Ethan Hunt

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ethan Hunt
Grany przez Tom Cruise
Informacje
Imię i nazwisko Ethan Hunt

Ethan Hunt (ur. 18 czerwca 1964 w Los Angeles) – postać fikcyjna, główny bohater serii Mission: Impossible, agent rządowej jednostki Impossible Mission Force.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Urodził się w 1964. Jego rodzice prawdopodobnie nie żyją.

W pierwszej części zostaje wyznaczony do misji w Pradze mającej na celu zatrzymanie zdrajcy chcącego sprzedać tajne dokumenty. Misji dowodzi Jim Phelps (Jon Voight). Jako jedyny uchodzi z życiem po wykonaniu misji (ginie także Phelps) i musi oczyścić swoje nazwisko bowiem jest podejrzany za śmierć swoich wspólników. Okazuje się że zdrajcą jest Phelps, który upozorował własną śmierć. Huntowi udaje się oczyścić z zarzutów i ukarać Phelpsa.

W Mission: Impossible II Hunt musi przeszkodzić bioterrorystom w rozprzestrzenieniu groźnego wirusa, którzy chcą zbić majątek na sprzedaży antidotum. I tym razem Hunt wychodzi zwycięsko, dowódca bioterrorystów ginie w walce z agentem. W filmie Hunt ma romans z byłą kryminalistką Nyah Nordolf-Hall (Thandie Newton), ale ich związek nie przetrwał do trzeciego filmu.

W Mission: Impossible III Hunt odchodzi z agencji, gdyż chce wieść spokojne życie z żoną pielęgniarką Julią (Michelle Monaghan). Nie dane mu jest jednak żyć spokojnie. Terrorysta Davien grozi że zabije jego ukochaną. Mimo iż nie obywa się bez tragicznych wypadków, i ta misja kończy się powodzeniem, Davien prawdopodobnie ginie przejechany przez ciężarówkę. Film kończy się miesiącem miodowym Huntów.