Hubert Reeves

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Hubert Reeves
Hubert Reeves (1994)
Hubert Reeves (1994)
Data i miejsce urodzenia 13 lipca 1932
Montreal, Kanada
Zawód astrofizyk
Odznaczenia
Order Kanady – Towarzysz (Companion) Order Kanady – Oficer (Officer) Oficer Narodowego Orderu Quebecu (Kanada) Komandor Legii Honorowej (Francja) Oficer Legii Honorowej (Francja) Kawaler Legii Honorowej (Francja) Kawaler Narodowego Orderu Zasługi (Francja)
Commons Multimedia w Wikimedia Commons
Wikicytaty Hubert Reeves w Wikicytatach
Strona internetowa
Hubert Reeves, 2010

Hubert Reeves (ur. 13 czerwca 1932 w Montrealu) – kanadyjski astrofizyk i popularyzator nauki. Uczęszczał do Collège Jean-de-Brébeuf, prestiżowego francuskojęzycznego college'u w Montrealu. Od 1965 roku jest kierownikiem badań w Centre national de la recherche scientifique. Obecnie mieszka we Francji, gdzie często występuje w programach telewizyjnych popularyzujących naukę.

Reeves zdobył tytuł licencjata z fizyki na Université de Montréal w 1953 roku, następnie tytuł magistra na McGill University w 1955 roku oraz stopień doktora na Cornell University w 1960 roku. Jego rozprawa doktorska miała tytuł „Termojądrowe reakcje z udziałem średnio lekkich jąder”. W latach 1960-64 wykładał fizykę na Université de Montréal i pracował jako doradca NASA.

Odznaczenia i wyróżnienia[edytuj | edytuj kod]