Dyskusja wikiprojektu:Warszawa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Artykuł o Warszawie Portal:Warszawa Wikiprojekt:Warszawa Dyskusja projektu Kategoria:Warszawa


Filing cabinet icon.svg Przeglądasz archiwum dyskusji wikiprojektu Warszawa - numer1, 2, 3

Muzeum Historii Żydów Polskich[edytuj | edytuj kod]

Czy to czas, by przenieść artykuł pod Polin - Muzeum Historii Żydów Polskich ([http://jewishmuseum.org.pl/pl/aktualnosci/2014/09/08/relacja-muzeum-polin-rozbrzmiewalo-legendami zmiana nazwy odbyła się w weekend), czy należałoby raczej zrobić przekierowanie? Bonvol zostaw wiadomość 18:35, 8 wrz 2014 (CEST)

Zaskoczyłeś mnie tą informacją. Czy jednak do zmiany nazwy nie powinna istnieć jakaś podstawa prawna organu założycielskiego tej placówki? Na przykład MPW ma statut i nazwę nadaną uchwałą Rady m.st. Warszawy, tak odbyła się zmiana nazwy Muzeum Historycznego m.st. Warszawy. Zmiany nazw Zamku Królewskiego czy Wilanowa wymagały z kolei zarządzeń Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wszystkie musiały zostać opublikowane w odpowiednich dziennikach urzędowych. Jutro sprawdzę w LEX-ie:) Boston9 (dyskusja) 19:44, 8 wrz 2014 (CEST)
W LEX brak informacji o zmianie nazwy – ostatnim aktem prawnym dotyczącym (wzmiankującym) Muzeum jest Obwieszczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 13 lutego 2014 r. w sprawie wykazu jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego lub przez niego nadzorowanych. Musimy jednak poczekać na podstawę prawną z MKiDN. Boston9 (dyskusja) 08:45, 9 wrz 2014 (CEST)