I Don't Believe You (singel Pink)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
I Don't Believe You
Okładka
Singel Pink
z albumu Funhouse
Wydany 5 października 2009 (Stany Zjednoczone)
23 października 2009 (Australia)
23 października 2009 (Wielka Brytania)
27 listopada 2009 (Niemcy)
Format Singel CD
Digital download
Nagrywany 2008
Gatunek Soft rock
Długość 4:36 (Wersja albumowa)
3:50 (Wersja radiowa)
Wytwórnia LaFace
Produkcja Max Martin
Tekst Pink
Max Martin
Singel po singlu

"I Don't Believe You" - piosenka Pink pochodząca z jej piątego albumu Funhouse. Tekst napisała sama piosenkarka i Max Martin. 5 października 2009 piosenkę wydano jako szósty singel z albumu.

Sukcesy[edytuj | edytuj kod]

"I Don't Believe You" jest jedyną piosenką Pink której nie udało się dotrzeć na szczyty list przebojów w Wielkiej Brytanii. W USA i Kanadzie sprzedała się w około 115.000 mln kopii oraz cyfrowo. W Australii dotarła do #23 pozycji i była numerem jeden w rozgłośniach radiowych w tydzień od wydania. W Europie piosenka osiągnęła #40 pozycję tak jak w większości krajów, natomiast w Portugalii #1.

Teledysk[edytuj | edytuj kod]

Teledysk wyreżyserowany został przez Sophie Muller, a nagrywano go w Los Angeles i Kalifornii. Premiera odbyła się pod koniec października. Wideo przedstawia Pink w sukni ślubnej, gdy ta szuka kochanka lecz bez skutku. Następnie ukazane są sceny gdy piosenkarka leży na łóżku, a potem jeździ na rolkach śpiewając w pustej sali ślubnej. Pod koniec śpiewa do siebie i płacze nad pustym albumem ślubnym. Film jest czasem czarno-biały, a czasem kolorowy.

Promocja[edytuj | edytuj kod]

Pink po raz pierwszy wykonała utwór 16 września 2009, razem z inną piosenką Funhouse w programie Jimmy Kimmel Live. 5 lutego 2010 wykonała ją ponownie w "The Oprah Winfrey Show". Piosenka była grana podczas trasy Funhouse Tour. Wokalistka twierdzi iż "I Don't Believe You" jest jej ulubioną piosenką z albumu Funhouse.

Lista utworów[edytuj | edytuj kod]

  1. "I Don't Believe You" - 4:36
  2. "I Don't Believe You" (Live in Australia) - 4:38

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]