Euro Truck Simulator

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Euro Truck Simulator
Producent SCS Software
Wydawca ElektroGames
Dystrybutor PL: TopWare Interactive
Seria gier Euro Truck Simulator
Aktualna wersja 1.3
Data wydania EU: 20 sierpnia 2008
Am.Płn.: 16 czerwca 2009
Gatunek symulator
Tryby gry gra jednoosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma Windows
Nośniki CD
Wymagania

Windows XP / Vista / 7, Pentium 4 2,4 GHz, 2 GB RAM, karta graficzna 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 600 MB HDD

Kontrolery klawiatura, mysz, kierownica, dżojstik
Kontynuacja Euro Truck Simulator 2 (2012)

Euro Truck Simulatorkomputerowa gra symulacyjna wyprodukowana przez studio SCS Software i wydana przez ElektroGames. Jej premiera odbyła się 20 sierpnia 2008 roku.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Gra pozwala graczowi wcielić się w kierowcę jednego z 12 europejskich ciężarówek:

Gracz przewozi różne rodzaje towarów, od zabawek czy ubrań po niebezpieczne chemikalia. Z każdą dowożoną ofertą gracz dostaje więcej wirtualnych pieniędzy, które może przeznaczyć na zmianę ciężarówki, zmianę koloru i poprawę właściwości jezdnych, odblokowanie nowych państw lub poszerzanie umiejętności.

Podczas jazdy po drogach Europy trzeba pamiętać o ilości paliwa, ponieważ jego brak łączy się z kosztownym wezwaniem pomocy drogowej. U góry ekranu można zauważyć obecny stan majątkowy, stan techniczny ciągnika i naczepy, poziom zmęczenia oraz datę i godzinę. Jeśli ikona zmęczenia zapełni się w całości na niebiesko, a nigdzie nie będzie w pobliżu stacji benzynowej ani serwisu, kierowca zasypia za kierownicą, powodując olbrzymią stratę pieniędzy. Im więcej przewiezionych towarów czy odblokowanych krajów, tym wyższy poziom doświadczenia.

Mechanika gry jest uproszczona – ciężarówki nie posiadają prawdziwych marek, a każde państwo europejskie zawiera kilka miast. W grze można odwiedzić między innymi Austrię, Francję, Niemcy, Włochy, Polskę, Portugalię czy Wielką Brytanię.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]