Grand Prix siatkarek 1999

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
piłka siatkowa Grand Prix siatkarek 1999
1999 FIVB World Grand Prix
Gtk-go-back-ltr.svg 1998 2000 Gtk-go-forward-ltr.svg
Dyscyplina piłka siatkowa
Organizator FIVB
Szczegóły turnieju
Gospodarz Yuxi,  Chiny
Otwarcie 13 sierpnia 1999
Zamknięcie (finał) 28 sierpnia 1999
Liczba drużyn 8
I miejsce  Rosja
II miejsce  Brazylia
III miejsce  Chiny

Grand Prix w piłce siatkowej kobiet 1999 - siatkarski turniej rozegrany w dniach 13-28 sierpnia 1999 r. W Grand Prix brało udział 8 reprezentacji narodowych. Finał turniej odbył się w Yuxi w Chinach.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Ameryka Północna/Południowa Azja Europa

 Brazylia
 Kuba

 Korea Południowa
 Chiny
 Japonia

 Holandia
 Rosja
 Włochy

Pierwszy weenkend[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

 Makau

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
13.08 Brazylia  3:0  Włochy 25:20, 25:17, 25:20
Chiny  3:1  Holandia 29:31, 25:23, 25:15, 25:23
14.08 Brazylia  3:0  Holandia 25:18, 25:20, 25:18
Chiny  0:3  Włochy 27:29, 24:26, 25:27
15.08 Włochy  3:1  Holandia 25:20, 26:24, 22:25, 25:21
Chiny  1:3  Brazylia 25:20, 22:25, 29:31, 16:25

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Malezja Genting

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
13.08 Korea Południowa  2:3  Rosja 25:20, 25:18, 14:25, 21:25, 12:15
Kuba  2:3  Japonia 26:24, 21:25, 17:25, 25:14, 13:15
14.08 Kuba  2:3  Korea Południowa 20:25, 16:25, 25:15, 25:20, 13:15
Rosja  3:0  Japonia 25:16, 15:13, 25:17
15.08 Korea Południowa  3:1  Japonia 25:17, 25:16, 17:25, 25:23
Rosja  3:2  Kuba 23:25, 22:25, 25:19, 25:22, 15:13

Drugi weenkend[edytuj | edytuj kod]

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Chińskie Tajpej Fong San

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
20.08 Rosja  3:2  Japonia 25:17, 21:25, 25:19, 19:25, 15:13
Chiny  3:1  Holandia 25:20, 25:14, 16:25, 25:20
21.08 Rosja  3:1  Holandia 19:25, 25:17, 25:10, 25:20
Chiny  3:1  Japonia 25:23, 25:18, 21:25, 30:28
22.08 Japonia  2:3  Holandia 25:27, 25:14, 22:25, 25:23, 12:15
Chiny  1:3  Rosja 18:25, 16:25, 25:23, 16:25

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Filipiny Fong San

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
20.08 Kuba  3:0  Korea Południowa 25:21, 25:19, 25:22
Brazylia  3:1  Włochy 25:22, 27:29, 25:23, 25:18
21.08 Włochy  1:3  Kuba 21:25, 25:22, 23:25, 25:27
Brazylia  3:2  Korea Południowa 25:27, 25:20, 25:20, 19:25, 15:07
22.08 Włochy  3:2  Korea Południowa 13:25, 22:25, 26:24, 25:14, 15:10
Kuba  1:3  Brazylia 28:26, 17:25, 21:25, 23:25

Tabela fazy eliminacyjnej[edytuj | edytuj kod]

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1  Brazylia 12 6 6 0 18 5 3.600 563 485 1.161
2  Rosja 12 6 6 0 18 8 2.250 585 493 1.187
3  Chiny 9 6 3 3 11 12 0.917 539 546 0.987
4  Włochy 9 6 3 3 11 12 0.917 524 540 0.970
5  Kuba 8 6 2 4 13 13 1.000 568 570 0.996
6  Korea Południowa 8 6 2 4 12 15 0.800 548 568 0.965
7  Japonia 7 6 1 5 9 17 0.529 532 579 0.919
8  Holandia 7 6 1 5 7 17 0.412 493 571 0.863

Źródło: [potrzebne źródło]
Zasady ustalania kolejności: .
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

     awans półfinału

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
27.08 Chiny  1:3  Rosja 16:25, 25:16, 24:26, 22:25
Brazylia  3:1  Włochy 28:26, 25:19, 23:25, 26:24

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
28.08 Włochy  1:3  Chiny 25:19, 20:25, 23:25, 21:25

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
29.08 Brazylia  0:3  Rosja 23:25, 22:25, 20:25

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja
Gold medal world centered-2.svg  Rosja
Silver medal world centered-2.svg  Brazylia
Bronze medal world centered-2.svg  Chiny
4.  Włochy
5.  Kuba
6.  Korea Południowa
7.  Japonia
8.  Holandia

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]