I Want It All

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
I Want It All
Okładka
Singel grupy Queen
z albumu The Miracle
Strona B "Hang on in There"
Wydany 2 maja 1989
Format płyta winylowa (7",12"), kaseta, CD
Gatunek Hard rock
Długość
  • 4:42 (wersja z albumu)
  • 4:01 (wersja z singla)
  • 4:31 (wersja z Queen Rocks)
Wytwórnia Parlophone, EMI, Capitol
Produkcja Queen i David Richards
Pozycje
Singel po singlu
Teledysk
I Want It All

I Want It All – utwór brytyjskiej grupy rockowej Queen autorstwa Briana Maya z albumu The Miracle.

Utwór ma charakter hardrockowego hymnu. Bezpośrednią inspiracją tekstu było używane przez żonę Maya, Anitę Dobson, zdanie I want it all and I want it now.

Utwór stał się symbolem sprzeciwu wobec apartheidu w RPA.

Wersje[edytuj | edytuj kod]

Istnieją trzy wersje utworu. Pierwsza (z singla, występująca też na Greatest Hits) rozpoczyna się od refrenu, jednak pozbawiono ją mocnego fragmentu w środku. Druga (z albumu The Miracle) rozpoczyna się inaczej (gitara i perkusja), ma wydłużony środek. Wersja umieszczona na albumie kompilacyjnym Queen Rocks stanowi połączenie dwóch poprzednich wersji.

Teledysk[edytuj | edytuj kod]

Teledysk przedstawia grupę wykonującą utwór w hali. Muzycy ubrani są w koszule i krawaty (jedynie Taylor ma skórzaną kurtkę). Klip rozpoczyna się charakterystycznym ujęciem muzyków, którzy stoją w szeregu, bokiem do kamery. Wyreżyserowany został przez Davida Malleta i bardzo odbiegał od innych propozycji Queen na tym polu. Asystent zespołu - Jim Beach określił klip następująco: "Prosty i bezpośredni, pokazujący zespół w tym, co robi najlepiej."

Na jednym z koncertów w roku 2005 Brian May zapowiadał utwór pytając fanów "Gdybyście mogli mieć cokolwiek co jest na tym świecie, co by to było?". Jednak zamiast "Wszystko" widzowie odpowiedzieli okrzykiem "Freddie Mercury!".

Utwór dotarł do #3 w Wielkiej Brytanii.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]