka Bartoničková
Lenka Masná
Denisa Rosolová
Zuzana Hejnová
3:36,95  Irlandia
Sinead Denny
Jennifer Carey
Shauna Cannon
Jessie Barr
3:38,43
Skok wzwyż Belgia Nafissatou Thiam 1,89 Szwecja Emma Green 1,89 Węgry Barbara Szabó 1,85
Skok o tyczce Czechy Jiřina Svobodová 4,40 Irlandia Victoria Pena 4,30 Finlandia Minna Nikkanen 4,30
Skok w dal Estonia Grit Šadeiko 6,26 SB Szwecja Erica Jarder 6,22 Rumunia Cornelia Deiac 6,12
Trójskok Bułgaria Gabriela Petrova 13,55 Finlandia Elina Torro 13,45 Portugalia Susana Costa 13,37
Pchnięcie kulą Bułgaria Radoslava Mavrodieva 18,36 Rumunia Anca Heltne 17,51 Węgry Anita Márton 17,37
Rzut dyskiem Rumunia Nicoleta Grasu 57,34 Węgry Anita Márton 56,43 SB Szwecja Sofia Larsson 55,96
Rzut młotem Węgry Éva Orbán 68,57 Rumunia Bianca Perie 67,51 Czechy Tereza Králová 65,88
Rzut oszczepem Finlandia Oona Sormunen 56,04 Rumunia Eliza Toader 55,89 Portugalia Sílvia Cruz 53,11

Tabela punktów[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Belgia Holandia Bułgaria Portugalia Czechy Rumunia Estonia Szwajcaria Finlandia Szwecja Irlandia Węgry
100 metrów M 2 12 11 7 9 3 4 6 5 8 10 1
K 2 6 12 5 11 9 1 4 7 10 8 3
200 metrów M 11 7 9 8 12 1 2 6 4 10 5 3
K 6 5 11 3 8 12 1 7 9 10 4 2
400 metrów M 11 9 2 0 6 4 3 8 5 10 12 7
K 1 8 2 7 12 11 9 4 3 10 6 5
800 metrów M 6 8 1 4 9 5 3 7 10 11 2 12
K 1 9 6 4 11 12 5 10 3 7 8 2
1500 metrów M 12 6 3 10 9 11 2 1 5 8 7 4
K 5 12 1 3 11 10 6 8 2 9 7 4
3000 metrów M 7 11 4 5 2 1 10 6 12 8 9 3
K 11 12 3 8 7 4 1 2 5 10 9 6
5000 metrów M 12 8 2 5 7 10 11 1 3 6 9 4
K 3 12 4 10 7 11 1 9 6 2 5 8
3000 metrów z przeszkodami M 1 2 12 11 5 10 8 7 3 4 9 6
K 3 10 11 9 5 8 1 6 12 7 4 2
110 metrów przez płotki M 6 11 3 8 9 2 1 5 4 7 10 12
100 metrów przez płotki K 10 12 2 8 11 5,5 0 5,5 9 4 7 3
400 metrów przez płotki M 7 6 1 3 9 4 12 5 2 11 8 10
K 9 7 4 5 12 11 2 8 6 0 10 3
Sztafeta 4 × 100 metrów M 6 12 2 10 9 7 8 5 4 11 0 2
K 5 0 3 9 12 6 4 11 0 8 10 7
Sztafeta 4 × 400 metrów M 11 10 2 3 9 7 4 5 1 8 12 6
K 8 9 4 7 11 12 5 3 2 6 10 1
Skok wzwyż M 8.5 8,5 5 1 12 11 6 3 10 3 3 7
K 12 7 9 3 4 5 8 2 6 11 1 10
Skok o tyczce M 6 7 0 10 12 0 5 3 8 11 9 4
K 6 0 2 7 12 3 9 4 10 8 11 5
Skok w dal M 5 4 10 9 7 8 1 6 12 11 2 3
K 4 1 2 9 8 10 12 6 7 11 5 3
Trójskok M 2 12 11 9 3 8 6 10 7 5 1 4
K 1 4 12 10 7 9 6 3 11 8 2 5
Pchnięcie kulą M 3 7 11 10 12 5 6 1 4 9 2 8
K 7 9 12 1 8 11 6 2 3 4 5 10
Rzut dyskiem M 6 8 2 4 5 12 11 3 10 7 1 9
K 4 5 3 9 7 12 6 1 2 10 8 11
Rzut młotem M 2 8 4 9 11 5 7 6 10 0 3 12
K 7 3 2 6 10 11 4 5 8 9 0 12
Rzut oszczepem M 6 7 3 8 12 1 10 5 9 11 2 4
K 1 5 3 10 8 11 4 7 12 9 6 2
Kraj Belgia Holandia Bułgaria Portugalia Czechy Rumunia Estonia Szwajcaria Finlandia Szwecja Irlandia Węgry
Razem 236,5 299 206 269 351,5 297,5 211 206 251,5 311 242 226

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Kraj Punkty
1  Czechy 351,5
2  Szwecja 311
3  Holandia 299
4  Rumunia 297,5
5  Portugalia 269
6  Finlandia 251,5
7  Irlandia 242
8  Belgia 236,5
9  Węgry 226
10  Estonia 211
11  Bułgaria 206
12  Szwajcaria 206

II liga[edytuj | edytuj kod]

Zawody II ligi odbywały się w Kownie na Stadionie im. S. Dariusa i Girėnasa[1].

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

W zawodach II ligi brało udział 8 zespołów w tym dwa – Chorwacja i Słowenia – które spadły w 2011 roku z I ligi drużynowych mistrzostw Europy oraz dwa – Cypr i Izrael – które awansowały z III ligi drużynowych mistrzostw Europy.

 Austria  Izrael
 Chorwacja  Litwa
 Cypr  Serbia
 Dania  Słowenia

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Litwa Rytis Sakalauskas 10,44 SB Chorwacja Dario Horvat 10,53 Słowenia Jan Žumer 10,58
Bieg na 200 m Słowenia Jan Žumer 21,22 Dania Nick Ekelund-Arenander 21,25 PB Litwa Egidijus Dilys 21,27 SB
Bieg na 400 m Cypr Nick Ekelund-Arenander 45,93 PB Izrael Donald Sanford 46,56 SB Serbia Miloš Raović 47,07
Bieg na 800 m Dania Nick Jensen 1:52,40 Serbia Nemanja Kojić 1:52,63 Austria Andreas Rapatz 1:52,73
Bieg na 1500 m Austria Andreas Vojta 3:50,53 Dania Andreas Bueno 3:50,78 Izrael Yimer Getahun 3:50,84
Bieg na 3000 m Serbia Mirko Petrović 8:27,25 SB Austria Lukas Pallitsch 8:28,07 SB Cypr Amine Khadiri 8:28,84 SB
Bieg na 5000 m Austria Brenton Rowe 14:09,30 Izrael Tasama Moogas 14:19,39 SB Serbia Jasmin Ljajić 14:50,65
Bieg na 110 m przez płotki Cypr Milan Trajkovic 13,67 NR PB Dania Andreas Martinsen 13,68 NR PB Serbia Milan Ristić 13,93
Bieg na 400 m przez płotki Serbia Emir Bekrić 49,98 Austria Thomas Kain 51,80 Dania Christian Laugesen 52,00 SB
Bieg na 3000 m z przeszkodami Dania Ole Hesselbjerg 8:44,55 Litwa Justinas Beržanskis 8:45,36 PB Słowenia Blaž Grad 8:47,75 PB
Sztafeta 4 x 100 m  Litwa
Egidijus Dilys
Rytis Sakalauskas
Kostas Skrabulis
Lukas Gaudutis
39,83  Austria
Manuel Prazak
Markus Fuchs
Benjamin Grill
Ekemini Bassey
40,45  Słowenia
Luka Žontar
Gregor Kokalovič
Blaž Brulc
Jan Žumer
40,65
Sztafeta 4 x 400 m  Serbia
Ivan Markovic
Miloš Raović
Dino Dodig
Emir Bekrić
3:08,73  Izrael
Amit Cohen
Donald Sanford
Hai Cohen
Maor Szeged
3:09,93  Dania
Christian Laugesen
Christian Clausen
Nicklas Hyde
Nick Ekelund-Arenander
3:10,60
Skok wzwyż Litwa Raivydas Stanys 2,21 Słowenia Rožle Prezelj 2,18 Izrael Dmitriy Kroytor 2,18 PB
Skok o tyczce Dania Rasmus Jørgensen 5,65 PB Chorwacja Ivan Horvat 5,40 Cypr Nikandros Stylianou 5,40 SB =PB
Skok w dal Litwa Marius Rudys 7,74 SB Dania Morten Jensen 7,74 SB Chorwacja Marko Prugovečki 7,65
Trójskok Izrael Yochai Halevi 16,73 SB Dania Peder P. Nielsen 16,06 SB Cypr Panayiotis Volou 16,06 PB
Pchnięcie kulą Serbia Asmir Kolašinac 20,37 Chorwacja Marin Premeru 19,56 Litwa Šarūnas Banevičius 19,21 PB
Rzut dyskiem Cypr Apostolos Parelis 60,17 Austria Gerhard Mayer 59,58 Chorwacja Marin Premeru 58,83 SB
Rzut młotem Słowenia Primož Kozmus 72,92 Cypr Constantions Stathelakos 68,80 SB Chorwacja András Haklits 68,16
Rzut oszczepem Słowenia Matija Kranjc 73,36 Serbia Vedran Samac 71,80 Chorwacja Roko Zemunik 67,35
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Litwa Lina Grinčikaitė 11,31 SB Cypr Eleni Artimata 11,41 PB Słowenia Kristina Žumer 11,50 PB
Bieg na 200 m Cypr Eleni Artimata 23,15 SB Litwa Lina Grinčikaitė 23,39 SB Izrael Olga Lenskiy 23,68
Bieg na 400 m Litwa Agnė Šerkšnienė 52,81 Słowenia Liona Rebernik 53,63 SB Chorwacja Anita Banović 53,91
Bieg na 800 m Litwa Eglė Balčiūnaitė 2:03,05 Cypr Natalia Evangelidou 2:03,83 PB Serbia Amela Terzić 2:04,67 PB
Bieg na 1500 m Serbia Amela Terzić 4:26,73 Litwa Natalija Piliušina 4:26,83 Cypr Natalia Evangelidou 4:28,86
Bieg na 3000 m Serbia Sonja Stolić 9:27,69 Słowenia Sonja Roman 9:28,62 SB Austria Jennifer Wenth 9:38,53
Bieg na 5000 m Serbia Olivera Jevtić 15:59,94 Litwa Vaida Žūsinaitė 16:16,42 SB Chorwacja Lisa Stublić 16:19,11 SB
Bieg na 100 m przez płotki Słowenia Marina Tomić 13,28 Litwa Sonata Tamošaitytė 13,63 SB Chorwacja Marina Banović 13,92 SB
Bieg na 400 m przez płotki Litwa Egle Staisiunaite 57,75 Dania Stina Troest 57,95 SB Austria Verena Menapace 60,16 SB
Bieg na 3000 m z przeszkodami Słowenia Maruša Mišmaš 9:58,93 NR PB Litwa Vaida Žūsinaitė 10:11,82 SB Dania Simone Glad 10:29,47 SB
Sztafeta 4 x 100 m  Słowenia
Kaja Debevec
Tina Jureš
Kristina Žumer
Sabina Veit
44,73  Litwa
Modesta Morauskaitė
Agnė Šerkšnienė
Sonata Tamošaitytė
Lina Grinčikaitė
44,84  Austria
Beate Schrott
Doris Röser
Marina Kraushofer
Linda Thoms
45,18
Sztafeta 4 x 400 m  Litwa
Eva Misiūnaitė
Eglė Balčiūnaitė
Modesta Morauskaitė
Agnė Šerkšnienė
3:35,11  Słowenia
Anja Benko
Eva Trošt
Maja Pogorevc
Liona Rebernik
3:39,57  Chorwacja
Romana Tea Kirinić
Marija Hižman
Kristina Dudek
Anita Banović
3:39,61
Skok wzwyż Chorwacja Ana Šimić 1,93 Litwa Airinė Palšytė 1,88 SB Izrael Ma'ayan Shahaf 1,88
Skok o tyczce Słowenia Tina Šutej 4,30 SB Dania Caroline Bonde Holm 4,25 SB Austria Kira Grünberg 4,15 SB =PB
Skok w dal Cypr Nektaria Panaji 6,46 SB Słowenia Snežana Rodić 6,37 Litwa Jogaile Petrokaite 6,16 PB
Trójskok Słowenia Snežana Rodić 14,07 Chorwacja Sonia Krnjeta 13,46 PB Litwa Asta Daukšaitė 13,02 SB
Pchnięcie kulą Chorwacja Valentina Mužarić 17,29 Litwa Austra Skujytė 16,52 SB Izrael Annastasia Muchkaev 15,90
Rzut dyskiem Chorwacja Sandra Perković 65,77 Litwa Zinaida Sendriūtė 63,03 Serbia Dragana Tomašević 59,88
Rzut młotem Słowenia Barbara Špiler 68,22 Cypr Paraskevi Theodorou 60,63 Dania Meiken Greve 57,44
Rzut oszczepem Słowenia Martina Ratej 62,60 Serbia Tatjana Jelača 56,88 Chorwacja Sara Kolak 56,32 PB

Tabela punktów[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Austria Chorwacja Cypr Dania Izrael Litwa Serbia Słowenia
100 metrów M 3 7 4 1 5 8 2 6
K 4 3 7 2 5 8 1 6
200 metrów M 2 5 3 7 1 6 4 8
K 2 3 8 1 6 7 4 5
400 metrów M 1 4 3 8 7 2 6 5
K 3 6 4 2 1 8 5 7
800 metrów M 6 4 3 8 5 1 7 2
K 3 1 7 2 5 8 6 4
1500 metrów M 8 1 4 7 6 2 5 3
K 4 2 6 3 1 7 8 5
3000 metrów M 7 5 6 2 4 1 8 3
K 6 1 2 3 4 5 8 7
5000 metrów M 8 4 1 3 7 2 6 5
K 4 7 1 3 2 8 5 6
3000 metrów z przeszkodami M 5 2 1 8 4 7 3 6
K 3 4 2 6 1 7 5 8
100 metrów przez płotki M 4 1 8 7 3 2 6 5
110 metrów przez płotki K 4 6 2 5 1 7 3 8
400 metrów przez płotki M 7 3 2 6 5 1 8 4
K 6 2 3 7 1 8 4 5
Sztafeta 4 × 100 metrów M 7 4 2 3 5 8 1 6
K 6 5 0 2 3 7 4 8
Sztafeta 4 × 400 metrów M 1 3 4 6 7 2 8 5
K 4 6 2 1 3 8 5 7
Skok wzwyż M 0 4 2.5 2.5 6 8 5 7
K 4 8 5 1 6 7 2 3
Skok o tyczce M 5 7 6 8 3 2 1 4
K 6 2.5 2.5 7 4 1 5 8
Skok w dal M 2 6 1 7 3 8 4 5
K 3 4 8 5 1 6 2 7
Trójskok M 2 6 1 7 3 8 4 5
K 5 7 2 3 1 6 4 8
Pchnięcie kulą M 2 7 3 1 4 6 8 5
K 1 8 4 5 6 7 3 2
Rzut dyskiem M 7 6 8 2 4 5 3 1
K 1 8 5 4 3 7 6 2
Rzut młotem M 1 6 7 4 3 5 2 8
K 2 4 7 6 3 1 5 8
Rzut oszczepem M 4 6 1 3 2 5 7 8
K 5 6 2 3 1 4 7 8
Kraj Austria Chorwacja Cypr Dania Izrael Litwa Serbia Słowenia
Razem 161 178,5 155 171,5 150 209 192 221

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Kraj Punkty
1  Słowenia 221
2  Litwa 209
3  Serbia 192
4  Chorwacja 178,5
5  Dania 171,5
6  Austria 161
7  Cypr 155
8  Izrael 150

III liga[edytuj | edytuj kod]

Zawody III ligi odbywały się na Štadiónie SNP w Bańskiej Bystrzycy[1]. Drugie miejsce w rywalizacji młociarek zajęła Mołdawianka Zalina Marghieva (71,36), jednak jej rezultat został anulowany z powodu dyskwalifikacji za doping.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

W zawodach najniższej, III ligi, startowało 15 zespołów w tym drużyna małych krajów Europy oraz dwa zespoły – Łotwa i Słowacja – które spadły w 2011 roku z II ligi drużynowych mistrzostw Europy.

AASSE flag provisional.svg Reprezentacja małych krajów Europy  Islandia
 Albania  Luksemburg
 Andora  Łotwa
 Armenia  Macedonia
 Azerbejdżan  Malta
 Bośnia i Hercegowina  Mołdawia
 Czarnogóra  Słowacja
 Gruzja

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Słowacja Adam Zavacký 10,52 Macedonia Riste Pandew 10,75 Azerbejdżan Vadim Ryabikhin 10,76 PB
Bieg na 200 m Słowacja Roman Turčáni 21,12 PB Islandia Kolbeinn Hödur Gunnarsson 21,60 PB Azerbejdżan Vadim Ryabikhin 21,61 SB
Bieg na 400 m Łotwa Jānis Leitis 49,36 SB Azerbejdżan Hakim Ibrahimov 49,59 SB Bośnia i Hercegowina Amel Tuka 49,73
Bieg na 800 m Bośnia i Hercegowina Amel Tuka 1:51,11 Łotwa Renars Stepins 1:51,37 Słowacja Tomas Timoransky 1:51,58
Bieg na 1500 m Mołdawia Ion Siuris 3:49,80 Słowacja Jozef Pelikán 3:53,14 Armenia Ashot Hayrapetyan 3:53,33 SB
Bieg na 3000 m Luksemburg David Karonei 8:19,34 PB Mołdawia Roman Prodius 8:20,79 SB Słowacja Jaroslav Szabo 8:22,93 PB
Bieg na 5000 m Mołdawia Roman Prodius 14:31,51 SB Łotwa Jānis Višķers 14:35,80 PB Luksemburg Pol Mellina 14:44,14
Bieg na 110 m przez płotki Gruzja David Ilariani 13,99 Słowacja Viliam Papšo 14,03 Łotwa Jānis Jansons 14,54
Bieg na 400 m przez płotki Mołdawia Alexei Cravcenco 50,82 PB Słowacja Martin Kučera 50,95 Luksemburg Jacques Frisch 51,16 NR PB
Bieg na 3000 m z przeszkodami Mołdawia Vitalii Gheorghiţă 9:05,43 SB Luksemburg Pascal Groben 9:13,19 SB Bośnia i Hercegowina Osman Junuzovič 9:24,40 PB
Sztafeta 4 x 100 m  Słowacja 40,78  Mołdawia 41,13  Gruzja 42,05
Sztafeta 4 x 400 m  Gruzja 3:12,38  Łotwa 3:12,78  Słowacja 3:13,08
Skok wzwyż Gruzja Zurab Gogoczuri 2,20 SB Słowacja Peter Horák 2,15 Mołdawia Andrei Mîţîcov 2,15 SB
Skok o tyczce Łotwa Mareks Ārents 5,40 Słowacja Ján Zmoray 5,10 =PB Islandia Mark Johnson 5,10 SB
Skok w dal Łotwa Elvijs Misāns 7,89 SB Armenia Wardan Pahlewanian 7,74 SB Słowacja Tomas Veszelka 7,43 PB
Trójskok Azerbejdżan Murad İbadullayev 15,76 SB Armenia Lewon Aghasjan 15,67 SB Mołdawia Vladimir Letnicov 15,52
Pchnięcie kulą Luksemburg Bob Bertemes 18,02 NR PB Islandia Ódinn Björn Thorsteinsson 17,81 Bośnia i Hercegowina Mesud Pezer 17,58
Rzut dyskiem Czarnogóra Danijel Furtula 56,52 Słowacja Matej Gašaj 55,43 Łotwa Oskars Vaisjūns 51,70
Rzut młotem Słowacja Marcel Lomnický 74,98 Azerbejdżan Dzmitry Marshyn 71,48 Łotwa Igors Sokolovs 71,21
Rzut oszczepem Łotwa Rolands Štrobinders 79,14 Islandia Guðmundur Sverrisson 76,35 PB Słowacja Patrik Ženúch 72,87
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Luksemburg Tiffany Tshilumba 11,98 Islandia Hafdís Sigurdjardóttir 12,04 Słowacja Alexandra Bezeková 12,06
Bieg na 200 m Słowacja Lenka Kršáková 24,03 Mołdawia Olesea Cojuhari 24,12 SB Łotwa Gunta Latiševa-Čudare 24,45 SB
Bieg na 400 m Mołdawia Olesea Cojuhari 52,65 Łotwa Gunta Latiševa-Čudare 53,71 PB Islandia Hafdís Sigurdjardóttir 54,03 PB
Bieg na 800 m Islandia Aníta Hinriksdóttir 2:01,17 NR PB Mołdawia Olga Zaporojan 2:07,99 PB Luksemburg Charline Mathias 2:08,18
Bieg na 1500 m Islandia Aníta Hinriksdóttir 4:16,51 PB Bośnia i Hercegowina Biljana Cvijanović 4:24,83 SB Mołdawia Olga Zaporojan 4:33,48 PB
Bieg na 3000 m Azerbejdżan Tsehaynesh Tsale 9:31,74 PB Czarnogóra Slađana Perunović 9:33,83 Islandia Arndís Ýr Hafthorsdóttir 10:04,75 SB
Bieg na 5000 m Azerbejdżan Tsenynesh Tsenga 16:29,29 PB Czarnogóra Slađana Perunović 16:51,99 SB Islandia Arndís Ýr Hafthorsdóttir 17:26,11 PB
Bieg na 100 m przez płotki Łotwa Laura Ikauniece 13,63 Bośnia i Hercegowina Gorana Cvijetić 13,92 PB Słowacja Lucia Mokrášová 13,93 =PB
Bieg na 400 m przez płotki Słowacja Lucie Slaníčková 58,62 Armenia Amaliya Sharoyan 60,05 =SB Luksemburg Kim Reuland 60,21
Bieg na 3000 m z przeszkodami Bośnia i Hercegowina Biljana Cvijanović 10:17,77 NR PB Gruzja Giuli Dekanadze 11:14,20 PB Słowacja Katarina Pokorná 11:27,89 PB
Sztafeta 4 x 100 m  Słowacja 46,13  Islandia 46,52  Luksemburg 47,15
Sztafeta 4 x 400 m  Słowacja 3:38,95  Islandia 3:39,14  Mołdawia 3:46,00
Skok wzwyż Łotwa Undine Dindune 1,81 Czarnogóra Marija Vuković 1,76 Słowacja Iveta Srnková 1,73
Skok o tyczce Słowacja Slavomíra Sľúková 3,95 SB Luksemburg Gina Reuland 3,70 Łotwa Ilze Bortaščenoka 3,70
Skok w dal Słowacja Jana Velďáková 6,41 Malta Rebecca Camilleri 6,30 NR PB Łotwa Māra Grīva 6,12
Trójskok Słowacja Dana Velďáková 13,74 Łotwa Māra Grīva 13,07 Mołdawia Tatiana Cicanci 13,04 SB
Pchnięcie kulą Gruzja Salome Rigishvili 15,95 PB Słowacja Ivana Krištofíčová 14,41 Islandia Ásdís Hjálmsdóttir 13,65 SB
Rzut dyskiem Gruzja Salome Rigishvili 52,47 SB Słowacja Ivona Tomanová 46,53 Czarnogóra Milica Vukadinovic 45,01 SB
Rzut młotem Słowacja Martina Hrašnová 71,49 Islandia Sandra Pétursdóttir 50,62 Łotwa Karina Orlova 46,19 PB
Rzut oszczepem Łotwa Madara Palameika 57,07 Islandia Ásdís Hjálmsdóttir 53,36 Słowacja Veronika Ľašová 48,96 PB


Tabela punktów[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja AASSE team flag Albania Andora Armenia Azerbejdżan Bośnia i Hercegowina Gruzja Islandia Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Czarnogóra Słowacja
100 metrów M 5 2 4 0 13 9 7 11 10 3 14 8 12 6 15
K 8 2 5 10 9 6 3 14 12 15 1 11 7 4 13
200 metrów M 3 0 2 5 13 9 10 14 12 6 8 7 11 4 15
K 0 3 4 12 7 8 2 1 13 9 5 10 14 6 15
400 metrów M 2 4 1 12 14 13 11 7 15 5 9 3 8 6 10
K 0 9 2 10 8 6 4 13 14 7 3 11 15 5 12
800 metrów M 2 - 4 8 9 15 10 12 14 7 5 3 1 6 13
K 0 0 3 5 11 4 10 15 7 13 8 9 14 6 12
1500 metrów M 4 0 2 13 5 9 11 12 6 10 3 8 15 7 14
K - - 5 6 3 14 12 15 10 9 4 7 13 8 11
3000 metrów M 0 8 9 10 2 6 7 1 12 15 13 5 14 4 13
K 5 0 3 6 15 12 2 13 10 9 4 8 7 14 11
5000 metrów M 2 0 11 9 4 8 5 12 14 13 6 3 15 7 10
K 0 - 4 6 15 7 8 13 10 9 - 11 5 14 12
3000 metrów z przeszkodami M 1 4 8 10 12 13 5 9 7 14 3 6 15 2 11
K 0 0 0 0 0 15 14 8 11 9 0 10 12 7 13
110 metrów przez płotki M 6 7,5 4 3 0 9 15 7,5 13 12 5 - 10 11 14
100 metrów przez płotki K 4 - 3 12 11 14 7 10 15 8 5 - 9 6 13
400 metrów przez płotki M 5 4 1 7 11 8 10 9 12 13 2 3 15 6 14
K 0 0 4 14 8 7 6 11 10 13 7 0 12 5 15
Sztafeta 4 × 100 metrów M 8 0 6 0 0 0 13 5 11 10 9 12 14 7 15
K 4 0 0 9 7 8 6 14 12 13 5 11 10 0 15
Sztafeta 4 × 400 metrów M 3 1 2 7 11 8 15 9 14 10 4 6 12 5 13
K - - 5 10 - 9 - 14 11 12 7 8 13 6 15
Skok wzwyż M 8 0 2 5 10 9 15 4 11.5 11.5 7 3 13.5 6 13.5
K 8 - 5 6 7 12 3 1 15 9 10 2 4 14 13
Skok o tyczce M 8 - 12 - 7 - 6 13 15 10 - 5 11 9 14
K 11 0 0 0 10 0 0 9 13.5 13.5 0 0 12 0 15
Skok w dal M 7 11 1 14 10 3 9 6 15 5 4 2 12 8 13
K 1 5 3 1 7 8 6 12 13 9 2 14 10 4 15
Trójskok M 0 5 0 14 15 9 11 8 12 3 4 7 13 6 10
K 0 0 3 12 7 10 9 6 14 8 4 11 13 5 15
Pchnięcie kulą M 2 0 3 8 7 13 4 14 9 15 5 6 10 12 11
K 2 - 3 5 4 12 15 13 11 10 7 6 9 8 14
Rzut dyskiem M - 0 4 8 6 12 7 11 13 10 0 5 9 15 14
K 8 0 2 5 3 11 15 4 12 6 7 9 10 13 14
Rzut młotem M 0 0 6 7 14 8 11 9 13 10 5 3 12 4 15
K 3 - 8 10 2 1 9 13 12 7 4 6 14 5 15
Rzut oszczepem M 4 - 3 9 5 10 12 14 15 8 6 2 11 7 13
K 7 0 4 3 5 11 8 14 15 12 6 2 9 10 13
Kraj AASSE team flag Albania Andora Armenia Azerbejdżan Bośnia i Hercegowina Gruzja Islandia Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Czarnogóra Słowacja
Razem 130,5 65,5 149 301 312,5 354 338 430,5 484,5 396,5 190,5 243,5 455,5 275 531,5

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Kraj Punkty
1  Słowacja 531,5
2  Łotwa 484,5
3  Mołdawia 455,5
4  Islandia 430,5
5  Luksemburg 396,5
6  Bośnia i Hercegowina 352
7  Gruzja 338
8  Azerbejdżan 312,5
9  Armenia 301
10  Czarnogóra 275
11  Malta 243,5
12  Macedonia 190,5
13  Andora 149
14 AASSE flag provisional.svg Reprezentacja małych krajów Europy 130,5
15  Albania 65,5

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Podczas Drużynowych Mistrzostw Europy ustanowiono 19 krajowych rekordów w kategorii seniorów:

Zawodnik Reprezentacja Konkurencja Rezultat
Aníta Hinriksdóttir Female.png  Islandia 800 m 2:01,17
Maruša Mišmaš Female.png  Słowenia 3000 m z przeszkodami 9:58,93
Biljana Cvijanović Female.png  Bośnia i Hercegowina 3000 m z przeszkodami 10:17,77
Monalisa Camilleri Female.png  Malta 3000 m z przeszkodami 12:03,20
Female.png  Bośnia i Hercegowina sztafeta 4 × 100 m 48,32
Reena Koll Female.png  Estonia skok o tyczce 4,15
Sophie Hitchon Female.png  Wielka Brytania rzut młotem 72,97
Rebecca Camilleri Female.png  Malta skok w dal 6,30
Sara Andreani Female.png  San Marino rzut dyskiem 33,46
Jerai Torres Male.png  Gibraltar 100 m 11,31
Milan Trajkovic Male.png  Cypr 110 m przez płotki 13,67
Andreas Martinsen Male.png  Dania 100 m przez płotki 13,68
Jacques Frisch Male.png  Luksemburg 400 m przez płotki 51,16
Daniel Saliba Male.png  Malta 400 m przez płotki 59,38
Mark Herrera Male.png  Malta 3000 m z przeszkodami 9:45,92
Miquel Vichez Male.png  Andora skok o tyczce 4,80
Bob Bertemes Male.png  Luksemburg pchnięcie kulą 18,02

Przypisy

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 Calendar 2013 (ang.). European Athletics. [dostęp 18 września 2012].
  2. Bydgoszcz walczy o DME 2013 i o ME 2016 (pol.). pzla.pl. [dostęp 18 września 2012].
  3. Janusz Rozum: 4 rywali Bydgoszczy do organizacji Drużynowych ME '13 (pol.). pzla.pl. [dostęp 18 września 2012].
  4. Gateshead organizatorem DME 2013 (pol.). pzla.pl. [dostęp 18 września 2012].
  5. Gateshead to host 2013 European Team Championships (ang.). European Athletics. [dostęp 18 września 2012].
  6. Men's pole vault competition to be held indoors at Gateshead 2013 European Athletics Team Championships (ang.). European Athletics. [dostęp 23 czerwca 2013].
  7. High Jump Women Final: Kuchina lands a personal best to make Russia's glory even sweeter (ang.). European Athletics. [dostęp 23 czerwca 2013].
  8. Dublin to host the 2013 European Athletics Team Championships First League (ang.). European Athletics. [dostęp 18 września 2012].