Eleonora Burbon

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Eleonora Burbon
Leonor de Todos los Santos de Borbón Ortiz

Arms of Spain.svg
Infanta Hiszpańska
Dane biograficzne
Dynastia Burbonowie
Urodzona 31 października 2005
Madryt
Ojciec Filip
Matka Letycja Ortiz Rocasolano
Hiszpańska rodzina królewska
Coat of Arms of Spanish Monarch.svg

JKM Król i JKM Królowa


JKW Księżna Badajoz


JKW Księżna i JE Książę Soria


JKM Księżna Alicja (księżna wdowa Kalabrii)

Eleonora Burbon, właśc. Leonor de Todos Los Santos de Borbon y Ortiz (ur. 31 października 2005 w Madrycie) - najstarsza córka księcia hiszpańskiego Filipa i Letycji Ortiz. Jej młodszą siostrą jest Zofia Burbon (ur. 2007).

Jest druga w kolejce do hiszpańskiego tronu. Jeśli zostanie królową, będzie pierwszą rządzącą królową zjednoczonej Hiszpanii o imieniu Eleonora (Nawarra w XV wieku miała królową Eleonorę I z dynastii Évreux).

Urodziła się o godzinie 1:46 w nocy w Międzynarodowej Klinice Ruber w Madrycie na skutek cesarskiego cięcia. Ważyła 3,5 kilograma i mierzyła 47 centymetrów. Prasa została poinformowana o jej narodzinach za pomocą SMS-a. Eleonora i jej rodzice opuścili Klinikę Ruber 7 listopada 2005. Została ochrzczona w Pałacu Zarzuela przez arcybiskupa Madrytu Antonio Rouco Varela 14 stycznia 2006. Eleonora, podobnie jak jej ojciec w 1968, została ochrzczona wodą z rzeki Jordan. Nadano jej również tradycyjne imiona Burbonów: de Todos los Santos (Wszystkich Świętych). Jej rodzicami chrzestnymi byli jej dziadkowie: król Jan Karol I i królowa Zofia.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]