III liga polska w piłce nożnej (grupa I)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z III liga polska w piłce nożnej (grupa pomorsko-zachodniopomorska))
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ujednoznacznienie Ten artykuł dotyczy obecnych rozgrywek piłkarskich. Zobacz też: III ligę (grupę I) w poprzednich latach.
III liga polska w piłce nożnej
(grupa I)
III liga bałtycka
Zasięg geograficzny ligi
Zasięg geograficzny ligi
Sports current event.svg 2014/2015
Państwo  Polska
Dyscyplina piłka nożna
Organizator rozgrywek Pomorski Związek Piłki Nożnej
Data założenia 2008
Poprzednia nazwa brak
Rozgrywki
Liczba drużyn 16
Wyższy poziom ligowy II liga
(grupa zachodnia)
Niższy poziom ligowy IV liga
(grupy: pomorska, zachodniopomorska)
Puchary: Okręgowe Puchary Polski
(Pomorskiego ZPN, Zachodniopomorskiego ZPN)
Zwycięzcy
Pierwszy zwycięzca Bałtyk Gdynia (2008/2009)
Obecny zwycięzca Kotwica Kołobrzeg (2013/2014)
Najwięcej zwycięstw 6 drużyn (1)

III liga polska w piłce nożnej (grupa I) (nieoficjalne nazwy: III liga pomorsko-zachodniopomorska i III liga Bałtycka) – jedna z ośmiu grup III ligi piłki nożnej w Polsce. Grupa ta powstała w 2008 roku na skutek reorganizacji rozgrywek. Obecnie występuje w niej 16 drużyn z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Za rozgrywki odpowiedzialny jest na przemian Pomorski Związek Piłki Nożnej z siedzibą w Gdańsku i Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej z siedzibą w Szczecinie. Zwycięzca ligi jest premiowany awansem do II ligi polskiej w piłce nożnej (grupa zachodnia). Natomiast trzy[1] najsłabsze zespoły zostają zdegradowane do IV ligi pomorskiej i zachodniopomorskiej w zależności od położenia siedziby klubu.

Dotychczasowi zwycięzcy[edytuj | edytuj kod]

Sezon Drużyna
2008/2009 Bałtyk Gdynia (1)
2009/2010 Chojniczanka Chojnice (1)
2010/2011 Bytovia Bytów (1)
2011/2012 Gryf Wejherowo (1)
2012/2013 Błękitni Stargard Szczeciński (1)
2013/2014 Kotwica Kołobrzeg (1)

Zasady rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Zasady rozgrywek na podstawie regulaminu[2]:

Zmagania w lidze toczą się systemem kołowym w dwóch rundach – jesiennej i wiosennej. Każda z drużyn rozgrywa z pozostałymi po 2 mecze. Zwycięzca otrzymuje automatyczny awans do II ligi (grupa zachodnia). Do ligi awansują mistrzowie i wicemistrzowie IV lig z grup pomorskiej i zachodniopomorskiej. Liczba drużyn spadających do IV lig jest nie stała i zależy od ilości drużyn spadających z II ligi.

Drużyna, które zrezygnuje z uczestnictwa w rozgrywkach, degradowana jest o 2 klasy rozgrywkowe i przenoszona na ostatnie miejsce w tabeli (jeśli rozegrała przynajmniej 50% spotkań sezonu; wtedy mecze nierozegrane weryfikowane są jako walkowery 0:3 na niekorzyść drużyny wycofanej) lub jej wyniki zostają anulowane. Z rozgrywek eliminowana – i również degradowana o 2 klasy rozgrywkowe – jest drużyna, która nie rozegra z własnej winy 3 spotkań sezonu.

Kolejność w tabeli ustala się według liczby zdobytych punktów. W przypadku uzyskania równej ilości punktów przez dwie drużyny, o zajętym miejscu decydują:

a) liczba zdobytych punktów w spotkaniach bezpośrednich,
b) korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach bezpośrednich,
c) przy uwzględnieniu reguły UEFA, że bramki strzelone na wyjeździe liczone są podwójnie, korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach bezpośrednich,
d) korzystniejsza różnica bramek we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek,
e) większa liczba bramek zdobytych we wszystkich spotkaniach z całego cyklu.

W przypadku, gdy dwoma zespołami o jednakowej liczbie punktów są zespoły, których kolejność decyduje o awansie lub spadku, stosuje się wyłącznie zasady określone w punktach a, b i c, a jeżeli one nie rozstrzygną kolejności, zarządza się spotkanie barażowe na neutralnym boisku, wyznaczonym przez Wydział Gier PZPN.
Przy więcej niż dwóch zespołach przeprowadza się dodatkową punktację pomocniczą spotkań wyłącznie między zainteresowanymi drużynami, kierując się kolejno zasadami podanymi punktach a, b, c, d oraz e.

W drużynie, która gra w pełnym składzie (11 zawodników na boisku) musi występować przynajmniej 3 młodzieżowców (tj. zawodników, którzy mają poniżej 21 lat i obywatelstwo polskie), w przypadku kiedy liczba młodzieżowców jest mniejsza (np. na skutek czerwonej kartki lub kontuzji przy wykorzystanym limicie zmian lub braku zawodników młodzieżowych na ławce rezerwowych) dopuszcza się grę w składzie niekompletnym z mniejszą liczbą młodych zawodników, jednak ilość zawodników starszych i obcokrajowców nie może przekroczyć 8.

Sezon 2014/2015[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Polski
ARK
AST
BAK
CAR
CHP
DDP
DDP
GKS
GKS
PRZ
GRW
GWK
KAS
CHW
CHW
LGD
POG
DYG
DYG
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w grupie "bałtyckiej" III ligi 2014/2015
Uczestnicy poprzedniej edycji
BAK Bałtyk Koszalin 2
GWK Gwardia Koszalin 3
BAŁ Bałtyk Gdynia 4
CAR Cartusia Kartuzy 5
DDP Drawa Drawsko Pomorskie 6
POG Pogoń II Szczecin 7
KAS Kaszubia Kościerzyna 8
ARK Arka II Gdynia 9
LGD Lechia II Gdańsk 10
GKS GKS Manowo 11
CHP Chemik Police 131
Aiga downarrow inv.svg  Spadek z II ligi 2013/2014
GRW Gryf Wejherowo 11
Aiga uparrow inv.svg Awans z IV ligi 2013/2014
grupa pomorska
PRZ GKS Przodkowo 1
CHW KS Chwaszczyno 2
grupa zachodniopomorska)
AST Astra Ustronie Morskie 1
DYG Rasel Dygowo 1

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte w poprzednim sezonie

Objaśnienia:

  1. 12. drużyna poprzedniego sezonu – Pomorze Potęgowo – nie uzyskała licencji na grę w III lidze w sezonie 2014/2015, w związku z czym utrzymał się Chemik Police.

Tabela

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Gryf Wejherowo 0 0 0 0 0 0 0 0 Baraże o II ligę
2 Bałtyk Koszalin 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Gwardia Koszalin 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Bałtyk Gdynia 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Cartusia Kartuzy 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Drawa Drawsko Pomorskie 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Pogoń II Szczecin 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Kaszubia Kościerzyna 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Arka II Gdynia 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Lechia II Gdańsk 0 0 0 0 0 0 0 0
11 GKS Manowo 0 0 0 0 0 0 0 0
12 Chemik Police 0 0 0 0 0 0 0 0
13 GKS Przodkowo 0 0 0 0 0 0 0 0
14 Astra Ustronie Morskie 0 0 0 0 0 0 0 0 Spadek do IV ligi
15 KS Chwaszczyno 0 0 0 0 0 0 0 0
16 Rasel Dygowo 0 0 0 0 0 0 0 0

Źródło: [1]
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.


Sezon 2012/2013[edytuj | edytuj kod]

Uczestnicy poprzedniej edycji
RUM Orkan Rumia 2
KOT Kotwica Kołobrzeg 3
GWK Gwardia Koszalin 4
CAR Cartusia Kartuzy 5
BAR Pogoń Barlinek 6
BŁS Błękitni Stargard Szczeciński 7
CHP Chemik Police 8
LGD Lechia II Gdańsk 9
GRS Gryf Słupsk 10
DĄB Dąb Dębno 11
Uczestnicy poprzedniej edycji
KOD Koral Dębnica 12
Aiga downarrow inv.svg  Spadek z II ligi 2011/2012
BAŁ Bałtyk Gdynia 18
Aiga uparrow inv.svg Awans z IV ligi 2011/2012
grupa pomorska
ARK Arka II Gdynia 1
PGD Polonia Gdańsk 2
grupa zachodniopomorska
ENG Energetyk Gryfino 1
POG Pogoń II Szczecin 2
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w III lidze „bałtyckiej” 2012/2013
Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Błękitni Stargard Szczeciński (M) (A) 30 18 7 5 57 28 +29 61 Awans do II ligi
2 Kotwica Kołobrzeg 30 15 9 6 39 26 +13 54
3 Drawa Drawsko Pomorskie 30 13 7 10 44 42 +2 46
4 Lechia II Gdańsk 30 13 7 10 28 18 +10 46
5 Cartusia Kartuzy 30 12 9 9 28 29 −1 45
6 Gwardia Koszalin 30 12 7 11 57 40 +17 43
7 Pogoń Barlinek 30 12 7 11 41 41 0 43
8 Arka II Gdynia 30 12 6 12 40 41 −1 42
9 Bałtyk Gdynia 30 10 11 9 30 28 +2 41
10 Koral Dębnica 30 10 9 11 33 37 −4 39
11 Chemik Police 30 10 8 12 42 38 +4 38
12 Pogoń II Szczecin 30 10 8 12 43 38 +5 38
13 Energetyk Gryfino 30 9 9 12 34 42 −8 36
14 Polonia Gdańsk (S) 30 9 7 14 46 46 0 34 Spadek do IV ligi
15 Dąb Dębno (S) 30 9 7 14 44 57 −13 34
16 Gryf Słupsk (S) 30 4 6 20 22 68 −46 18

Aktualne na koniec sezonu. Źródło: 90minut.pl
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – zagwarantowany udział w barażach.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Sezon 2011/2012[edytuj | edytuj kod]

Uczestnicy poprzedniej edycji
BŁS Błękitni Stargard Szczeciński 2
KOT Kotwica Kołobrzeg 3
DĄB Dąb Dębno 4
RUM Orkan Rumia 5
BAR Pogoń Barlinek 6
CAR Cartusia Kartuzy 7
GRW Gryf Wejherowo 8
LGD Lechia II Gdańsk 9
KAS Kaszubia Kościerzyna 10
GWK Gwardia Koszalin 11
Uczestnicy poprzedniej edycji
CHP Chemik Police 12
GRS Gryf Słupsk 13
Aiga uparrow inv.svg Awans z IV ligi 2009/2010
grupa pomorska
GRT Gryf 2009 Tczew 1
KOD Koral Dębnica 2
grupa zachodniopomorska
BAK Bałtyk Koszalin 1
DDP Drawa Drawsko Pomorskie 2
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w III lidze „bałtyckiej” 2011/2012
Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Gryf Wejherowo (M) (A) 30 19 7 4 63 18 +45 64 Awans do II ligi RUM–GRW 1:1
GRW–RUM 4:0
2 Orkan Rumia 30 20 4 6 52 25 +27 64
3 Kotwica Kołobrzeg 30 18 9 3 50 23 +27 63
4 Gwardia Koszalin 30 13 7 10 35 33 +2 46
5 Cartusia Kartuzy 30 12 9 9 44 35 +9 45
6 Pogoń Barlinek 30 13 5 12 44 38 +6 44
7 Błękitni Stargard Szczeciński 30 10 10 10 37 39 −2 40
8 Chemik Police 30 11 6 13 32 35 −3 39
9 Lechia II Gdańsk 30 11 5 14 35 36 −1 38
10 Gryf Słupsk 30 9 10 11 35 35 0 37
11 Dąb Dębno 30 9 7 14 33 50 −17 34 DĄB–KOD 4:1
KOD–DĄB 2:0
12 Koral Dębnica 30 10 4 16 31 50 −19 34
13 Drawa Drawsko Pomorskie (S) 30 9 6 15 36 45 −9 33 Spadek do IV ligi
14 Bałtyk Koszalin (S) 30 7 9 14 28 35 −7 30 BAK–KAS 3:0
KAS–BAK 0:0
15 Kaszubia Kościerzyna (S) 30 8 6 16 27 41 −14 30
16 Gryf 2009 Tczew (S) 30 7 4 19 24 68 −44 25

Aktualne na koniec sezonu. Źródło: 90minut.pl
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – zagwarantowany udział w barażach.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Sezon 2010/2011[edytuj | edytuj kod]

Uczestnicy poprzedniej edycji
REG Rega Trzebiatów 2
RUM Orkan Rumia 3
GRS Gryf Słupsk 4
KAS Kaszubia Kościerzyna 5
CAR Cartusia Kartuzy 6
BŁS Błękitni Stargard Szczeciński 7
DĄB Dąb Dębno 8
GRW Gryf Wejherowo 9
ENG Energetyk Gryfino 10
KOT Kotwica Kołobrzeg 11
Uczestnicy poprzedniej edycji
CHP Chemik Police 12
BYT Bytovia Bytów 14
Aiga uparrow inv.svg Awans z IV ligi 2009/2010
grupa pomorska
LGD Lechia II Gdańsk 1
RED Orlęta Reda 2
grupa zachodniopomorska
BAR Pogoń Barlinek 1
GWK Gwardia Koszalin 2
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w III lidze „bałtyckiej” 2010/2011

Uwaga: Gryf Słupsk występował w sezonie 2009/2010 pod nazwą Gryf 95 Słupsk.

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Bytovia Bytów (M) (A) 30 21 6 3 49 20 +29 69 Awans do II ligi
2 Błękitni Stargard Szczeciński 30 16 9 5 51 28 +23 57
3 Kotwica Kołobrzeg 30 14 6 10 44 30 +14 48
4 Dąb Dębno 30 12 11 7 29 30 −1 47
5 Orkan Rumia 30 13 6 11 49 34 +15 45 RUM–BAR 1:0
BAR–RUM 1:0
6 Pogoń Barlinek 30 14 3 13 34 33 +1 45
7 Cartusia Kartuzy 30 11 10 9 35 34 +1 43 KAR 8p
GRW 5p
LGD 3p
8 Gryf Wejherowo 30 12 7 11 42 32 +10 43
9 Lechia II Gdańsk 30 12 7 11 37 31 +6 43
10 Kaszubia Kościerzyna 30 10 11 9 38 33 +5 41 KAS–GWK 2:1
GWK–KAS 2:2
11 Gwardia Koszalin 30 11 8 11 45 48 −3 41
12 Chemik Police 30 9 10 11 35 46 −11 37
13 Gryf Słupsk 30 8 10 12 43 42 +1 34
14 Energetyk Gryfino (S) 30 6 10 14 25 41 −16 28 Spadek do IV ligi
15 Rega Trzebiatów (S) 30 4 8 18 28 62 −34 20
16 Orlęta Reda (S) 30 3 6 21 18 58 −40 15

Aktualne na koniec sezonu. Źródło: 90minut.pl
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – zagwarantowany udział w barażach.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Sezon 2009/2010[edytuj | edytuj kod]

Uczestnicy poprzedniej edycji
Błękitni Stargard Szczeciński 2
Gryf 95 Słupsk 3
Kaszubia Kościerzyna 4
Bytovia Bytów 5
Rega Trzebiatów 6
Dąb Dębno 7
Cartusia Kartuzy 8
Uczestnicy poprzedniej edycji
Orkan Rumia 9
Darzbór Szczecinek 10
Astra Ustronie Morskie 11
Aiga downarrow inv.svg  Spadek z II ligi 2008/2009
grupa zachodnia
Kotwica Kołobrzeg 6
Chemik Police 17
Aiga uparrow inv.svg Awans z IV ligi 2008/2009
grupa pomorska
Chojniczanka Chojnice 1
Gryf Wejherowo 2
grupa zachodniopomorska
Energetyk Gryfino 1
Piast Choszczno 2

Uwaga: Kotwica Kołobrzeg wycofała się z rozgrywek II ligi.

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Chojniczanka Chojnice (M) (A) 30 19 6 5 70 42 +28 63 Awans do II ligi
2 Rega Trzebiatów 30 17 7 6 50 27 +23 58
3 Orkan Rumia 30 17 6 7 67 39 +28 57
4 Gryf 95 Słupsk 30 14 8 8 58 42 +16 50 GRY–KAS 4:1
KAS–GRY 0:1
5 Kaszubia Kościerzyna 30 15 5 10 56 40 +16 50
6 Cartusia Kartuzy 30 11 12 7 45 39 +6 45
7 Błękitni Stargard Szczeciński 30 12 7 11 56 52 +4 43
8 Dąb Dębno 30 10 11 9 39 42 −3 41
9 Gryf Wejherowo 30 11 7 12 42 48 −6 40
10 Energetyk Gryfino 30 9 10 11 41 51 −10 37 ENG: 7 pkt
KOT: 6 pkt
CHE: 4 pkt
11 Kotwica Kołobrzeg 30 11 4 15 53 51 +2 37
12 Chemik Police 30 10 7 13 44 51 −7 37
13 Piast Choszczno (S) 30 8 11 11 41 42 −1 0351 Drużyna rozwiązana
14 Bytovia Bytów 30 8 5 17 43 45 −2 0291
15 Astra Ustronie Morskie (S) 30 5 8 17 38 77 −39 23 Spadek do IV ligi
16 Darzbór Szczecinek (S) 30 4 4 22 27 82 −55 16

Źródło: 90minut.pl
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Piast Choszczno wycofał się po zakończeniu rozgrywek, w związku z czym utrzymała się Bytovia Bytów.

Sezon 2008/2009[edytuj | edytuj kod]

W przerwie między rozgrywkowej pomiędzy sezonami 2007/2008 a 2008/2009 nastąpiła reforma rozgrywek. Wśród zmian była reforma III i IV szczebla rozgrywek polegająca na wprowadzeniu kolejnego stopnia pomiędzy rozgrywkami wojewódzkimi (dawna IV) a rozgrywkami centralnymi (dawne ligi I, II i III, wśród których liga III rozgrywana była w 4 grupach). Kolejnym etapem reformy było zmiana nazw lig o jeden stopień w dół stąd ligi na czwartym poziomie rozgrywek zostały nazwane ligami III.

Do nowych lig trzecich spadły zespoły z miejsc 9-16 w III lidze w sezonie 2007/2008 natomiast awansowały zespoły 2-6 z lig IV. Mistrzowie lig IV zagrali w barażu, w którym zwycięzca awansował do ligi II (III poziom rozrywek) natomiast pokonany do ligi III (IV poziom rozgrywek). Dodatkowo z woj. pomorskiego awansowały Orlęta Reda, które zastąpiły Wierzycę Pelplin, która nie otrzymała licencji.

Uczestnicy IV ligi 2007/2008
grupa pomorska
Zatoka Puck 1
Bałtyk Gdynia 2
Orkan Rumia 3
Bytovia Bytów 4
Gryf 95 Słupsk 5
Olimpia Sztum 6
Orlęta Reda 7
Uczestnicy IV ligi 2007/2008
grupa zachodniopomorska
Astra Ustronie Morskie 2
Dąb Dębno 3
Sława Sławno 4
Błękitni Stargard Szczeciński 5
Darzbór Szczecinek 6
Aiga downarrow inv.svg  Spadek z III ligi 2007/2008
grupa I
Kaszubia Kościerzyna 9
Rodło Kwidzyn 10
Rega Trzebiatów 14
Cartusia Kartuzy 16
Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Bałtyk Gdynia (M) (A) 30 20 3 7 58 22 +36 63 Awans do II ligi
2 Błękitni Stargard Szczeciński 30 16 10 4 67 26 +41 58 Baraże o II ligę
3 Gryf 95 Słupsk 30 16 9 5 54 29 +25 57
4 Kaszubia Kościerzyna 30 15 6 9 49 34 +15 51 KAS: 9 pkt
BYT: 7 pkt
REG: 1 pkt
5 Bytovia Bytów 30 13 12 5 39 19 +20 51
6 Rega Trzebiatów 30 16 3 11 46 39 +7 51
7 Dąb Dębno 30 14 8 8 43 36 +7 50
8 Cartusia Kartuzy 30 14 7 9 62 43 +19 49
9 Orkan Rumia 30 14 6 10 47 37 +10 0481
10 Darzbór Szczecinek 30 13 3 14 39 40 −1 42
11 Astra Ustronie Morskie 30 12 5 13 44 53 −9 41 AST–ZAT 1:2
ZAT–AST 1:3
12 Zatoka Puck 30 11 8 11 39 39 0 0411 Drużyna wycofana
13 Sława Sławno (S) 30 10 1 19 37 60 −23 31 Spadek do IV ligi
14 Rodło Kwidzyn (S) 30 7 4 19 24 50 −26 25
15 Orlęta Reda (S) 30 2 4 24 13 70 −57 10
16 Olimpia Sztum (S) 30 1 3 26 14 78 −64 6

Źródło: 90minut.pl
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Orkan Rumia połączył się po zakończeniu rozgrywek z Zatoką Puck.

Baraże o II ligę 2009[edytuj | edytuj kod]

17 czerwca 2009
17:00
Błękitni Stargard Szczeciński 1:3
0:1
Miedź Legnica Stadion Miejski w Stargardzie Szczecińskim  
Gajda Bramka 49' Garuch Bramka 7'
Zagdański Bramka 56'
Musiałowski Bramka 62'
Widzów: 1200

20 czerwca 2009
17:00
Miedź Legnica 4:3
2:1
Błękitni Stargard Szczeciński Stadion Miejski w Legnicy  
Garuch Bramka 22'
Bakrač Bramka 42'
Zagdański Bramka 55' (k)
Łodyga Bramka 70'
Zdunek Bramka 18' Bramka 80'
Gajda Bramka 83'
Widzów: 3 tys.
Sędzia: Tomasz Radkiewicz (Łódź)

Wynik dwumeczu – 7:4 dla Miedzi Legnica.

Przypisy

  1. W przypadku kiedy z drugiej ligi wschodniej spadają drużyny z pomorskiego lub zachodniopomorskiego to liczba spadkowiczów z III ligi grupy I jest odpowiednio zwiększana
  2. Pomorski Związek Piłki Nożnej – download (pol.). [dostęp 2011-06-03].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

  • Tabele oraz wyniki barażów na podstawie danych serwisu 90minut.pl