Fundacja Dziecięca Fantazja

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Fundacja Dziecięca Fantazja
Logo-FDF.jpg
Data założenia 28 lipiec 2003
Adres ul. Kickiego 1
04-373 Warszawa
Status OPP tak
KRS 0000168783
NIP 951-20-82-106
Strona internetowa
brak współrzędnych

Fundacja Dziecięca Fantazjaorganizacja pożytku publicznego z siedzibą w Warszawie, której statutowym celem jest spełnianie marzeń nieuleczalnie chorych polskich dzieci.

Fundacja została zarejestrowana 28 lipca 2003 roku w Krajowym Rejestrze Sądowym, natomiast status OPP otrzymała 17 lutego 2004 roku – tym samym jest jedną z pierwszych organizacji pozarządowych które otrzymały status OPP.

Od 2004 Ambasadorem Fundacji jest Agata Młynarska.

Cele formalne i struktura[edytuj | edytuj kod]

Cele statutowe Fundacji Dziecięca Fantazja[edytuj | edytuj kod]

Fundacja została powołana w celu prowadzenia wszechstronnej działalności w zakresie pomocy społecznej dzieciom nieuleczalnie chorym poprzez spełnianie ich fantazji lub marzeń oraz w celu pozyskiwania i skupiania wokół idei Fundacji osób i środowisk mogących przyczynić się do rozwoju inicjatyw, które za cel stawia sobie fundacja.

Metody działania[edytuj | edytuj kod]

Fundacja realizuje swoje cele poprzez:

  1. Świadczenie pośredniej i bezpośredniej pomocy finansowej i rzeczowej dzieciom nieuleczalnie chorym, a w szczególności:
  • Organizowanie i finansowanie różnego rodzaju imprez dla i z udziałem dzieci nieuleczalnie chorych,
  • Pomoc finansową i rzeczową dla dzieci szczególnie zagrożonych utratą zdrowia lub życia,
  • Organizowanie akcji pomocy dzieciom z udziałem innych podmiotów.
  1. Organizowanie aukcji, zbiórek, koncertów, widowisk i innych akcji mających na celu pozyskanie środków materialnych na cele statutowe Fundacji.
  2. Współpracę z podmiotami i osobami wykazującymi zainteresowania celami Fundacji, a także z instytucjami państwowymi i organizacjami pozarządowymi działającymi w zakresie objętym celami Fundacji.
  3. Prowadzenie działalności gospodarczej w rozmiarach służących do realizacji celów statutowych Fundacji[1].

Zarząd Fundacji[edytuj | edytuj kod]

W skład Zarządu Fundacji Dziecięca Fantazja wchodzą:

  • Kamila Rybicka – Członek Zarządu Fundacji
  • Patrycja Wróbel – Członek Zarządu Fundacji

Wybrane akcje charytatywne[edytuj | edytuj kod]

Samochód marzeń[edytuj | edytuj kod]

Z końcem maja 2010 Fundacja Dziecięca Fantazja rozpoczęła wdrażanie nowego projektu.

Polega on na wstawianiu logotypów firm na samochód fundacji, którym pracownicy rozwożą prezenty do swoich Podopiecznych[2].

Trasa koncertowa "Marzenia z gwiazdami i...fantazją"[edytuj | edytuj kod]

Gwiazdy koncertów na poszczególnych trasach

Fundacja Dziecięca Fantazja, we współpracy z Centrami Handlowymi M1 w całej Polsce jest organizatorem charytatywnej trasy koncertowej z udziałem polskich wykonawców[3].

Historia trasy koncertowej[edytuj | edytuj kod]

Pierwsze wydarzenie muzyczne Fundacja zorganizowała 16 maja 2004 w Hotelu Marriott. José Feliciano wystąpił z koncertem podczas Wieczoru Galowego, z którego całkowity dochód przeznaczony został na działalność Fundacji[4]. Koncertowi towarzyszył występ irlandzkiego tancerza – Jamesa Devine[5].

W 2005 roku Fundacja wypromowała tournee "Coalition for Kids", które obejmowało charytatywne koncerty trzech zespołów młodzieżowych – Bracia z Polski, Orange Park z USA i TAT z Wielkiej Brytanii. Osiem koncertów w największych miastach Polski obejrzało 15 tys. ludzi.

8 września 2007 na terenie Centrum Handlowego M1 w Łodzi zorganizowano koncert Arki Noego, ponieważ największym marzeniem czternastoletniej Dominiki z Grodziska Mazowieckiego zmagającej się z mukowiscydozą, było zaśpiewanie z tym zespołem[6][7].

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]