Hitman: Kontrakty

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Hitman: Kontrakty
Hitman: Contracts
Producent IO Interactive
Wydawca Eidos Interactive
Dystrybutor PL: Cenega Poland
Kompozytor Jesper Kyd
Silnik Glacier
Aktualna wersja 1.74
Data wydania

Windows:
Am.Płn.: 20 kwietnia 2004
PL: 10 maja 2004
JP: 14 października 2004
PS2/Xbox:
Am.Płn.: 20 kwietnia 2004
EU: 30 kwietnia 2004

Gatunek

TPP / skradanka

Tryby gry Gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe

ESRB: Mature

Wymagania sprzętowe
Platforma Windows, PlayStation 2, Xbox
Nośniki

CD (2)

Wymagania

Pentium IV 1,6 GHz, 256 MB RAM, karta graficzna 64 MB, CD-ROM, 900 MB na HDD

Hitman: Kontrakty (Hitman: Contracts) – komputerowa skradanka w widoku z perspektywy trzeciej osoby, wyprodukowana przez IO Interactive i wydana przez Eidos Interactive. Jej światowa premiera miała miejsce 20 kwietnia 2004 roku na platformy Windows, PlayStation 2 i Xbox.

Hitman: Contracts jest najbardziej mroczna ze wszystkich części[potrzebne źródło], a gracz, odwiedzając kolejne miejsca zleceń, nieraz dozna przedziwnego uczucia déjà vu[potrzebne źródło]. Powodem jest fakt zastosowania w trzeciej części nawiązań i powtórzeń z Hitman: Codename 47[potrzebne źródło].

Sprawa polonizacji[edytuj | edytuj kod]

W Polsce grę wydała firma Cenega Poland, która zdecydowała się na wydanie gry w polskiej wersji językowej. Gra wydana została w serii Super$eller. Warunkiem wydania gry w niższej cenie było właśnie stworzenie polskiej wersji gry. Polskiemu wydaniu towarzyszyły dwie poważne wpadki dystrybutora[potrzebne źródło]:

  1. Aby w ogóle mieć dźwięk w grze, należało ściągnąć z serwera Cenegi 200-megabajtową łatę, która według redaktora czasopisma „CD-Action” zawierała pliki dźwiękowe.
  2. Plik wykonywalny uruchamiający grę zawierał podpis grupy crackującej gry komputerowe i wypuszczające je do sieci P2P. (Widać to w oknie właściwości pliku).

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Po wykonaniu misji w jednej z paryskich oper, Agent 47 zostaje postrzelony w brzuch, lecz udaje mu się uciec do hotelu, w którym mieszka. Tam, czekając na lekarza, doznaje złudzeń. Przypominają mu się kontrakty które kiedyś wykonywał. Niektóre z nich są nowe i zupełnie ze sobą niepowiązane, inne zaś są mniej lub bardziej przerobionymi zadaniami z pierwszej części Hitmana. Pomiędzy poszczególnymi misjami pojawiają się krótkie filmiki przedstawiające obecną sytuację agenta (przybycie lekarza, udana operacja, zjawienie się policji). Po wykonaniu jedenastu wyimaginowanych zadań, 47 musi wydostać się z otoczonego przez policję hotelu, zlikwidować człowieka, który go postrzelił, a następnie uciec.

Odbiór gry[edytuj | edytuj kod]

Wiki letter w.svg Ta sekcja jest niekompletna. Jeśli możesz, rozbuduj ją.
 
Recenzje
Publikacja Ocena
Gry-Online 7,5 (PC)[1]
GameSpot 76 (PC)[2]
IGN 84 (PC)[3]


Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]