European Law Students’ Association

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa
European Law Students’ Association
logo
logo
A just world in which there is respect for human dignity and cultural diversity.
Prezydent Holandia Anneloes Dijkstra
Profil działalności zrzeszenie studentów prawa
Rok założenia 1981
Siedziba BelgiaBruksela
Członkowie 38 tys. członków
Zasięg 41 państw Europy
Adres 239, Boulevard Général Jacques
Brussels, Belgium B-1050
Strona internetowa

European Law Students’ Association (ELSA; pol. Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa) – niezależna, apolityczna i niezorientowana na zysk sieć studentów prawa i młodych prawników Europy.

ELSA została założona 4 maja 1981 w Wiedniu przez studentów Austrii, Węgier, Polski i ówczesnej RFN. Następnie rozwinęła się w sieć ogólnoeuropejską. Charakterystyczny jest podział na 3 terytorialne płaszczyzny działania: lokalną, krajową i międzynarodową.

Grupy lokalne powstały na ponad 200 uniwersytetach całej Europy. Najwięcej grup powstało w Niemczech. Z liczbą ok. 40.000 członków ELSA Germany stała się najliczniejszą, zorganizowaną grupą studentów prawa spośród wszystkich krajów europejskich.

W Polsce istnieje Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland, jeden z czterech pierwszych oddziałów ELSA International.

Bartosz Balewski, Prezes Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland kadencji 2011/2012, został wybrany na Prezesa ELSA International na kadencję od 1 sierpnia 2012 do 31 lipca 2013 roku[1]. Obecnym prezesem ELSA Poland jest Paweł Podjacki.

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]