IV liga polska w piłce nożnej (grupa mazowiecka północna)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ujednoznacznienie Ten artykuł dotyczy grupy mazowieckiej północnej. Zobacz też: grupę mazowiecką południową w ramach IV ligi.
IV liga
(grupa mazowiecka: północ)
Sports current event.svg 2013/2014
Państwo  Polska
Dyscyplina piłka nożna
Organizator rozgrywek Mazowiecki Związek Piłki Nożnej
Rozgrywki
Liczba drużyn 18
Wyższy poziom ligowy III liga polska, grupa łódzko-mazowiecka
Niższy poziom ligowy Klasa okręgowa
Puchary: Puchar Polski
Zwycięzcy
Obecny zwycięzca Huragan Wołomin

IV liga, grupa mazowiecka (północ) – jedna z dwóch na terenie województwa mazowieckiego IV lig, stanowiąca pośredni szczebel rozgrywkowy między III ligą, a klasą okręgową. Stanowi tzw. piąty poziom w rozgrywkach krajowych. Zmagania w jej ramach toczą się cyklicznie systemem kołowym. Zwycięzcy grupy uzyskują awans do III ligi polskiej (grupa łódzko-mazowiecka), zaś najsłabsze zespoły relegowane są do poszczególnych grup klas okręgowych. Zarządzana jest przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej.

Sezon 2013/2014[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Bug Wyszków (M) 18 13 4 1 34 14 +20 43 Awans do III ligi
2 MKS Ciechanów 18 13 2 3 42 27 +15 41
3 MKS Polonia Warszawa 18 12 2 4 37 9 +28 38
4 Wisła II Płock 18 11 1 6 49 22 +27 34
5 Błękitni Raciąż 18 11 1 6 34 25 +9 34
6 Mławianka Mława 18 9 3 6 24 18 +6 30
7 Błękitni Gąbin 18 8 4 6 21 21 0 28
8 Wkra Żuromin 18 8 2 8 25 35 −10 26
9 KS Łomianki 18 8 1 9 23 27 −4 25
10 Ostrovia Ostrów Mazowiecka 18 7 4 7 32 32 0 25
11 Narew Ostrołęka 18 6 4 8 21 18 +3 22
12 MKS Przasnysz 18 6 3 9 21 28 −7 21
13 Czarni Węgrów 18 6 3 9 24 33 −9 21
14 Korona Ostrołęka 18 6 3 9 24 34 −10 21
15 Naprzód Skórzec 18 6 2 10 23 34 −11 20
16 Bzura Chodaków 18 5 0 13 17 33 −16 15
17 Mazur Gostynin 18 4 1 13 14 37 −23 13
18 Amator Maszewo 18 1 4 13 22 40 −18 7

Aktualne na 24 listopada 2013. Źródło: 90minut.pl (pol.)[1].

Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – zagwarantowany udział w barażach.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Baraże[edytuj | edytuj kod]

Sezon 2012/2013[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Huragan Wołomin (M) (A) 30 22 1 7 56 25 +31 67 Awans do III ligi
2 MKS Przasnysz 30 17 8 5 70 29 +41 59
3 Błękitni Raciąż 30 17 4 9 59 36 +23 55
4 Mławianka Mława 30 16 5 9 59 36 +23 53
5 Bug Wyszków 30 16 5 9 50 28 +22 53
6 Czarni Węgrów 30 14 7 9 50 28 +22 49
7 Narew Ostrołęka 30 14 7 9 41 28 +13 49
8 Wisła II Płock 30 14 1 15 49 40 +9 43
9 Ostrovia Ostrów Mazowiecka 30 12 6 12 34 37 −3 42
10 Błękitni Gąbin 30 12 5 13 38 39 −1 41
11 Wkra Żuromin 30 10 9 11 44 56 −12 39
12 Mazur Gostynin 30 9 9 12 36 38 −2 36
13 KS Łomianki 30 7 11 12 33 41 −8 32
14 Bzura Chodaków (S) 30 9 3 18 41 75 −34 30 Spadek do klasy okręgowej
15 Kasztelan Sierpc (S) 30 4 5 21 23 84 −61 17
16 Nadnarwianka Pułtusk (S) 30 2 4 24 24 87 −63 10

Aktualne na 16 czerwca 2013. Źródło: 90minut.pl (pol.)[2].

Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – zagwarantowany udział w barażach.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

  • Huragan Wołomin awansował do III ligi, grupy łódzko-mazowieckiej.
  • Do klasy okręgowej spadli: Bzura Chodaków, Kasztelan Sierpc i Nadnarwianka Pułtusk.

Baraże uzupełniające o awans do III ligi, grupy łódzko-mazowieckiej[edytuj | edytuj kod]

  • 3 lipca 2013: Żyrardowianka Żyrardów - MKS Przasnysz 1:1
  • 6 lipca 2013: MKS Przasnysz - Żyrardowianka Żyrardów 1:2

Do III ligi, grupy łódzko-mazowieckiej awansowała Żyrardowianka Żyrardów[3].

Baraże o udział w grze w IV lidze w sezonie 2013/2014[edytuj | edytuj kod]

  • 3 lipca 2013: Wisła Nowy Duninów - Sokół Przytyk 1:1
  • 6 lipca 2013: Mazovia Mińsk Mazowiecki - MKS Ciechanów 1:2
  • 3 lipca 2013: PKS Radość (Warszawa) - Przyszłość Włochy (Warszawa) 1:1
  • 6 lipca 2013: Sokół Przytyk - Wisła Nowy Duninów 1:2
  • 3 lipca 2013: MKS Ciechanów - Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:1
  • 6 lipca 2013: Przyszłość Włochy (Warszawa) - KS Radość (Warszawa) 1:2

Awans do IV ligi, grupy mazowieckiej (północ) uzyskał MKS Ciechanów[4].

Sezon 2011/2012[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 GKP Targówek (M) (A) 32 21 8 3 64 26 +38 71 Awans do III ligi
2 Bug Wyszków 32 18 5 9 61 38 +23 59
3 Wisła II Płock 32 18 3 11 81 45 +36 57
4 Kasztelan Sierpc 32 16 7 9 54 49 +5 55
5 Huragan Wołomin 32 15 8 9 52 37 +15 53
6 Mławianka Mława 32 15 7 10 40 34 +6 52
7 Błękitni Gąbin 32 15 4 13 58 52 +6 49
8 MKS Przasnysz 32 13 10 9 66 44 +22 49
9 Ostrovia Ostrów Mazowiecka 32 13 7 12 42 40 +2 46
10 Nadnarwianka Pułtusk 32 12 6 14 40 49 −9 42
11 KS Łomianki 32 11 8 13 51 49 +2 41
12 Wkra Żuromin 32 11 8 13 36 50 −14 41
13 Marcovia 2000 Marki (S) 32 10 6 16 45 60 −15 36 Spadek do klasy okręgowej
14 Tęcza 34 Płońsk (S) 32 10 4 18 34 56 −22 34
15 MKS Ciechanów (S) 32 6 9 17 38 54 −16 27
16 Korona Szydłowo (S) 32 7 5 20 37 66 −29 26
17 Amator Maszewo (S) 32 7 3 22 41 91 −50 24

Aktualne na 6 czerwca 2012. Źródło: 90minut.pl (pol.)[5].

Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – zagwarantowany udział w barażach.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

  • GKP Targówek awansował do III ligi, grupy łódzko-mazowieckiej.
  • Do klasy okręgowej spadli: Marcovia 2000 Marki, Tęcza 34 Płońsk, MKS Ciechanów, Korona Szydłowo i Amator Maszewo.
  • Tęcza 34 Płońsk wycofała się po zakończeniu rozgrywek.

Baraże o udział w grze w IV lidze w sezonie 2012/2013[edytuj | edytuj kod]

  • 17 czerwca 2012: Żbik Nasielsk - Bzura Chodaków 2-3
  • 17 czerwca 2012: Wilga Garwolin - Olimpia Warszawa 3-1
  • 17 czerwca 2012: Proch Pionki - Pogoń II Siedlce 4-3
  • 20 czerwca 2012: Bzura Chodaków - Żbik Nasielsk 1-1
  • 20 czerwca 2012: Olimpia Warszawa - Wilga Garwolin 0-6
  • 20 czerwca 2012: Pogoń II Siedlce - Proch Pionki 7-0

Awans do IV ligi, grupy mazowieckiej (północ) uzyskała Bzura Chodaków[6].

Sezon 2010/2011[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Hutnik Warszawa (M) (A) 30 25 3 2 86 19 +67 78 Awans do III ligi
2 Bug Wyszków 30 20 4 6 65 35 +30 64
3 Marcovia 2000 Marki 30 15 10 5 45 36 +9 55
4 Huragan Wołomin 30 16 5 9 57 43 +14 53
5 Nadnarwianka Pułtusk 30 15 7 8 44 38 +6 52
6 MKS Przasnysz 30 15 2 13 69 51 +18 47
7 Wisła II Płock 30 13 3 14 49 35 +14 42
8 Victoria Sulejówek 30 12 6 12 41 41 0 42
9 Mławianka Mława 30 11 6 13 43 38 +5 39
10 Wkra Żuromin 30 11 6 13 33 46 −13 39
11 Kasztelan Sierpc 30 10 8 12 53 53 0 38
12 Tęcza 34 Płońsk 30 9 3 18 26 56 −30 30
13 MKS Ciechanów 30 8 3 19 41 69 −28 27
14 Korona Ostrołęka (S) 30 6 8 16 35 57 −22 26 Spadek do klasy okręgowej
15 Iskra Krasne (S) 30 6 6 18 34 66 −32 24
16 Kryształ Glinojeck (S) 30 6 4 20 36 74 −38 22

Aktualne na 19 czerwca 2011. Źródło: 90minut.pl (pol.)[7].

Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – zagwarantowany udział w barażach.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

  • Hutnik Warszawa awansował do III ligi, grupy łódzko-mazowieckiej.
  • Do klasy okręgowej spadli: Korona Ostrołęka, Iskra Krasne i Kryształ Glinojeck.

Baraże o udział w grze w IV lidze w sezonie 2011/2012[edytuj | edytuj kod]

  • 23 czerwca 2011: Okęcie Warszawa - MKS Ciechanów 4-0
  • 26 czerwca 2011: MKS Ciechanów - Okęcie Warszawa 1-1

W IV lidze utrzymało się Okęcie Warszawa.
W związku z powiększeniem obu grup IV ligi do 17 zespołów dodatkowo utrzymał się również MKS Ciechanów[8].

Baraże o utrzymanie w IV lidze w sezonie 2011/2012[edytuj | edytuj kod]

  • 18 czerwca 2011: Wulkan Zakrzew - Olimpia Warszawa 1-0
  • 19 czerwca 2011: Drukarz Warszawa - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 0-0
  • 18 czerwca 2011: Zryw Sobolew - Amator Maszewo 1-2
  • 22 czerwca 2011: Olimpia Warszawa - Wulkan Zakrzew 1-2
  • 22 czerwca 2011: Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Drukarz Warszawa 4-0
  • 22 czerwca 2011: Amator Maszewo - Zryw Sobolew 3-2

Awans do IV ligi, grupy mazowieckiej (północ) uzyskały: Ostrovia Ostrów Mazowiecka oraz Amator Maszewo[9].

Sezon 2009/2010[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Ursus Warszawa (M) (A) 30 23 2 5 86 21 +65 71 Awans do III ligi
2 MKS Mława 30 18 6 6 56 33 +23 60
3 Bug Wyszków 30 16 7 7 54 30 +24 55
4 Hutnik Warszawa 30 15 4 11 41 39 +2 49
5 MKS Przasnysz 30 14 5 11 57 53 +4 47
6 Tęcza 34 Płońsk 30 14 5 11 44 47 −3 47
7 Victoria Sulejówek 30 13 6 11 44 44 0 45
8 Kryształ Glinojeck 30 12 7 11 55 47 +8 43
9 MKS Ciechanów 30 13 3 14 55 52 +3 42
10 Huragan Wołomin 30 11 6 13 54 58 −4 39
11 Wkra Żuromin 30 9 12 9 39 36 +3 39
12 Okęcie Warszawa 30 11 4 15 34 52 −18 37
13 Błękitni Gąbin (S) 30 9 9 12 38 40 −2 36 Spadek do klasy okręgowej
14 Podlasie Sokołów Podlaski (S) 30 9 8 13 46 48 −2 35
15 Przyszłość Włochy (S) 30 5 6 19 36 69 −33 21
16 Jutrzenka Cegłów (S) 30 2 2 26 15 85 −70 8

Aktualne na 13 czerwca 2010. Źródło: 90minut.pl (pol.)[10].

Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – zagwarantowany udział w barażach.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

  • Jutrzenka Cegłów wycofała się po rundzie jesiennej.
  • Ursus Warszawa awansował do III ligi, grupy łódzko-mazowieckiej.
  • Do klasy okręgowej spadli: Błękitni Gąbin, Podlasie Sokołów Podlaski, Przyszłość Włochy i Jutrzenka Cegłów.

Baraże o utrzymanie w IV lidze w sezonie 2011/2012[edytuj | edytuj kod]

Udział biorą zespoły z 12. miejsca z grupy południowej i północnej IV ligi mazowieckiej.

  • 23 czerwca 2010: Szydłowianka Szydłowiec - Okęcie Warszawa 0-2
  • 26 czerwca 2010: Okęcie Warszawa - Szydłowianka Szydłowiec 4-1[11]

Baraże o udział w grze w IV lidze w sezonie 2011/2012[edytuj | edytuj kod]

O awansie zadecydował dwumecz pomiędzy wicemistrzami lig okręgowych.

  • 19 czerwca 2010: Orzeł Wierzbica - Amator Maszewo 3-1
  • 19 czerwca 2010: GKP Targówek - Znicz II Pruszków 1-1
  • 19 czerwca 2010: Korona Ostrołęka - ŁKS Łochów 4-0
  • 23 czerwca 2010: Amator Maszewo - Orzeł Wierzbica 1-4
  • 23 czerwca 2010: Znicz II Pruszków - GKP Targówek 2-1
  • 23 czerwca 2010: ŁKS Łochów - Korona Ostrołęka 3-2[12]

Sezon 2008/2009[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Pogoń Siedlce (M) (A) 32 19 8 5 75 29 +46 65 Awans do III ligi
2 Okęcie Warszawa 32 19 7 6 62 29 +33 64
3 Tęcza 34 Płońsk 32 18 9 5 65 26 +39 63
4 Hutnik Warszawa 32 17 8 7 51 33 +18 59
5 MKS Mława 32 15 11 6 59 33 +26 56
6 Przyszłość Włochy 32 17 5 10 51 36 +15 56
7 Victoria Sulejówek 32 16 6 10 47 38 +9 54
8 MKS Przasnysz 32 15 7 10 66 54 +12 52
9 Mazur Radzymin 32 12 8 12 39 40 −1 44
10 MKS Ciechanów 32 11 7 14 41 50 −9 40
11 Podlasie Sokołów Podlaski 32 11 6 15 53 58 −5 39
12 Kryształ Glinojeck 32 11 5 16 55 55 0 38
13 Huragan Wołomin 32 9 2 21 40 67 −27 29
14 Naprzód Zielonki 32 8 5 19 38 64 −26 29
15 Korona Ostrołęka (S) 32 5 7 20 30 80 −50 22 Spadek do klasy okręgowej
16 Kormoran Łąck (S) 32 4 5 23 24 85 −61 17
17 Polonia II Warszawa (S) 32 10 4 18 41 60 −19 34

Aktualne na 10 czerwca 2009. Źródło: 90minut.pl (pol.)[13].

Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – zagwarantowany udział w barażach.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

  • Wicemistrzowie obu grup IV ligi mazowieckiej zagrali o prawo gry w barażu z trzecim zespołem IV ligi łódzkiej.
  • Do rozgrywek dołączono Tęczę 34 Płońsk, która pierwotnie spadła do ligi okręgowej.
  • Polonia II Warszawa wycofała się po rundzie jesiennej.

Baraże o udział w III lidze, grupa łódzko-mazowiecka[edytuj | edytuj kod]

Udział biorą wicemistrzowie obu grup IV ligi mazowieckiej i trzeci zespół IV ligi łódzkiej.

Mecze półfinałowe[edytuj | edytuj kod]

  • 14 czerwca 2009: Okęcie Warszawa - KS Piaseczno 1-5
  • 17 czerwca 2009: KS Piaseczno - Okęcie Warszawa 4-1

Mecze finałowe[edytuj | edytuj kod]

  • 21 czerwca 2009: KS Piaseczno - KS Paradyż 1-1
  • 27 czerwca 2009: KS Paradyż - KS Piaseczno 0-4[14]

Baraże o udział w IV lidze, grupa mazowiecka[edytuj | edytuj kod]

Mecze finałowe[edytuj | edytuj kod]

  • 28 czerwca 2009: Naprzód Zielonki - KS Warka 4-2
  • 1 lipca 2009: KS Warka - Naprzód Zielonki 0-1[15]

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Tabela
Serwis poświęcony IV lidze