Fundacja Rosa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Fundacja Rosa
LogoFundacjRosa.jpg
Data założenia 2004
Adres ul. Ruska 11/12
50-079 Wrocław
Status OPP Tak
KRS 0000207472
Strona internetowa
brak współrzędnych

Fundacja Rosa - organizacja pożytku publicznego o zasięgu ogólnopolskim z siedzibą we Wrocławiu, założona w 2004 roku.

Celem Fundacji jest wspomaganie potrzebujących – szczególnie dzieci i młodzieży – w dwóch obszarach: edukacji oraz terapii. Fundacja uplasowała się na 4. miejscu w 2012 roku pod względem zebranych funduszy z 1% podatku.[1]

Cele[edytuj | edytuj kod]

Celem statutowym fundacji jest popieranie wszechstronnego rozwoju i edukacji społeczeństwa, a zwłaszcza działalności społecznej, informacyjnej, wychowawczo-pedagogicznej, oświatowej oraz działalności mającej na celu wsparcie potrzebujących.

Działalność[edytuj | edytuj kod]

Projekty[edytuj | edytuj kod]

Doświadczanie świata[edytuj | edytuj kod]

W ramach programu Fundacja Rosa wyposaża w nowoczesny sprzęt do rehabilitacji – specjalistyczne urządzenia do stymulacji wzroku, słuchu, węchu czy dotyku – sale do integracji sensorycznej oraz Sale Doświadczania Świata. Do tej pory Fundacja otworzyła już – w szkołach integracyjnych oraz w placówkach oświatowych i opiekuńczych w całym kraju – 32 takie przestrzenie terapeutyczne.

Twoja szkoła[edytuj | edytuj kod]

Ideą akcji jest podnoszenie jakości nauczania dzieci i młodzieży. Zebrane fundusze przeznaczane są na zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania, książek, tablic multimedialnych i innych pomocy dydaktycznych. Do tej pory w programie udział wzięło niespełna 2 tys. placówek oświatowych z całego kraju.

Lekki tornister[edytuj | edytuj kod]

Fundacja Rosa wyposaża szkoły w specjalne szafki, w których uczniowie klas I-III mogą pozostawiać podręczniki i cięższe przybory szkolne. Celem akcji jest odciążenie tornistrów najmłodszych, a tym samym zapobieganie chorobom kręgosłupa. Do chwili obecnej projekt zrealizowano w 11 placówkach w całej Polsce.

Kartka ze szpitala[edytuj | edytuj kod]

Mali pacjenci wykonują metodą cardmakingu i scrapbookingu kartki do swoich najbliższych i przyjaciół. Redagują pozdrowienia, opisują swoje emocje czy przeżycia, rozwijając przy tym kreatywność i wrażliwość estetyczną. Do tej pory Fundacja Rosa zakupiła zestawy artystyczne, które trafiły do 12 największych szpitali w całej Polsce.

DobryUczynek.info[edytuj | edytuj kod]

To specjalna platforma internetowa, na której można zgłosić zbiórkę funduszy na szczytny cel, wesprzeć wybraną akcję lub założyć kwestę na wybrany przez siebie cel. Fundacja Rosa – jako główny inicjator – gwarantuje rzetelność i transparentność prowadzonych zbiórek.

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]