Grzegorz Wilk

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Grzegorz Wilk Wolf
Grzegorz Wilk
Grzegorz Wilk
Data
i miejsce urodzenia
27 października
Brzeg
Zawód wokalista, aktor
Lata aktywności od 1997
Strona internetowa

Grzegorz Wilk WOLFwokalista, aktor, kompozytor, autor tekstów.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Z wykształcenia jest informatykiem oraz socjologiem. Ponadto ukończył specjalizację francuską na Filologii Polskiej Uniwersytetu Opolskiego. Posiada również kwalifikacje i uprawnienia dziennikarza radiowego oraz technika dentystycznego.

  • W 1998 roku został laureatem programu Szansa na sukces, w którym wykonał piosenkę On nie jest cham z repertuaru zespołu Piersi.
  • W 2002 - Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu.
  • W latach 2004 - 2006 był solistą i aktorem wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol, gdzie grał główne role m.in. w spektaklach Scat, Galeria i Gorączka (piosenki Elvisa Presleya), My Fair Lady oraz Bo ma duszę nasz dom.
  • W latach 2006 - 2008 występował w roli wokalisty i parodysty w programie rozrywkowym w TVN - Szymon Majewski Show.
  • Od 2007 występuje jako solista w oratoriach Piotra Rubika (z Nim tez koncertował w największych salach Polski, Słowacji oraz USA i Kanady podczas kilku międzynarodowych tournee).
  • Aktualnie można go zobaczyć w programie Jaka to melodia? w Telewizji Polskiej.


Grzegorz Wilk współpracował z wieloma artystami polskiej sceny - Włodzimierzem Korczem, Alicją Majewską, Krzysztofem Krawczykiem, Ryszardem Rynkowskim, Leszkiem Możdżerem, Markiem Bałatą, Robertem Janowskim, Pawłem Kukizem, Pauliną Przybysz (Pinnawela) oraz Doniem.

Obecnie finalizuje swoją debiutancką płytę, zawierającą przede wszystkim same znakomite melodie, które docenili przedstawiciele środowiska dziennikarskiego, m.in. Maria Szabłowska, Marek Sierocki, Bohdan Gadomski. "Na rynku nie ma wielu dobrych melodii, wielokrotnie, by je znaleźć trzeba sięgać do starszych wydawnictw z lat 60-tych i 70-tych. U mnie - same premiery. Nie uznaję kompromisów w postaci wypełniaczy na płycie. Każda piosenka jest niezależnym utworem, każda żyje własnym życiem i oddziałuje na inny rodzaj wrażliwości. To prawdopodobnie jedyna płyta na polskim rynku, którą będzie można słuchać od pierwszego utworu do ostatniego i się nie znudzić. Pisałem je również z myślą o koncertach, które uwielbiam grać. Tam wykonuję tylko to co niesie mnie i publiczność" - oświadcza Wolf, jako kompozytor i autor tekstów większości materiału. Do współpracy zaprosił gigantów polskiej Piosenki. Nie odmówili Jacek Cygan i Zbigniew Książek, których teksty również będziemy mogli usłyszeć na długo zapowiadanym krążku. Jest również współtwórcą, wokalistą i autorem tekstów zespołu Electrolit, wydającego właśnie debiutancki singiel "Bez Ciebie nic".

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Kompilacje różnych wykonawców

Piotr Rubik
Film "Kochaj i Tańcz"

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy

  1. "Golgota Polska" zrodzona w Krakowie. www.dziennikpolski24.pl, 2010-04-02. [dostęp 2011-12-08].