Hannibal al-Kaddafi

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Hannibal al-Kaddafi (ur. 20 września 1975, Trypolis) – libijski skandalista, czwarty syn Muammara Kaddafiego.

Ukończył szkoły morskie w Libii oraz Egipcie, następnie pracował w państwowym przedsiębiorstwie żeglugowym. Głównie znany z kilku skandali. W 2001 zaatakował gaśnicą trzech włoskich policjantów. Trzy lata później aresztowany w Paryżu za jazdę samochodem po pijanemu. W 2005 skazany przez sąd francuski na cztery miesiące więzienia w zawieszeniu za pobicie swojej narzeczonej – Aliny Skaf, która została jego żoną. W 2008 oboje dotkliwie pobili służbę genewskiego hotelu President Wilson. Para wraz z ochroniarzami trafili do więzienia. Wyszli za kaucją 130 tys. euro. Z powodu tego incydentu stosunki między Libią i Szwajcarią uległy znacznemu pogorszeniu. Muammar al-Kaddafi wstrzymał dostawy ropy do Szwajcarii, zakazał lądowania szwajcarskim samolotom w Libii. Zamknięto ambasadę libijską w Zurychu i wiele szwajcarskich firm w Libii. Groził nawet temu krajowi wojną[1].

Podczas wojny domowej w Libii w 2011, Hannibal uciekł wraz z matką i bratem Mohammedem do Algierii. Wcześniej, kiedy rebelianci zajęli posiadłość Kaddafich w Trypolisie, znaleziono poparzoną wrzątkiem służącą Hannibala, która pochodziła z Etiopii[1].


Fatiha al-Nuri
 
Muammar al-Kaddafi
 
Safia Farkasz
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mohammed
 
Saif al-Islam
 
Saadi
 
Mutasim
 
Hannibal
 
Ajsza
 
Saif al-Arab
 
Chamis
 
 
 

Przypisy

  1. 1,0 1,1 Robert Stefanicki. Żywa i martwa rodzina Kaddafich. „Gazeta Wyborcza - Duży Format”, 15 września 2011 (pol.).