Helena Cain

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Helena Cain
Michelle Forbes grająca Admirał Helena Cain
Michelle Forbes grająca Admirał Helena Cain
Pierwszy odcinek Battlestar Galactica: Pegasus
Ostatni odcinek Battlestar Galactica: Razor
Grany przez Michelle Forbes
Informacje
Imię i nazwisko Helena Cain

Admirał Helena Cain to fikcyjna postać w serialu science fiction Battlestar Galactica, grana przez Michelle Forbes. Przed zniszczeniem Dwunastu Kolonii, flagowy okręt Heleny Cain, Battlestar Pegasus, został zadokowany stoczni planety Scorpion w celu remontu. Podczas ataku Cylonów Battlestar Pegasus został poważnie uszkodzony. Admirał Helena Cain wydała rozkaz odwrotu i wykonała skok w podprzestrzeń bez podania współrzędnych. W czasie ucieczki przed Cylonami Cain podjęła decyzję o walce z kilkoma Baseshipami, na którą nie zgodził się Pierwszy Oficer Jurgen Belzen i odmówił wykonania rozkazu, za co Cain zastrzeliła go na mostku dowodzenia na oczach całej załogi. Battlestar Pegasus przetrwał zagładę Dwunastu Kolonii, ponieważ w chwili cylońskiego ataku pokładowa sieć była wyłączona na czas modernizacji okrętu w orbitalnych stoczniach planety Skorpion. Przez następnych kilka tygodni Inviere razem z porucznik Kendrą Show przywracała do stanu używalności sieć komputerową. W trakcie tego okresu zaprzyjaźniła się z nią i zdobyła jej zaufanie, w następstwie czego porucznik udostępniła jej swoje kody dostępu do sieci na Pegasusie.

Od tamtej pory Battlestar Pegasus prowadził wojnę podjazdowa z Cylonami. Helena Cain nawiązała romans z Giną Inviere, która była kopią Szóstki. Gina Inviere zinfiltrowała Battlestar Pegasus jako cywilny specjalista od sieci komputerowych. Na pierwszy cel Admirał Helena Cain wybrała zasugerowany przez Inviere przekaźnik komunikacyjny, nieświadomie wpadając w zastawioną przez cylonów pułapkę. W trakcie ataku Pegasusa na przeważające siły wroga, Inviere, wykorzystując kody dostępu otrzymane od Kendry Show, sparaliżowała centralne sterowanie podsystemami uzbrojenia okrętu, co umożliwiło cyloński abordaż. W trakcie walk w korytarzach okrętu porucznik Show z niedowierzaniem zobaczyła kopię Szóstki w towarzystwie cylońskiego Centuriona i zabiła ją. Gina Inviere została aresztowana.

Po pól roku Battlestar Pegasus przez przypadek nawiązali kontakt z z Galactiką. Admirał Helena Cain jako starsza stopniem przejęła dowództwo nad flotą od komandora Adamy. Bardzo szybko doszło do konfliktu pomiędzy Heleną Cain a Adamą. Przyczyna konfliktu było skazanie dwóch ludzi Adamy na śmierć przez Helenę Cain bez sądu.

Inviere, przy pomocy Gaiusa Baltara, w zamieszaniu po udanym ataku na RS przedostała się do kwatery admirał i zabiła ją.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]