Dzień Dobry TVN

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dzień Dobry TVN/Dzień Dobry Wakacje
Rodzaj programu magazyn poranny
Kraj produkcji  Polska
Język polski
Prowadzący Anna Kalczyńska i Robert Kantereit, Dorota Wellman i Marcin Prokop, Magda Mołek i Marcin Meller, Kinga Rusin i Bartosz Węglarczyk
Data premiery 3 września 2005
Lata emisji od 2005
Czas trwania odcinka 145 min
Od lat dozwolone od 12 lat (według KRRiT)
Produkcja
Produkcja TVN
Stacja telewizyjna TVN, iTVN, TVN HD

Dzień Dobry TVN (DD TVN) – poranny magazyn (morning show) telewizji TVN, nadawany od poniedziałku do piątku od 8:00 do 11:00, a w weekendy od 8:30 do 11:00. Trzon programu stanowią rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Inne stałe elementy to kącik kulinarny, relacje reporterów, cykliczne bloki i prognoza pogody. 28 listopada 2013 roku wyemitowano 2000 wydanie programu.

Program remitowany jest także na antenie polonijnej stacji iTVN. Dostępna jest również wersja w formacie całym 4:3, emitowana na kanale TVN HD.

Od 2010 roku w czasie wakacji letnich program ten jest zastępowany przez "Dzień Dobry Wakacje", który jest emitowany wyłącznie w weekendy.

Wydania i prowadzący[edytuj | edytuj kod]

Dzień Dobry TVN zadebiutowało we wrześniu 2005 roku. Przez pierwsze dwa lata program emitowany był wyłącznie w weekendy. We wrześniu 2007 liczba wydań została zwiększona do siedmiu w tygodniu.

Gospodarze programu

w dni powszednie

Dorota Wellman i Marcin Prokop
Anna Kalczyńska i Robert Kantereit
Gospodarze programu

w weekend

Magda Mołek i Marcin Meller
Kinga Rusin i Bartosz Węglarczyk
Byli gospodarze programu
Olivier Janiak
Andrzej Sołtysik
Wojciech Jagielski
Jolanta Pieńkowska

Wydania weekendowe zawierają także serwisy informacyjne TVN24, przygotowywane specjalnie dla DD TVN (samo TVN24 w tym samym czasie emituje swój Poranek, z odrębnymi serwisami). Ponadto zawiera codzienne przeglądy prasy.

Studio[edytuj | edytuj kod]

Program nadawany jest na żywo ze studia TVN w Śródmieściu Warszawy, położonego kilka metrów od gmachu Media Business Centre. Studio urządzono na najwyższym piętrze budynku zlokalizowanego na rogu ulic Marszałkowskiej i Hożej. Duże okna sprawiają, iż niektóre segmenty realizowane są na tle panoramy ścisłego centrum Warszawy. W tym samym studiu realizowany był również program publicystyczny Kawa na ławę. Ujęcie z zainstalowanej w budynku kamery, pokazujące m.in. Pałac Kultury i Nauki, było wykorzystywane podczas pierwszych kilku sekund każdego wydania Faktów TVN (jako tło dla zegara).

Serwis internetowy[edytuj | edytuj kod]

Oficjalny serwis internetowy programu Dzień Dobry TVN udostępnia materiały emitowane w telewizji i powstaje w redakcji internetowej TVN pod kierunkiem Katarzyny Chrzanowskiej-Kozioł, która jednocześnie jest Szefem Zespołu Dokumentalistów programu.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]