Hey Baby (Drop It to the Floor)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Hey Baby (Drop It to the Floor)
Singel Pitbulla oraz T-Paina
z albumu Planet Pit
Wydany 14 września 2010
Format CD, digital download
Nagrywany 2010
Gatunek Hip house, Electro hop, Crunk
Długość 3:55
Wytwórnia Mr. 305/Polo Ground/J/RMG
Produkcja Sandy Vee
Tekst Armando Pérez, Faheem Rasheed Najm, Sandy Vee
Singel po singlu

"Hey Baby (Drop It to the Floor)" jest piosenką amerykańskiego rapera Pitbulla nagraną w kolaboracji z T-Painem. Została wydana jako pierwszy singel z albumu Pitbulla Planet Pit. Oficjalnie opublikowano ją 14 września 2010 r.

Krytyka[edytuj | edytuj kod]

Amar Toor z Aol Radio Blog stwierdził, że piosenka "ma pulsujący rytm i elektryzujące beaty, ten kawałek wydaje się być jakby stworzony dla roztańczonych plaż południa". Reggaetonowe korzenie Pitbulla są widoczne w ciągu całego utworu poprzez trwały, pulsujący beat w tle, od początku do końca. Jak zwykle, T-Pain dokłada swój znak rozpoznawczy - auto-tune'owo przerobiony wokal: "Hey Baby – you can be my girl, I can be your man / And we can pump this jam however you want".

Remix[edytuj | edytuj kod]

W styczniu światło dzienne ujrzy remix "Hey Baby". Oprócz Pitbulla i T-Paina udział w jego nagrywaniu wzięli Lil Jon, Daddy Yankee, Flo Rida oraz Nicki Minaj.

Teledysk[edytuj | edytuj kod]

Zgodnie z wywiadem udzielonym przez Pitbulla dla MTV, klip został nakręcony w Miami. Przedstawia on T-Paina i Pitbulla na scenie klubowej wykonujących "Hey Baby (Drop It to the Floor)".