I liga argentyńska w piłce nożnej (2000/2001)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Primera División 2000/01
109 (110) edycja pierwszej ligi argentyńskiej
71 edycja zawodowej pierwszej ligi argentyńskiej
Gtk-go-back-ltr.svg 1999/00 2001/02 Gtk-go-forward-ltr.svg
Szczegóły rozgrywek
Państwo  Argentyna
Termin Apertura: 28 lipca - 18 grudnia 2000
Clausura: 9 lutego - 11 czerwca 2001
Mistrz Argentyny Apertura: Boca Juniors Buenos Aires
Clausura: San Lorenzo de Almagro Buenos Aires
Liczba meczów 380
Bramki 1035 (2,72 na mecz)

Mistrzem Argentyny turnieju Apertura w sezonie 2000/2001 został Boca Juniors Buenos Aires, natomiast wicemistrzem Argentyny turnieju Apertura został klub River Plate Buenos Aires. Mistrzostwo Argentyny turnieju Clausura w sezonie 2000/2001 zdobył San Lorenzo de Almagro Buenos Aires, a wicemistrzostwo Argentyny turnieju Clausura zdobył klub River Plate Buenos Aires.

O tym, które zespoły zagrają w międzynarodowych pucharach zadecydowała sumaryczna tabela łącząca wyniki turniejów Apertura i Clausura. Do Copa Libertadores w roku 2002 zakwalifikowały się następujące kluby:

Do ostatniej edycji Copa Mercosur w roku 2001 zakwalifikowało się z Argentyny sześć klubów:

Tabela spadkowa zadecydowała o tym, które kluby spadną do drugiej ligi (Primera B Nacional Argentina), a które będą miały szanse obronić swój byt pierwszoligowy w barażach. Bezpośrednio spadły kluby, które w tabeli spadkowej zajęły dwa ostatnie miejsca – Almagro Buenos Aires i Los Andes Buenos Aires. Na ich miejsce awansowały dwie najlepsze drużyny z drugiej ligi – Banfield Buenos Aires i Nueva Chicago Buenos Aires. Mecze barażowe musiały stoczyć Argentinos Juniors Buenos Aires i Belgrano Córdoba. Oba zespoły utrzymały się w pierwszej lidze.

Torneo Apertura 2000/01[edytuj | edytuj kod]

Apertura 1[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
28 lipca 2000 San Lorenzo de AlmagroGimnasia y Esgrima La Plata 3:0
Guillermo Franco 40, 69, Sebastián Abreu 74
29 lipca 2000 Talleres CórdobaRacing Club 3:0
Gabriel Fernando Roth 20, Darío Alberto Gigena 27k, 62
30 lipca 2000 Vélez SarsfieldLanús 1:0
Darío Fernando Husaín 80
30 lipca 2000 Colón Santa FeHuracán 1:1
Adrián Alberto Gorostidi 70 – Sebastián Darío Morquio 90
30 lipca 2000 Estudiantes La PlataRiver Plate 1:1
Gustavo Adrián Lombardi 21s – Martín Cardetti 74
30 lipca 2000 Boca JuniorsArgentinos Juniors 4:0
Christian Giménez[1] 21, Jorge Bermúdez 58, Antonio Daniel Barijho 69, Martín Palermo 82
31 lipca 2000 Chacarita JuniorsUnión Santa Fe 0:0
12 sierpnia 2000 IndependienteBelgrano Córdoba 0:0
12 sierpnia 2000 Los AndesNewell's Old Boys Rosario 1:1
Óscar Diego Monje 81 – Fabricio Fuentes 87
13 sierpnia 2000 Rosario CentralAlmagro 1:1
Pablo Andrés Sánchez 49 – Adrián Norberto Coria 63

Apertura 2[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
4 sierpnia 2000 HuracánRosario Central 3:1
Derlis Francisco Soto 14, Sebastián Darío Morquio 81, Gastón Casas 89 – Fernando Javier Pierucci 70
5 sierpnia 2000 Belgrano CórdobaTalleres Córdoba 1:1
Luis Fabián Artime 2k – Rodrigo Daniel Astudillo 70
5 sierpnia 2000 Unión Santa FeBoca Juniors 1:2
Andrés Silvera 67 – Antonio Daniel Barijho 27, 33
6 sierpnia 2000 LanúsColón Santa Fe 0:2
Claudio Fernando Graf 52, 78k
6 sierpnia 2000 River PlateVélez Sarsfield 2:1
Víctor Eduardo Zapata 53, Martín Cardetti 90+1 – Federico Hernán Domínguez 75
6 sierpnia 2000 Gimnasia y Esgrima La PlataChacarita Juniors 2:0
Favio Damián Fernández 70, Edgardo Adinolfi 81
6 sierpnia 2000 Newell's Old Boys RosarioSan Lorenzo de Almagro 1:0
Sebastián Pablo Cobelli 84
6 sierpnia 2000 Racing ClubLos Andes 1:2
Carlos Maximiliano Estévez 18 – Víctor Manuel López 48, Óscar Diego Monje 88
6 sierpnia 2000 AlmagroIndependiente 1:1
Jésus Sinisterra 11 – Jorge Daniel Martínez[2] 80
7 sierpnia 2000 Argentinos JuniorsEstudiantes La Plata 1:1
Federico Insúa 9 – Nelson Omar Agoglia 56

Apertura 3[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
12 sierpnia 2000 Boca JuniorsGimnasia y Esgrima La Plata 3:3
Martín Palermo 45, 54, Juan Román Riquelme 80 – Ariel Gustavo Pereyra 36k, 90+2, Facundo Sava 90+1
18 sierpnia 2000 Estudiantes La PlataVélez Sarsfield 0:0
19 sierpnia 2000 Colón Santa FeRiver Plate 1:2
Carlos Morales Santos 89k – Javier Saviola 41, Juan Pablo Ángel 51
20 sierpnia 2000 Chacarita JuniorsNewell's Old Boys Rosario 0:2
Pablo Horacio Guiñazú 53, Germán Real 89
20 sierpnia 2000 Argentinos JuniorsUnión Santa Fe 4:0
Federico Insúa 36, Rolando Schiavi 47, Diego Daniel Bustos 57, Carlos Alberto Yaqué 73
20 sierpnia 2000 Rosario CentralLanús 1:1
Rafael Nazareno Maceratesi 35 – Diego Klimowicz 44
20 sierpnia 2000 IndependienteHuracán 0:2
Rodolfo Graieb 88, Derlis Francisco Soto 90
20 sierpnia 2000 Los AndesBelgrano Córdoba 2:2
Óscar Diego Monje 23, Mauricio Pedro Levato 31 – Leonardo Torres 14, Luis Fabián Artime 69
20 sierpnia 2000 San Lorenzo de AlmagroRacing Club 3:1
Bernardo Romeo 63, Sebastián Abreu 65k, 78 – José Chatruc 25
21 sierpnia 2000 Talleres CórdobaAlmagro 1:0
Daniel Alberto Albornos 35

Apertura 4[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
25 sierpnia 2000 Vélez SarsfieldColón Santa Fe 1:1
José Luis Chilavert 67k – Claudio Fernando Graf 27
26 sierpnia 2000 Newell's Old Boys RosarioBoca Juniors 1:3
Sebastián Cejas 37k – Juan Román Riquelme 6k, Hugo Ibarra 15, Martín Palermo 65
27 sierpnia 2000 LanúsIndependiente 2:1
Luis Francisco Zubeldía 17, Juan Ignacio Fernández 86 – Carlos Cecilio Estigarribia 39
27 sierpnia 2000 Unión Santa FeEstudiantes La Plata 0:1
Ernesto Farías 25
27 sierpnia 2000 Racing ClubChacarita Juniors 0:0
27 sierpnia 2000 Belgrano CórdobaSan Lorenzo de Almagro 0:1
Walter Erviti 68
27 sierpnia 2000 AlmagroLos Andes 2:2
Cristian Darío Aragón 27, Adrián Norberto Coria 90+3 – Ezequiel Maggiolo 69, Mauricio Pedro Levato 73
27 sierpnia 2000 HuracánTalleres Córdoba 1:1
Fernando Daniel Moner[3]45 - Rodrigo Daniel Astudillo 19
27 sierpnia 2000 River PlateRosario Central 4:1
Javier Saviola 4, Diego Placente 20, Juan Pablo Ángel 27, 51 – Rafael Nazareno Maceratesi 31k
28 sierpnia 2000 Gimnasia y Esgrima La PlataArgentinos Juniors 1:1
Claudio Enría 17 – Carlos Alberto Yaqué 80

Apertura 5[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
5 września 2000 Argentinos JuniorsNewell's Old Boys Rosario 0:1
Rubén Darío Gigena 11
5 września 2000 Talleres CórdobaLanús 3:0
Dante Rafael Unali 17, Diego Héctor Garay 80, Luis Enrique Rueda 89
5 września 2000 Los AndesHuracán 1:0
Gabriel Hernán Caiafa 85
5 września 2000 San Lorenzo de AlmagroAlmagro 2:0
Bernardo Romeo 52, Sebastián Abreu 75
6 września 2000 Chacarita JuniorsBelgrano Córdoba 2:2
Carim Adippe 37, Ariel Javier Rosada 60 – Josemir Lujambio 80, Leonardo Torres 88
6 września 2000 Boca JuniorsRacing Club 1:1
Gustavo Barros Schelotto 4 – Manuel Neira 19
6 września 2000 Rosario CentralVélez Sarsfield 2:2
Ricardo Vicente Canals 67k, Pablo Andrés Sánchez 75 – Víctor Javier Müller 37, 77
6 września 2000 IndependienteRiver Plate 0:1
Juan Pablo Ángel 78
6 września 2000 Unión Santa FeGimnasia y Esgrima La Plata 0:2
Ariel Gustavo Pereyra 15, Facundo Sava 54
6 września 2000 Estudiantes La PlataColón Santa Fe 2:0
Ernesto Farías 41, Juan Manuel Azconzábal 49

Apertura 6[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
8 września 2000 Racing ClubArgentinos Juniors 0:0
mecz przerwany w 47 minucie z powodu ulewy
dokończony został 6 października 2000
9 września 2000 Belgrano CórdobaBoca Juniors 1:3
Sebastián Battaglia 89s – Martín Palermo 65, Gustavo Barros Schelotto 88, Marcelo Delgado 90
10 września 2000 LanúsLos Andes 6:0
Rubén Óscar Capria 24k, 45, Ariel Maximiliano López 64, Juan Ignacio Fernández 66, Diego Klimowicz 78, 86
10 września 2000 River PlateTalleres Córdoba 4:1
Juan Pablo Ángel 6, 52, Ariel Ortega 34, Martín Cardetti 83 - Mario Eduardo Cuenca 59k
10 września 2000 Gimnasia y Esgrima La PlataEstudiantes La Plata 3:2
Mariano Messera 10, Ariel Gustavo Pereyra 77k, Facundo Sava 88 – Juan Manuel Azconzábal 8, Alejandro Osorio 28
10 września 2000 HuracánSan Lorenzo de Almagro 2:1
Sebastián Darío Morquio 15, Iván César Gabrich 75 – Bernardo Romeo 40
10 września 2000 Newell's Old Boys RosarioUnión Santa Fe 0:0
10 września 2000 Vélez SarsfieldIndependiente 1:1
Darío Fernando Husaín 79 – Sebastián Rambert 80
11 września 2000 Colón Santa FeRosario Central 1:0
Claudio Darío Biaggio 67
11 września 2000 AlmagroChacarita Juniors 0:1
Carlos Alberto Moreno 27k
6 października 2000 Racing ClubArgentinos Juniors 0:0
dokończono brakujące 43 minuty z 8 września 2000

Apertura 7[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
15 września 2000 Unión Santa FeRacing Club 2:0
Daniel Tilger 25, 89
16 września 2000 Talleres CórdobaVélez Sarsfield 1:0
Hernán Franco 90+2
17 września 2000 Chacarita JuniorsHuracán 1:2
Silvio Carrario 69 – Iván César Gabrich 54, Sebastián Darío Morquio 79k
17 września 2000 Boca JuniorsAlmagro 2:0
Martín Palermo 19k, Marcelo Delgado 23
17 września 2000 Argentinos JuniorsBelgrano Córdoba 1:1
Diego Daniel Bustos 30 – Julio Humberto Mugnaini 89
17 września 2000 Gimnasia y Esgrima La PlataNewell's Old Boys Rosario 4:3
Ariel Gustavo Pereyra 50k, Facundo Sava 70, 75[4], Mariano Messera 81 – Rubén Darío Gigena 23, Damián Manso 27, Juan Pablo Vojvoda 73
17 września 2000 IndependienteColón Santa Fe 2:1
Daniel Óscar Garnero 51k, Diego Forlán 53 – Claudio Fernando Graf 63
17 września 2000 San Lorenzo de AlmagroLanús 4:2
Sebastián Abreu 2, 17k, Bernardo Romeo 49, 65 – Diego Klimowicz 65, 70
17 września 2000 Los AndesRiver Plate 0:4
Roberto Luis Trotta 48k, Juan Pablo Ángel 53, Pablo Aimar 80, Leonel Fernando Gancedo 90
18 września 2000 Rosario CentralEstudiantes La Plata 2:3
Líber Vespa 53, Rafael Nazareno Maceratesi 60 – Ernesto Farías 3k, 28k, 76

Apertura 8[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
22 września 2000 Racing ClubGimnasia y Esgrima La Plata 0:2
Facundo Sava 27, Favio Damián Fernández 42
23 września 2000 Rosario CentralIndependiente 1:1
Ezequiel González 70 – Esteban Cambiasso 65
24 września 2000 LanúsChacarita Juniors 0:1
Iván Alejandro Furios 55
24 września 2000 HuracánBoca Juniors 0:1
Martín Palermo 32
24 września 2000 Vélez SarsfieldLos Andes 3:1
José Luis Chilavert 17, Darío Fernando Husaín 70, Víctor Javier Müller 88 – Ezequiel Maggiolo 33
24 września 2000 Colón Santa FeTalleres Córdoba 4:2
Claudio Fernando Graf 11, Esteban Andrés Valencia 49, Pablo Javier Morant 74, Claudio Darío Biaggio 90+3 – Daniel Alberto Albornos 52, Luis Enrique Rueda 79
24 września 2000 Estudiantes La PlataNewell's Old Boys Rosario
mecz przerwany w 41 minucie
powtórzony 14 listopada 2000
24 września 2000 River PlateSan Lorenzo de Almagro 2:2
Javier Saviola 33, Juan Pablo Ángel 61 – Guillermo Franco 48, 56
25 września 2000 AlmagroArgentinos Juniors 0:0
25 września 2000 Belgrano CórdobaUnión Santa Fe 1:1
Leonardo Torres 7 – Daniel Tilger 28
14 listopada 2000 Estudiantes La PlataNewell's Old Boys Rosario 0:0

Apertura 9[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
29 września 2000 Boca JuniorsLanús 3:2
Marcelo Delgado 4, Mauricio Serna 13, Martín Palermo 70 – Diego Klimowicz 25, Rubén Óscar Capria 74
30 września 2000 Newell's Old Boys RosarioRacing Club 1:1
Germán Real 56 – Javier Alejandro Lux 32
1 października 2000 Chacarita JuniorsRiver Plate 1:0
Carlos Alberto Moreno 40
1 października 2000 Argentinos JuniorsHuracán 1:1
Federico Insúa 19 – Daniel Alejandro Juárez 37
1 października 2000 Unión Santa FeAlmagro 3:0
Cristian Ríos 14, 52, Matías Donnet 62
1 października 2000 Gimnasia y Esgrima La PlataBelgrano Córdoba 2:2
Marcelo Adrián Gómez 18, Facundo Sava 86 – Luis Fabián Artime 44, Julio Humberto Mugnaini 65
1 października 2000 IndependienteEstudiantes La Plata 0:1
Roberto Fabián Pompei 10
1 października 2000 Talleres CórdobaRosario Central 2:0
Rodrigo Daniel Astudillo 4, Luis Enrique Rueda 19
1 października 2000 San Lorenzo de AlmagroVélez Sarsfield 0:1
Guillermo Carlos Morigi 2
2 października 2000 Los AndesColón Santa Fe 0:1
Darío Alberto Gigena 10

Apertura 10[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
13 października 2000 IndependienteTalleres Córdoba 1:2
Diego Forlán 27 – Luis Enrique Rueda 30, Mariano Fabián Monrroy 90+1
14 października 2000 HuracánUnión Santa Fe 0:1
Daniel Tilger 89
14 października 2000 Colón Santa FeSan Lorenzo de Almagro 3:2
Claudio Fernando Graf 11, Javier Delgado 55k, Pablo Javier Morant 85 – Bernardo Romeo 20, Leandro Romagnoli 79
15 października 2000 Vélez SarsfieldChacarita Juniors 1:0
Jairo Castillo 21
15 października 2000 Estudiantes La PlataRacing Club 1:1
Ernesto Farías 1k – Manuel Neira 90
15 października 2000 Rosario CentralLos Andes 6:2
Miguel Cáceres Báez 1, 21, 54, Líber Vespa 62, 83, Rafael Nazareno Maceratesi 88k – Daniel Díaz 40s, Víctor Manuel López 68k
15 października 2000 Belgrano CórdobaNewell's Old Boys Rosario 5:1
Gastón Ricardo Liendo 23, 65, Luis Fabián Artime 54k, Josemir Lujambio 55, Julio Humberto Mugnaini 90+1 – Diego Jesús Quintana 8
15 października 2000 River PlateBoca Juniors 1:1
Javier Saviola 59 – Martín Palermo 14
16 października 2000 AlmagroGimnasia y Esgrima La Plata 0:1
Ariel Gustavo Pereyra 65k
16 października 2000 LanúsArgentinos Juniors 1:1
Rubén Óscar Capria 55k – Cristián Gastón Zermattén 58

Apertura 11[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
20 października 2000 Racing ClubBelgrano Córdoba 0:0
22 października 2000 Chacarita JuniorsColón Santa Fe 3:1
Silvio Carrario 52, 87, Carlos Alberto Moreno 85k – Claudio Darío Biaggio 58
22 października 2000 Argentinos JuniorsRiver Plate 2:2
Sebastián Diego Pena 17, Rolando Schiavi 35k – Roberto Luis Trotta 81, Diego Placente 82
22 października 2000 Unión Santa FeLanús 0:0
22 października 2000 Gimnasia y Esgrima La PlataHuracán 4:3
Marcelo Adrián Gómez 3, Ariel Gustavo Pereyra 60k, Mariano Messera 69, Facundo Sava 83[5]Sebastián Darío Morquio 24k, Juan Carlos Padra 44, Derlis Francisco Soto 62
22 października 2000 Talleres CórdobaEstudiantes La Plata 3:0
Luis Enrique Rueda 4, 60, 78
22 października 2000 Los AndesIndependiente 1:2
Fernando Ariel Troyanski 41 – Diego Forlán 14, 81
22 października 2000 San Lorenzo de AlmagroRosario Central 4:1
Pedro Pablo Portocarrero 43[6], Leandro Romagnoli 58, Sebastián Abreu 60, Guillermo Franco 64 – Ezequiel González 1
22 października 2000 Boca JuniorsVélez Sarsfield 3:1
Marcelo Delgado 4, Juan Román Riquelme 46, 53 – Darío Fernando Husaín 54
23 października 2000 Newell's Old Boys RosarioAlmagro 1:1
Rubén Darío Gigena 52 – Adrián Norberto Coria 12

Apertura 12[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
27 października 2000 River PlateUnión Santa Fe 1:1
Javier Saviola 29 – Daniel Tilger 42
28 października 2000 HuracánNewell's Old Boys Rosario 2:0
Sebastián Darío Morquio 16k, Juan Carlos Padra 54
28 października 2000 Rosario CentralChacarita Juniors 1:0
Líber Vespa 27
29 października 2000 LanúsGimnasia y Esgrima La Plata 1:3
Rubén Óscar Capria 48 – Claudio Enría 34, Ariel Gustavo Pereyra 51k, Facundo Sava 75
29 października 2000 Talleres CórdobaLos Andes 2:1
Óscar Darío Alaniz 17, Mario Eduardo Cuenca 45k – Matías Alberto Marchesini 62
29 października 2000 AlmagroRacing Club 0:2
Adrián Jesús Bastía 13, José Chatruc 26
29 października 2000 Vélez SarsfieldArgentinos Juniors 1:0
Jairo Castillo 35
29 października 2000 Colón Santa FeBoca Juniors 0:0
29 października 2000 IndependienteSan Lorenzo de Almagro 1:2
Gabriel Milito 74 – Guillermo Daniel Rivarola 66, Jorge Roberto Quinteros 87
30 października 2000 Estudiantes La PlataBelgrano Córdoba 2:0
Ernesto Farías 72, 76

Apertura 13[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
3 listopada 2000 San Lorenzo de AlmagroTalleres Córdoba 1:1
Jorge Roberto Quinteros 63 – Diego Héctor Garay 90+1
4 listopada 2000 Unión Santa FeVélez Sarsfield 1:1
José Augusto Parmiggiani 90+1 – Guillermo Carlos Morigi 23
5 listopada 2000 Chacarita JuniorsIndependiente 2:1
Diego Latorre 35, Silvio Carrario 80 – Matías Vuoso 32
5 listopada 2000 Gimnasia y Esgrima La PlataRiver Plate 2:2
Ariel Gustavo Pereyra 40k, 59k – Martín Cardetti 34, Javier Saviola 90+1
5 listopada 2000 Newell's Old Boys RosarioLanús 1:0
Fabricio Fuentes 32
5 listopada 2000 Racing ClubHuracán 2:2
Osvaldo Francisco Canobbio 80, Marcelo Saralegui 89[7]Sebastián Darío Morquio 56, Derlis Francisco Soto 82
5 listopada 2000 Belgrano CórdobaAlmagro 1:0
Luis Fabián Artime 45
5 listopada 2000 Los AndesEstudiantes La Plata 1:0
Víctor Manuel López 63
5 listopada 2000 Boca JuniorsRosario Central 3:3
Marcelo Delgado 22, Martín Palermo 71, Guillermo Barros Schelotto 80k – Miguel Cáceres Báez 49, 88, Daniel Díaz 73
6 listopada 2000 Argentinos JuniorsColón Santa Fe 0:4
Luis Adrián Medero 14, Darío Alberto Gigena 30, Eros Roque Pérez 41, Adrián Alberto Gorostidi 90+3

Apertura 14[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
10 listopada 2000 Los AndesSan Lorenzo de Almagro 0:1
Horacio Andrés Ameli 85
11 listopada 2000 Vélez SarsfieldGimnasia y Esgrima La Plata 3:1
Mauro Iván Óbolo 65, Federico Hernán Domínguez 88, Maximiliano Pellegrino 90+1 – Hernán Raúl Ocampos 84
11 listopada 2000 Colón Santa FeUnión Santa Fe 2:2
Javier Delgado 28, Darío Alberto Gigena 66 – Cristian Ríos 11, Daniel Tilger 38
11 listopada 2000 Estudiantes La PlataAlmagro 3:2
Horacio Ramón Cardozo 13, Ernesto Farías 19k, Luciano Galletti 22 – Edgardo Fabián Prátola 78s, Roberto Emanuel Demus 81
11 listopada 2000 Rosario CentralArgentinos Juniors 1:0
Rafael Nazareno Maceratesi 90+2
11 listopada 2000 Talleres CórdobaChacarita Juniors 2:1
Rodrigo Daniel Astudillo 4, 55 – Silvio Carrario 7
11 listopada 2000 LanúsRacing Club 2:0
Ariel Maximiliano López 10, Sergio Zanetti 36s
mecz przerwany w 45 minucie z powodu ulewy
dokończony 6 grudnia 2000
11 listopada 2000 River PlateNewell's Old Boys Rosario 1:0
Ariel Ortega 27
mecz przerwany w 31 minucie z powodu ulewy
dokończony 6 grudnia 2000
11 listopada 2000 HuracánBelgrano Córdoba 1:0
Gabriel Alfredo Lobos 7
mecz przerwany w 45 minucie z powodu ulewy
dokończony 6 grudnia 2000
11 listopada 2000 IndependienteBoca Juniors
mecz odwołany z powodu ulewy
rozegrany 6 grudnia 2000
6 grudnia 2000 LanúsRacing Club 4:2
Ariel Maximiliano López 10, 62, Sergio Zanetti 36s, Diego Klimowicz 73k – Osvaldo Francisco Canobbio 59, Sergio Zanetti 78
dokończono pozostałe 45 minut meczu z 11 listopada 2000
6 grudnia 2000 River PlateNewell's Old Boys Rosario 2:0
Ariel Ortega 27, Eduardo Germán Coudet 40
dokończono pozostałe 59 minut meczu z 11 listopada 2000
6 grudnia 2000 HuracánBelgrano Córdoba 2:1
Gabriel Alfredo Lobos 7, Derlis Francisco Soto 78 – Julio Humberto Mugnaini 65
dokończono pozostałe 45 minut meczu z 11 listopada 2000
6 grudnia 2000 IndependienteBoca Juniors 3:0
Diego Forlán 7, 90, Francisco Gabriel Guerrero 90+3
rozegranie odwołanego meczu z 11 listopada 2000

Apertura 15[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
17 listopada 2000 Argentinos JuniorsIndependiente 0:1
Matías Vuoso 8
18 listopada 2000 Newell's Old Boys RosarioVélez Sarsfield 1:1
Sebastián Pablo Cobelli 90+2 – Sergio Fabián Zárate 85
19 listopada 2000 Chacarita JuniorsLos Andes 3:2
Silvio Carrario 30, Carlos Alberto Moreno 47, 90+2k – José Luis Marzo 15, Germán Denis 19[8]
19 listopada 2000 Boca JuniorsTalleres Córdoba 2:0
Juan Román Riquelme 45, Marcelo Delgado 72
19 listopada 2000 Unión Santa FeRosario Central 3:0
Andrés Silvera 24, Daniel Tilger 34, Cristian Ríos 70
19 listopada 2000 Gimnasia y Esgrima La PlataColón Santa Fe 1:0
Marcelo Adrián Gómez 75
19 listopada 2000 AlmagroHuracán 1:1
Marcelo Leonardo Couceiro 61 - Ezequiel Arnaldo Carranza 66s
19 listopada 2000 San Lorenzo de AlmagroEstudiantes La Plata 1:1
Guillermo Franco 35 – Alejandro Osorio 52
19 listopada 2000 Racing ClubRiver Plate 0:1
Leonardo Gabriel Tambussi 39s
20 listopada 2000 Belgrano CórdobaLanús 0:1
Diego Klimowicz 40

Apertura 16[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
7 października 2000 Los AndesBoca Juniors 0:1
Antonio Daniel Barijho 51
25 listopada 2000 Colón Santa FeNewell's Old Boys Rosario 1:1
Adrián Alberto Gorostidi 49 – Julio César Saldaña 81
25 listopada 2000 Estudiantes La PlataHuracán 1:1
Ernesto Farías 54 – Lucho González 52
26 listopada 2000 River PlateBelgrano Córdoba 4:2
Juan Pablo Ángel 30, 60, Roberto Luis Trotta 53k, Javier Saviola 65 – Luis Fabián Artime 19, Leonardo Torres 90k
26 listopada 2000 Rosario CentralGimnasia y Esgrima La Plata 2:0
Miguel Cáceres Báez 47, 65
26 listopada 2000 IndependienteUnión Santa Fe 3:1
Martín Ariel Vitali 6, Diego Forlán 30, Matías Vuoso 57 – Daniel Tilger 32k
26 listopada 2000 Talleres CórdobaArgentinos Juniors 3:1
Luis Enrique Rueda 5, 47, Rodrigo Daniel Astudillo 85 – Cristián Gastón Zermattén 40
26 listopada 2000 San Lorenzo de AlmagroChacarita Juniors 4:0
Leandro Romagnoli 4, Bernardo Romeo 45, 69, 74
26 listopada 2000 Vélez SarsfieldRacing Club 1:1
Federico Hernán Domínguez 73 – Manuel Pablo García 34
27 listopada 2000 LanúsAlmagro 1:1
Diego Klimowicz 26 – Marcelo Leonardo Couceiro 7

Apertura 17[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
1 grudnia 2000 Racing ClubColón Santa Fe 0:4
Luis Adrián Medero 12, 73, Diego Castagno Suárez 83, Carlos Morales Santos 87
2 grudnia 2000 Unión Santa FeTalleres Córdoba 3:1
Daniel Tilger 47k, Fernando Ortiz 70, Germán Pablo Castillo 90+3 – Luis Enrique Rueda 3
2 grudnia 2000 Gimnasia y Esgrima La PlataIndependiente 3:2
Facundo Sava 3, Mariano Messera 67, Marcelo Adrián Gómez 81 – Diego Forlán 50, Javier Marcelo Páez 78
2 grudnia 2000 Belgrano CórdobaVélez Sarsfield 0:3
Víctor Javier Müller 31, 43, Jairo Castillo 60
3 grudnia 2000 Chacarita JuniorsEstudiantes La Plata 0:3
Luciano Galletti 35, 75, 90
3 grudnia 2000 Newell's Old Boys RosarioRosario Central 0:0
3 grudnia 2000 AlmagroRiver Plate 4:5
Julio Maximiliano Bevacqua 15, 39, Marcelo Leonardo Couceiro 30, Gerardo Damián Rivero 54 – Juan Pablo Ángel 26, 42, Pablo Aimar 35, Eduardo Germán Coudet 44, Javier Saviola 46
3 grudnia 2000 HuracánLanús 0:0
3 grudnia 2000 Boca JuniorsSan Lorenzo de Almagro 1:0
Martín Palermo 84
4 grudnia 2000 Argentinos JuniorsLos Andes 5:2
Carlos Alberto Yaqué 31, Federico Insúa 59, 90+1, Matías Alberto Monzón 71, Rolando Schiavi 77k – Germán Denis 70[9], José Luis Marzo 85

Apertura 18[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
8 grudnia 2000 Vélez SarsfieldAlmagro 2:3
Eduardo Rodrigo Domínguez 32k, Jairo Castillo 45 – Francisco Diego Maciel 26, Julio Maximiliano Bevacqua 61, Cristian Darío Aragón 79
9 grudnia 2000 Talleres CórdobaGimnasia y Esgrima La Plata 2:0
Mario Eduardo Cuenca 14k, Luis Enrique Rueda 69
9 grudnia 2000 Rosario CentralRacing Club 1:0
Gustavo Alejandro Arriola 79
10 grudnia 2000 Chacarita JuniorsBoca Juniors 2:1
Silvio Carrario 46, Carlos Alberto Moreno 59 – Jorge Bermúdez 62
10 grudnia 2000 Estudiantes La PlataLanús 0:0
10 grudnia 2000 IndependienteNewell's Old Boys Rosario 2:2
Juan Eluchans 14, Diego Forlán 30 – Sebastián Pablo Cobelli 43, Lucas Bernardi 87
10 grudnia 2000 Los AndesUnión Santa Fe 3:4
José Luis Marzo 46, 54, 58 – Andrés Silvera 64, 84, Daniel Tilger 71, Martín Darío Zapata 90+2
10 grudnia 2000 San Lorenzo de AlmagroArgentinos Juniors 2:1
Guillermo Franco 21, Bernardo Romeo 45 – Carlos Alberto Yaqué 51
10 grudnia 2000 River PlateHuracán 1:1
Javier Saviola 16 – Derlis Francisco Soto 57
11 grudnia 2000 Colón Santa FeBelgrano Córdoba 1:2
Javier Delgado 78 – Julio Humberto Mugnaini 68, Leonardo Torres 84k

Apertura 19[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
15 grudnia 2000 Unión Santa FeSan Lorenzo de Almagro 0:0
16 grudnia 2000 Racing ClubIndependiente 0:2
Esteban Cambiasso 28, Matías Vuoso 48
mecz przerwany w 81 minucie w wyniku incydentów
wynik pozostawiono
16 grudnia 2000 Belgrano CórdobaRosario Central 1:4
Julio Humberto Mugnaini 86 – Rafael Nazareno Maceratesi 30, Ezequiel González 45, Federico Arias 62, Diego José Erroz 76
16 grudnia 2000 HuracánVélez Sarsfield 2:2
Gabriel Alfredo Lobos 40, Cristián Chaparro 70 – Sebastián Darío Morquio 6s, Máyer Andrés Candelo 43k
17 grudnia 2000 Argentinos JuniorsChacarita Juniors 0:2
Carlos Alberto Moreno 75, Silvio Carrario 90
17 grudnia 2000 LanúsRiver Plate 3:2
Ariel Maximiliano López 14k, 54k, Claudio Romualdo Sarría 70 – Juan Pablo Ángel 8, Hernán Díaz 87
17 grudnia 2000 Boca JuniorsEstudiantes La Plata 1:0
Matías Sebastián Arce 64
17 grudnia 2000 Gimnasia y Esgrima La PlataLos Andes 2:0
Marcelo Adrián Gómez 15, Martín Albano Pautasso 85
17 grudnia 2000 Newell's Old Boys RosarioTalleres Córdoba 1:0
Diego Jesús Quintana 59
18 grudnia 2000 AlmagroColón Santa Fe 2:1
Rodrigo Stalteri 42, Gerardo Damián Rivero 70 – Claudio Fernando Graf 17

Tabela końcowa Apertura 2000/01[edytuj | edytuj kod]

Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 Boca Juniors Buenos Aires 19 12 5 2 41 35 19
2 River Plate Buenos Aires 19 10 7 2 37 41 24
3 Gimnasia y Esgrima La Plata 19 11 4 4 37 36 29
4 Talleres Córdoba 19 11 3 5 36 31 21
5 San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 19 10 4 5 34 33 18
6 Vélez Sársfield Buenos Aires 19 7 8 4 29 26 20
7 Estudiantes La Plata 19 7 8 4 29 22 17
8 Huracán Buenos Aires 19 6 9 4 27 26 21
9 Chacarita Juniors Buenos Aires 19 8 3 8 27 19 24
10 Colón Santa Fe 19 7 5 7 26 29 23
11 Unión Santa Fe 19 6 8 5 26 23 21
12 Rosario Central 19 6 6 7 24 28 31
13 Newell's Old Boys Rosario 19 5 9 5 24 18 23
14 Independiente Buenos Aires 19 6 5 8 23 24 23
15 Lanús Buenos Aires 19 5 6 8 21 24 26
16 Belgrano Córdoba 19 3 8 8 17 22 31
17 Argentinos Juniors Buenos Aires 19 2 8 9 14 18 28
18 Almagro Buenos Aires 19 2 7 10 13 18 31
19 Los Andes Buenos Aires 19 3 3 13 12 21 46
20 Racing Buenos Aires 19 1 8 10 11 12 30
Legenda:
mistrz
wicemistrz
trzeci

Klasyfikacja strzelców bramek[edytuj | edytuj kod]

Gole Piłkarz Klub
13 Juan Pablo Ángel River Plate Buenos Aires
11 Martín Palermo Boca Juniors Buenos Aires
11 Bernardo Romeo San Lorenzo de Almagro Buenos Aires
11 Luis Enrique Rueda Talleres Córdoba
10 Ernesto Farías Estudiantes La Plata
10 Ariel Gustavo Pereyra Gimnasia y Esgrima La Plata
10 Facundo Sava Gimnasia y Esgrima La Plata
10 Daniel Tilger Unión Santa Fe

Tablica spadkowa na koniec turnieju Apertura 2000/01[edytuj | edytuj kod]

Tabela ma jedynie charakter orientacyjny. Dopiero stan tej tabeli na koniec turnieju Clausura zadecyduje, które z zespołów spadną do drugiej ligi, a które zagrają o utrzymanie się w lidze w barażach. Można z tej tabeli odczytać, które z drużyn przed turniejem Clausura były szczególnie zagrożone spadkiem.

Poz Klub 1998/99
pkt/m
1999/00
pkt/m
2000/01
pkt/m
Razem
pkt/mecze
Średnia
1 Boca Juniors Buenos Aires 89/38 74/38 41/19 204/95 2.1474
2 River Plate Buenos Aires 58/38 86/38 37/19 181/95 1.9053
3 San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 61/38 69/38 34/19 164/95 1.7263
4 Gimnasia y Esgrima La Plata 62/38 49/38 37/19 148/95 1.5579
5 Rosario Central 57/38 66/38 24/19 147/95 1.5474
6 Talleres Córdoba 44/38 58/38 36/19 138/95 1.4526
7 Vélez Sársfield Buenos Aires 46/38 61/38 29/19 136/95 1.4316
8 Huracán Buenos Aires 0/0 0/0 27/19 27/19 1.4211
9 Independiente Buenos Aires 51/38 61/38 23/19 135/95 1.4211
10 Newell's Old Boys Rosario 52/38 55/38 24/19 131/85 1.3789
11 Colón Santa Fe 49/38 55/38 26/19 130/95 1.3684
12 Unión Santa Fe 54/38 50/38 26/19 130/95 1.3684
13 Chacarita Juniors Buenos Aires 0/0 45/38 27/19 72/57 1.2632
14 Lanús Buenos Aires 50/38 48/38 21/19 119/95 1.2526
15 Estudiantes La Plata 45/38 39/38 29/19 113/95 1.1895
16 Racing Buenos Aires 55/38 45/38 11/19 111/95 1.1684
17 Argentinos Juniors Buenos Aires 49/38 39/38 14/19 102/95 1.0737
18 Belgrano Córdoba 44/38 39/38 17/19 100/95 1.0526
19 Almagro Buenos Aires 0/0 0/0 13/19 13/19 0.6842
20 Los Andes Buenos Aires 0/0 0/0 12/19 12/19 0.6316
Legenda:
strefa barażowa
strefa spadkowa

Torneo Clausura 2000/01[edytuj | edytuj kod]

Clausura 1[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
9 lutego 2001 Racing ClubTalleres Córdoba 0:1
Daniel Alberto Albornos 80
10 lutego 2001 HuracánColón Santa Fe 1:3
Iván César Gabrich 36 – Javier Delgado 54, Claudio Fernando Graf 59, Darío Alberto Gigena 89
10 lutego 2001 Unión Santa FeChacarita Juniors 3:0
Martín Mazzoni 21, Matías Donnet 30, 43
10 lutego 2001 Belgrano CórdobaIndependiente 0:0
10 lutego 2001 LanúsVélez Sarsfield 0:0
11 lutego 2001 River PlateEstudiantes La Plata 6:2
Celso Ayala 21, Martín Cardetti 47, 67, 90, Eduardo Germán Coudet 65, Javier Saviola 71 – Pablo Javier Quatrocchi 22, Alejandro Osorio 51
11 lutego 2001 Argentinos JuniorsBoca Juniors 2:2
Nicolás Rubén Medina 62, Eduardo Hurtado 84 – Antonio Daniel Barijho 25, Omar Sebastián Pérez 88
11 lutego 2001 Newell's Old Boys RosarioLos Andes 2:1
Maxi Rodríguez 49, Julio César Saldaña 53 – José Luis Marzo 86
11 lutego 2001 AlmagroRosario Central 1:3
Gerardo Damián Rivero 56 – Ezequiel González 17, Líber Vespa 24, Fernando Javier Pierucci 77
11 lutego 2001 Gimnasia y Esgrima La PlataSan Lorenzo de Almagro 2:2
Ariel Gustavo Pereyra 66, Guillermo Sanguinetti 85 – Leandro Romagnoli 45, Bernardo Romeo 54

Clausura 2[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
13 lutego 2001 IndependienteAlmagro 2:1
Esteban Cambiasso 37, Javier Marcelo Páez 90+1 – Gerardo Damián Rivero 48
13 lutego 2001 Colón Santa FeLanús 2:1
Esteban Andrés Valencia 3, Darío Alberto Gigena 90+3k – Diego Klimowicz 60k
13 lutego 2001 Boca JuniorsUnión Santa Fe 1:3
Juan Román Riquelme 70 – Andrés Silvera 39, 67, Matías Donnet 82
14 lutego 2001 Talleres CórdobaBelgrano Córdoba 0:1
Julio César López 63
14 lutego 2001 Estudiantes La PlataArgentinos Juniors 1:2
Mauricio Hugo Piersimone 65 – Eduardo Hurtado 9, Eduardo Bennett 74
14 lutego 2001 Rosario CentralHuracán 4:2
Iván Moreno y Fabianesi 13, 67, Juan Antonio Pizzi 80, Ezequiel González 90+3 – Gabriel Alejandro Loeschbor 31s[10], Daniel Alejandro Juárez 88
14 lutego 2001 Chacarita JuniorsGimnasia y Esgrima La Plata 0:1
Ariel Gustavo Pereyra 11
14 lutego 2001 Los AndesRacing Club 2:2
Felipe Mario Desagastizábal 45, Fabio Ariel Pieters 69 – Luis Enrique Rueda 50, Carlos Maximiliano Estévez 74
14 lutego 2001 San Lorenzo de AlmagroNewell's Old Boys Rosario 2:1
Bernardo Romeo 31, Lucas Andrés Pusineri 66 – Sebastián Pablo Cobelli 45
14 lutego 2001 Vélez SarsfieldRiver Plate 0:2
Martín Cardetti 6, Eduardo Germán Coudet 74

Clausura 3[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
16 lutego 2001 Vélez SarsfieldEstudiantes La Plata 1:1
Jairo Castillo 50 – Ernesto Farías 39
17 lutego 2001 River PlateColón Santa Fe 3:0
Martín Cardetti 6, Ariel Ortega 50k, 55
18 lutego 2001 Gimnasia y Esgrima La PlataBoca Juniors 0:1
Antonio Daniel Barijho 78
18 lutego 2001 Unión Santa FeArgentinos Juniors 3:0
Germán Pablo Castillo 28, Daniel Tilger 33, Andrés Silvera 73
18 lutego 2001 Belgrano CórdobaLos Andes 0:0
18 lutego 2001 LanúsRosario Central 4:1
Diego Klimowicz 31k, Ariel Maximiliano López 64, Julián Kmet 68, Cristian Osvaldo Álvarez 75 – Ezequiel González 70
18 lutego 2001 Newell's Old Boys RosarioChacarita Juniors 1:2
Fernando Crosa 7 – Hugo Brizuela 45, 85
18 lutego 2001 HuracánIndependiente 2:1
Sergio Berti 5, Ramón Pedro Ortiz 88 – Diego Forlán 41
18 lutego 2001 Racing ClubSan Lorenzo de Almagro 2:0
Carlos Maximiliano Estévez 36, 81
19 lutego 2001 AlmagroTalleres Córdoba 2:2
Julio Maximiliano Bevacqua 3, Diego Sebastián Villalba 77 – Diego Héctor Garay 26, Hernán Leonel Buján 48

Clausura 4[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
23 lutego 2001 San Lorenzo de AlmagroBelgrano Córdoba 2:0
Bernardo Romeo 39, Leonardo Rodríguez 58
24 lutego 2001 Talleres CórdobaHuracán 4:2
José Alfredo Zelaya 33, Martín Rubén Ríos 38s[11], Óscar Darío Alaniz 55, Marcelo Sarmiento 87 – Sergio Berti 39, Diego Carlos Graieb 82
25 lutego 2001 Rosario CentralRiver Plate 1:1
Juan Antonio Pizzi 3 – Ariel Ortega 73
25 lutego 2001 Argentinos JuniorsGimnasia y Esgrima La Plata 2:1
Eduardo Hurtado 16, Diego Daniel Bustos 51 – Facundo Sava 26
25 lutego 2001 Chacarita JuniorsRacing Club 2:2
Hugo Brizuela 23, 67 – Adrián Jesús Bastía 27, Diego Milito 81
25 lutego 2001 IndependienteLanús 2:1
Leonel Ríos 32, Matías Vuoso 76 – Diego Klimowicz 41
25 lutego 2001 Los AndesAlmagro 1:1
Germán Denis 21 – Francisco Diego Maciel 41
25 lutego 2001 Colón Santa FeVélez Sarsfield 2:0
Claudio Darío Biaggio 73, 81
25 lutego 2001 Boca JuniorsNewell's Old Boys Rosario 2:2
Nicolás Burdisso 55, Walter Gaitán 90+2 – Maxi Rodríguez 50, Sebastián Cejas 75k
26 lutego 2001 Estudiantes La PlataUnión Santa Fe 2:1
Mauricio Hugo Piersimone 54, 60 – Matías Donnet 33

Clausura 5[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
2 marca 2001 Vélez SarsfieldRosario Central 1:1
Federico Hernán Domínguez 49 – Matías Emanuel Lequi 20
3 marca 2001 Gimnasia y Esgrima La PlataUnión Santa Fe 4:2
Facundo Sava 1, 44, Darío Germán Cavallo 27, Claudio Enría 85 – Daniel Tilger 8, 76
4 marca 2001 Racing ClubBoca Juniors 2:1
José Chatruc 45k, Luis Enrique Rueda 79 – Nicolás Burdisso 7
4 marca 2001 Colón Santa FeEstudiantes La Plata 1:1
Darío Alberto Gigena 55 – Pablo Javier Quatrocchi 12
4 marca 2001 Belgrano CórdobaChacarita Juniors 1:2
Raúl Horacio Maldonado 68 – Carlos Alberto Moreno 41, Hugo Brizuela 71
4 marca 2001 LanúsTalleres Córdoba 2:1
Claudio Romualdo Sarría 18, Ariel Maximiliano López 45 – Rodrigo Daniel Astudillo 14
4 marca 2001 HuracánLos Andes 2:0 walkower
Fernando Daniel Moner 8, Iván César Gabrich 70 – Fabio Ariel Pieters 43
mecz przerwany w 76 minucie z powodu incydentów przy stanie 2:1
4 marca 2001 AlmagroSan Lorenzo de Almagro 0:1
Bernardo Romeo 28
4 marca 2001 River PlateIndependiente 3:1
Javier Saviola 20, 27, Martín Cardetti 47 – Diego Forlán 2
5 marca 2001 Newell's Old Boys RosarioArgentinos Juniors 2:1
Sergio Almirón 17, Diego Jesús Quintana 53 – Diego Daniel Bustos 90+3

Clausura 6[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
9 marca 2001 Argentinos JuniorsRacing Club 2:0
Federico Insúa 27, 59
10 marca 2001 Talleres CórdobaRiver Plate 3:1
Pablo Alberto Cuba 34, 60, Rodrigo Daniel Astudillo 78 – Eduardo Germán Coudet 18
10 marca 2001 Unión Santa FeNewell's Old Boys Rosario 3:2
Matías Donnet 45, Germán Pablo Castillo 78k, Daniel Tilger 83 – Fernando Crosa 22, Maxi Rodríguez 28
11 marca 2001 San Lorenzo de AlmagroHuracán 1:1
Raúl Enrique Estévez 44 – Sergio Berti 60
11 marca 2001 Boca JuniorsBelgrano Córdoba 1:1
Omar Sebastián Pérez 80 – Raúl Horacio Maldonado 59
11 marca 2001 Estudiantes La PlataGimnasia y Esgrima La Plata 2:1
Luciano Galletti 34, Ernesto Farías 80 – Ariel Gustavo Pereyra 83k
11 marca 2001 Los AndesLanús 2:1
Felipe Mario Desagastizábal 68, Juan Pablo Rochi 90+2 – Ariel Maximiliano López 5
11 marca 2001 Chacarita JuniorsAlmagro 0:2
Rodrigo Stalteri 52, 90+2
11 marca 2001 IndependienteVélez Sarsfield 0:1
Federico Hernán Domínguez 23k
12 marca 2001 Rosario CentralColón Santa Fe 0:0

Clausura 7[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
16 marca 2001 LanúsSan Lorenzo de Almagro 4:5
Denis Caniza 46, Santiago Hoyos 52, Silvio Augusto González 66, 69 – Leandro Romagnoli 18, Bernardo Romeo 50, 56, Raúl Enrique Estévez 84, Horacio Andrés Ameli 90
17 marca 2001 AlmagroBoca Juniors 1:0
Julio Maximiliano Bevacqua 79
17 marca 2001 Estudiantes La PlataRosario Central 3:0
Ernesto Farías 13, Luciano Galletti 67, Ariel Zapata 75
17 marca 2001 Newell's Old Boys RosarioGimnasia y Esgrima La Plata 0:0
18 marca 2001 HuracánChacarita Juniors 0:0
18 marca 2001 Racing ClubUnión Santa Fe 0:0
18 marca 2001 Vélez SarsfieldTalleres Córdoba 2:0
Patricio Alejandro Camps 17, Federico Hernán Domínguez 87k
18 marca 2001 River PlateLos Andes 2:0
Martín Cardetti 51k, Guillermo Pereyra 58
19 marca 2001 Colón Santa FeIndependiente 1:0
Claudio Fernando Graf 25
19 marca 2001 Belgrano CórdobaArgentinos Juniors 0:2
Eduardo Hurtado 77, Federico Insúa 90+2

Clausura 8[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
23 marca 2001 Gimnasia y Esgrima La PlataRacing Club 0:1
Osvaldo Francisco Canobbio 79
25 marca 2001 Argentinos JuniorsAlmagro 1:1
Rolando Schiavi 85k – Francisco Diego Maciel 73
25 marca 2001 IndependienteRosario Central 0:0
25 marca 2001 Newell's Old Boys RosarioEstudiantes La Plata 1:0
Mauro Rosales 73
25 marca 2001 Boca JuniorsHuracán 1:0
Juan Román Riquelme 68k
25 marca 2001 Los AndesVélez Sarsfield 4:2
Víctor Manuel López 14, Ezequiel Maggiolo 21, 79, Carlos Javier Netto 88 – Cristian Bardaro 8, Patricio Alejandro Camps 26
25 marca 2001 Chacarita JuniorsLanús 1:0
Carlos Alberto Moreno 90k
25 marca 2001 Unión Santa FeBelgrano Córdoba 1:2
Germán Pablo Castillo 7 – Julio Humberto Mugnaini 44, Ariel Alberto Giaccone 62
25 marca 2001 San Lorenzo de AlmagroRiver Plate 1:3
Bernardo Romeo 28 – Martín Cardetti 12k, 16, Javier Saviola 32
25 marca 2001 Talleres CórdobaColón Santa Fe 3:0
Pablo Alberto Cuba 16, Rodrigo Daniel Astudillo 39, Mariano Fabián Monrroy 86

Clausura 9[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
30 marca 2001 Racing ClubNewell's Old Boys Rosario 2:0
Diego Adrián Loscri 54, Osvaldo Francisco Canobbio 90+2
31 marca 2001 Estudiantes La PlataIndependiente 0:2
Diego Forlán 23, 33
31 marca 2001 Rosario CentralTalleres Córdoba 0:1
Rodrigo Daniel Astudillo 10
1 kwietnia 2001 LanúsBoca Juniors 1:2
Diego Klimowicz 34 – Antonio Daniel Barijho 31, Jorge Bermúdez 36
1 kwietnia 2001 River PlateChacarita Juniors 1:0
Javier Saviola 78
1 kwietnia 2001 HuracánArgentinos Juniors 2:1
Iván César Gabrich 62, Juan Carlos Padra 74 – Cristián Gastón Zermattén 78
1 kwietnia 2001 AlmagroUnión Santa Fe 0:0
1 kwietnia 2001 Belgrano CórdobaGimnasia y Esgrima La Plata 0:0
1 kwietnia 2001 Vélez SarsfieldSan Lorenzo de Almagro 0:2
Bernardo Romeo 57, Guillermo Daniel Rivarola 88k
2 kwietnia 2001 Colón Santa FeLos Andes 1:1
Claudio Fernando Graf 80 – Víctor Manuel López 23

Clausura 10[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
6 kwietnia 2001 Talleres CórdobaIndependiente 1:0
José Alfredo Zelaya 81
7 kwietnia 2001 Unión Santa FeHuracán 0:3
Lucho González 18, Gerardo Ariel Morales 33, Juan Carlos Padra 38
7 kwietnia 2001 San Lorenzo de AlmagroColón Santa Fe 3:1
Fabricio Coloccini 17, Leonardo Rodríguez 47k, Jorge Roberto Quinteros 78 – Claudio Fernando Graf 39
7 kwietnia 2001 Argentinos JuniorsLanús 1:1
Eduardo Bennett 27 – Diego Klimowicz 62
7 kwietnia 2001 Newell's Old Boys RosarioBelgrano Córdoba 4:1
Nicolás Pavlovich 14, Maxi Rodríguez 47, Fernando Crosa 57, Germán Real 68 – Julio Humberto Mugnaini 71
7 kwietnia 2001 Gimnasia y Esgrima La PlataAlmagro 1:1
Diego Scotti 55 – Julio Maximiliano Bevacqua 26
8 kwietnia 2001 Chacarita JuniorsVélez Sarsfield 2:1
Patricio David Arce 20, Mariano Mignini 81 – Víctor Javier Müller 48
8 kwietnia 2001 Los AndesRosario Central 1:4
Mauricio Pedro Levato 75 – Ezequiel González 34, Juan Antonio Pizzi 60, 67, Iván Moreno y Fabianesi 77
8 kwietnia 2001 Racing ClubEstudiantes La Plata 0:0
8 kwietnia 2001 Boca JuniorsRiver Plate 3:0
Hugo Ibarra 67, Juan Román Riquelme 71, Guillermo Barros Schelotto 82k

Clausura 11[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
10 kwietnia 2001 AlmagroNewell's Old Boys Rosario 2:0
Julio Maximiliano Bevacqua 36, Horacio Daniel Zaccardo 88
10 kwietnia 2001 HuracánGimnasia y Esgrima La Plata 3:1
Juan Carlos Padra 22, 65, Lucho González 77 – Gustavo Enrique Dueña 23
11 kwietnia 2001 Rosario CentralSan Lorenzo de Almagro 0:3
Horacio Andrés Ameli 35, Leonardo Rodríguez 60k, Bernardo Romeo 90+1
11 kwietnia 2001 River PlateArgentinos Juniors 3:2
Fernando Cavenaghi 27, Eduardo Germán Coudet 49, Javier Saviola 78 – Diego Daniel Bustos 38, Fernando Zagharián 86
11 kwietnia 2001 Colón Santa FeChacarita Juniors 0:1
Carlos Alberto Moreno 85
11 kwietnia 2001 Vélez SarsfieldBoca Juniors 5:2
Jairo Castillo 7, Federico Hernán Domínguez 20k, Eduardo Rodrigo Domínguez 57, 80, Patricio Alejandro Camps 90+2k – Guillermo Barros Schelotto 53k, 65
11 kwietnia 2001 LanúsUnión Santa Fe 3:2
Santiago Hoyos 4k[12], Silvio Augusto González 44, Carlos Sebastián Coria 46 – Julio Martín Valli 13, Martín Mazzoni 30
11 kwietnia 2001 Belgrano CórdobaRacing Club 0:1
Adrián Jesús Bastía 13
11 kwietnia 2001 Estudiantes La PlataTalleres Córdoba 1:0
Leandro Guido Testa 16
11 kwietnia 2001 IndependienteLos Andes 4:0
Esteban Cambiasso 23, Matías Vuoso 32, Diego Forlán 48, 57

Clausura 12[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
13 kwietnia 2001 Newell's Old Boys RosarioHuracán 3:0
Fabricio Fuentes 5, Nicolás Pavlovich 52, 70
14 kwietnia 2001 Racing ClubAlmagro 0:4
Julio Maximiliano Bevacqua 3, Pablo Contreras 47s, Luciano Ariel Castillo 60s, Jerónimo Vidal 79
14 kwietnia 2001 Unión Santa FeRiver Plate 2:3
Andrés Silvera 48, Andrés San Martín 49 – Víctor Eduardo Zapata 21, Celso Ayala 30, Eduardo Germán Coudet 88
15 kwietnia 2001 Argentinos JuniorsVélez Sarsfield 0:0
15 kwietnia 2001 Belgrano CórdobaEstudiantes La Plata 1:1
Juan Ramón Fernández 16s – Juan Manuel Azconzábal 11
15 kwietnia 2001 Gimnasia y Esgrima La PlataLanús 1:3
Facundo Sava 60 – Diego Klimowicz 43k, 87, Claudio Romualdo Sarría 55
15 kwietnia 2001 Chacarita JuniorsRosario Central 3:2
Miguel Ángel Sebastián Romero 66, Hugo Brizuela 90, Carlos Alberto Moreno 90+7k – Daniel Eduardo Quinteros 72, Fernando Javier Pierucci 81
15 kwietnia 2001 Boca JuniorsColón Santa Fe 3:1
Jorge Bermúdez 44, Esteban José Herrera 65, Juan Román Riquelme 86 – Darío Alberto Gigena 81k
15 kwietnia 2001 San Lorenzo de AlmagroIndependiente 3:2
Leandro Romagnoli 25, Cristian Rodrigo Zurita 41, Bernardo Romeo 90 – Diego Forlán 12, Livio Armando Prieto 45
16 kwietnia 2001 Los AndesTalleres Córdoba 4:1
Ezequiel Maggiolo 66, 90+2, Juan Luciano Pajuelo 75, Sebastián Néstor Domínguez 82 – Pablo Alberto Cuba 10

Clausura 13[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
20 kwietnia 2001 IndependienteChacarita Juniors 0:0
21 kwietnia 2001 Estudiantes La PlataLos Andes 0:0
21 kwietnia 2001 Vélez SarsfieldUnión Santa Fe 3:1
Darío Fernando Husaín 3, Jairo Castillo 27, Patricio Alejandro Camps 90 – Germán Pablo Castillo 55
21 kwietnia 2001 Colón Santa FeArgentinos Juniors 0:1
Diego Daniel Bustos 37
21 kwietnia 2001 HuracánRacing Club 1:1
Derlis Francisco Soto 76 – Osvaldo Francisco Canobbio 32
22 kwietnia 2001 AlmagroBelgrano Córdoba 4:0
Francisco Diego Maciel 50, Marcelo Leonardo Couceiro 77, Julio Maximiliano Bevacqua 86, 90+3
22 kwietnia 2001 LanúsNewell's Old Boys Rosario 1:3
Fernando Crosa 19s – Valentín Hilario Filippini 5, Damián Manso 30, Mauro Rosales 71
22 kwietnia 2001 Rosario CentralBoca Juniors 1:2
David Charles Pérez 63 – Juan Román Riquelme 40, Marcelo Delgado 87
22 kwietnia 2001 Talleres CórdobaSan Lorenzo de Almagro 0:3
Bernardo Romeo 34, 48, Juan José Serrizuela 60
22 kwietnia 2001 River PlateGimnasia y Esgrima La Plata 3:3
Eduardo Germán Coudet 35, Javier Saviola 43, Hernán Díaz 82 – Ariel Gustavo Pereyra 7k, Jorge Héctor San Esteban 65, 90+1

Clausura 14[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
27 kwietnia 2001 Racing ClubLanús 1:1
Osvaldo Francisco Canobbio 74[13]Claudio Romualdo Sarría 25
28 kwietnia 2001 Unión Santa FeColón Santa Fe 1:1
Andrés Silvera 17k – Claudio Fernando Graf 60
28 kwietnia 2001 Gimnasia y Esgrima La PlataVélez Sarsfield 2:2
Mariano Messera 39, Leandro Cufré 65 – Federico Hernán Domínguez 12, 17k
29 kwietnia 2001 AlmagroEstudiantes La Plata 0:4
Luciano Galletti 22, Ernesto Farías 38, 42k, 87
29 kwietnia 2001 Argentinos JuniorsRosario Central 4:0
Diego Daniel Bustos 12, Carlos Alberto Yaqué 44, Eduardo Hurtado 70, 73
29 kwietnia 2001 Belgrano CórdobaHuracán 1:2
Esteban Nicolás González 6 – Sebastián Darío Morquio 45, Sergio Berti 73
29 kwietnia 2001 San Lorenzo de AlmagroLos Andes 1:0
Fabricio Coloccini 83
29 kwietnia 2001 Newell's Old Boys RosarioRiver Plate 2:3
Nicolás Pavlovich 23k, Raúl Hernán Damiani 26 – Javier Saviola 38, Mario Yepes 42, Martín Cardetti 44
29 kwietnia 2001 Boca JuniorsIndependiente 2:1
Guillermo Barros Schelotto 83, 89k – Diego Forlán 8
30 kwietnia 2001 Chacarita JuniorsTalleres Córdoba 1:1
Silvio Carrario 36 – Federico Antonio Astudillo 71

Clausura 15[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
11 maja 2001 IndependienteArgentinos Juniors 0:2
Eduardo Hurtado 49, Federico Insúa 90+3
12 maja 2001 HuracánAlmagro 2:0
Derlis Francisco Soto 53, Juan Carlos Padra 58
13 maja 2001 Talleres CórdobaBoca Juniors 0:0
13 maja 2001 Estudiantes La PlataSan Lorenzo de Almagro 0:5
Eduardo Nicolás Tuzzio 15, Fabricio Coloccini 19, Raúl Enrique Estévez 59, Leandro Romagnoli 66, Mario Santana 74
13 maja 2001 LanúsBelgrano Córdoba 1:0
Luis Francisco Zubeldía 12
13 maja 2001 Colón Santa FeGimnasia y Esgrima La Plata 1:0
Diego Castagno Suárez 48
13 maja 2001 Los AndesChacarita Juniors 1:0
Ezequiel Maggiolo 61
13 maja 2001 Vélez SarsfieldNewell's Old Boys Rosario 2:0
Patricio Alejandro Camps 1, Darío Fernando Husaín 26
13 maja 2001 Rosario CentralUnión Santa Fe 3:3
Pablo Andrés Sánchez 21, Iván Moreno y Fabianesi 35, Federico Arias 64 – Julio Martín Valli 18, Matías Donnet 82, Andrés Silvera 90
13 maja 2001 River PlateRacing Club 3:0
Martín Cardetti 31, Eduardo Germán Coudet 49, Ariel Ortega 67

Clausura 16[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
19 maja 2001 Unión Santa FeIndependiente 2:2
Andrés Silvera 48, 75 – Diego Forlán 38, Matías Vuoso 49
20 maja 2001 AlmagroLanús 2:1
Roberto Emanuel Demus 61, 70 – Cristian Osvaldo Álvarez 65
20 maja 2001 Argentinos JuniorsTalleres Córdoba 1:0
Carlos Alberto Yaqué 56
20 maja 2001 Chacarita JuniorsSan Lorenzo de Almagro 0:4
Sebastián Abreu 19, 65k, Raúl Enrique Estévez 56, Leandro Romagnoli 38
20 maja 2001 Belgrano CórdobaRiver Plate 1:3
Gastón Ricardo Liendo 46 – Mario Yepes 24, Javier Saviola 84, 88
20 maja 2001 Newell's Old Boys RosarioColón Santa Fe 1:3
Maxi Rodríguez 82 – Diego Castagno Suárez 3, Darío Gabriel Cabrol 60, 69
20 maja 2001 Racing ClubVélez Sarsfield 1:1
Osvaldo Francisco Canobbio 9 – Víctor Javier Müller 84
20 maja 2001 Gimnasia y Esgrima La PlataRosario Central 0:1
Fernando Javier Pierucci 66
20 maja 2001 Boca JuniorsLos Andes 1:0
Walter Gaitán 19
21 maja 2001 HuracánEstudiantes La Plata 1:2
Gabriel Alfredo Lobos 24 – Luciano Galletti 58, Pablo Javier Quatrocchi 82

Clausura 17[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
25 maja 2001 IndependienteGimnasia y Esgrima La Plata 0:1
Ariel Osvaldo Rocha 26s
26 maja 2001 Colón Santa FeRacing Club 1:1
Claudio Fernando Graf 22 – Diego Milito 90
27 maja 2001 Talleres CórdobaUnión Santa Fe 3:0
Rodrigo Daniel Astudillo 15, Cristian Miguel Pino 21, Pablo Alberto Cuba 47
27 maja 2001 Estudiantes La PlataChacarita Juniors 0:1
Hugo Brizuela 39
27 maja 2001 Los AndesArgentinos Juniors 2:2
Gonzalo Hugo Bidal 17s[14], Mauricio Pedro Levato 43 – Sebastián Diego Pena 25, Diego Daniel Bustos 56
27 maja 2001 Rosario CentralNewell's Old Boys Rosario 1:2
Fernando Javier Pierucci 19 – Nicolás Pavlovich 18, Julio César Saldaña 86
27 maja 2001 River PlateAlmagro 5:1
Javier Saviola 21, Ariel Ortega 28, 64, Martín Cardetti 50, 81 – Roberto Emanuel Demus 34
27 maja 2001 Vélez SarsfieldBelgrano Córdoba 0:3
Luis Fabián Artime 7, Gastón Ricardo Liendo 63, 73
27 maja 2001 San Lorenzo de AlmagroBoca Juniors 1:0
Sebastián Abreu 35
28 maja 2001 LanúsHuracán 1:1
Diego Alberto Galván 65 – Gabriel Alfredo Lobos 17

Clausura 18[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
4 czerwca 2001 Boca JuniorsChacarita Juniors 4:4
César Osvaldo La Paglia 6[15], Clemente Rodríguez 27, Walter Gaitán 54, 82 – Hugo Brizuela 53, 65, Carlos Alberto Moreno 64, Gonzalo Daniel Gaitán 90
4 czerwca 2001 Newell's Old Boys RosarioIndependiente 0:1
Juan Carlos Ramírez 8
5 czerwca 2001 Gimnasia y Esgrima La PlataTalleres Córdoba 2:1
Ariel Gustavo Pereyra 25k, Claudio Enría 72 – Hernán Franco 6
5 czerwca 2001 AlmagroVélez Sarsfield 1:2
Julio Maximiliano Bevacqua 36 – Federico Hernán Domínguez 25, Patricio Alejandro Camps 74
5 czerwca 2001 Racing ClubRosario Central 4:1
Carlos Maximiliano Estévez 7, 71, Osvaldo Francisco Canobbio 45, José Chatruc 53 – Javier Edgardo Cámpora 63
5 czerwca 2001 LanúsEstudiantes La Plata 0:2
Diego Colotto 15, Roberto Fabián Pompei 25
5 czerwca 2001 Unión Santa FeLos Andes 4:2
Julio Martín Valli 52, Matías Donnet 61, Guillermo Israelevich 68, 90+1 – Ezequiel Maggiolo 30, Andrés Silvera 71s[16]
5 czerwca 2001 Argentinos JuniorsSan Lorenzo de Almagro 0:2
Bernardo Romeo 20, 36
5 czerwca 2001 HuracánRiver Plate 3:2
Gerardo Ariel Morales 14, Derlis Francisco Soto 61, 90+5 – Damián Álvarez 63, Ariel Ortega 69
5 czerwca 2001 Belgrano CórdobaColón Santa Fe 3:1
Luis Fabián Artime 27, 50, Esteban Nicolás González 61 – Claudio Fernando Graf 68k

Clausura 19[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
9 czerwca 2001 Vélez SarsfieldHuracán 2:0
Esteban Santiago Buján 11, Darío Fernando Husaín 15
10 czerwca 2001 San Lorenzo de AlmagroUnión Santa Fe 2:1
Bernardo Romeo 8k, Walter Erviti 29 – Germán Pablo Castillo 44
mecz przerwany w 86 minucie z powodu wtargnięcia
kibiców San Lorenzo na boisko
wynik pozostawiono
10 czerwca 2001 IndependienteRacing Club 0:1
Carlos Maximiliano Estévez 66k
10 czerwca 2001 Rosario CentralBelgrano Córdoba 1:3
Daniel Eduardo Quinteros 83 – Gastón Ricardo Liendo 3, 66, Luis Fabián Artime 53
10 czerwca 2001 Chacarita JuniorsArgentinos Juniors 2:1
Hugo Brizuela 7, Diego Alejandro Rivero 20 – Cristián Gastón Zermattén 15
10 czerwca 2001 River PlateLanús 1:2
Ariel Ortega 61 – Diego Klimowicz 40k, Claudio Romualdo Sarría 78
10 czerwca 2001 Estudiantes La PlataBoca Juniors 1:1
Luciano Galletti 13 – Omar Sebastián Pérez 57
10 czerwca 2001 Talleres CórdobaNewell's Old Boys Rosario 1:1
Daniel Alberto Albornos 75 – Germán Real 56
10 czerwca 2001 Colón Santa FeAlmagro 2:3
Darío Gabriel Cabrol 75, Claudio Fernando Graf 77 – Julio Maximiliano Bevacqua 15, Lucas Javier Sparapani 90, Carlos Chaile 90+2[17]
11 czerwca 2001 Los AndesGimnasia y Esgrima La Plata 3:2
Ezequiel Maggiolo 40, Carlos Javier Netto 43k, Fabio Ariel Pieters 83 – Leandro Cufré 57, Favio Damián Fernández 65
mecz przerwany w 90 minucie z powodu
wtargnięcia kibiców Los Andes na boisko
wynik meczu pozostawiono

Tabela końcowa Clausura 2000/01[edytuj | edytuj kod]

Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 19 15 2 2 47 43 17
2 River Plate Buenos Aires 19 13 2 4 41 48 27
3 Boca Juniors Buenos Aires 19 8 6 5 30 29 26
4 Argentinos Juniors Buenos Aires 19 8 5 6 29 27 22
5 Racing Buenos Aires 19 7 8 4 29 21 20
6 Chacarita Juniors Buenos Aires 19 8 5 6 29 21 25
7 Huracán Buenos Aires 19 8 4 7 28 28 28
8 Vélez Sársfield Buenos Aires 19 7 6 6 27 25 24
9 Estudiantes La Plata 19 7 6 6 27 23 24
10 Almagro Buenos Aires 19 7 5 7 26 27 27
11 Talleres Córdoba 19 7 4 8 25 23 23
12 Newell's Old Boys Rosario 19 7 3 9 24 27 28
13 Colón Santa Fe 19 6 5 8 23 21 27
14 Lanús Buenos Aires 19 6 4 9 22 28 30
15 Unión Santa Fe 19 5 5 9 20 32 36
16 Belgrano Córdoba 19 5 5 9 20 18 26
17 Independiente Buenos Aires 19 5 4 10 19 18 21
18 Gimnasia y Esgrima La Plata 19 4 6 9 18 22 28
19 Los Andes Buenos Aires 19 5 6 8 18* 24 32
20 Rosario Central 19 4 5 10 17 24 38
Legenda:
mistrz
wicemistrz
trzeci

Klasyfikacja strzelców bramek[edytuj | edytuj kod]

Gole Piłkarz Klub
15 Bernardo Romeo San Lorenzo de Almagro Buenos Aires
13 Martín Cardetti River Plate Buenos Aires
11 Javier Saviola River Plate Buenos Aires
10 Hugo Brizuela Chacarita Juniors Buenos Aires
9 Julio Maximiliano Bevacqua Almagro Buenos Aires
9 Diego Forlán Independiente Buenos Aires
8 Diego Klimowicz Lanús Buenos Aires
8 Ariel Ortega River Plate Buenos Aires
8 Andrés Silvera Unión Santa Fe

Tablica spadkowa na koniec turnieju Clausura 2000/01[edytuj | edytuj kod]

Poz Klub 2003/04
pkt/m
2004/05
pkt/m
2005/06
pkt/m
Razem
pkt/mecze
Średnia
1 Boca Juniors Buenos Aires 89/38 74/38 71/38 234/114 2.0526
2 River Plate Buenos Aires 58/38 86/38 78/38 222/114 1.9474
3 San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 61/38 69/38 81/38 211/114 1.8509
4 Gimnasia y Esgrima La Plata 62/38 49/38 55/38 166/114 1.4561
5 Huracán Buenos Aires 0/0 0/0 55/38 55/38 1.4474
6 Rosario Central 57/38 66/38 41/38 164/114 1.4386
7 Talleres Córdoba 44/38 58/38 61/38 163/114 1.4298
8 Vélez Sársfield Buenos Aires 46/38 61/38 56/38 163/114 1.4298
9 Newell's Old Boys Rosario 52/38 55/38 48/38 155/114 1.3596
10 Independiente Buenos Aires 51/38 61/38 42/38 154/114 1.3509
11 Colón Santa Fe 49/38 55/38 49/38 153/114 1.3421
12 Chacarita Juniors Buenos Aires 0/0 45/38 56/38 101/76 1.3289
13 Unión Santa Fe 54/38 50/38 46/38 150/114 1.3158
14 Lanús Buenos Aires 50/38 48/38 43/38 141/114 1.2368
15 Estudiantes La Plata 45/38 39/38 56/38 140/114 1.2281
16 Racing Buenos Aires 55/38 45/38 40/38 140/114 1.2281
17 Argentinos Juniors Buenos Aires 49/38 39/38 43/38 131/114 1.1491
18 Belgrano Córdoba 44/38 39/38 37/38 120/114 1.0526
19 Almagro Buenos Aires 0/0 0/0 39/38 39/38 1.0263
20 Los Andes Buenos Aires 0/0 0/0 30/38 30/38 0.7895
Legenda:
strefa barażowa
strefa spadkowa

Sumaryczna tabela sezonu 2000/01[edytuj | edytuj kod]

Tabela ma znaczenie nie tylko statystyczne. Na jej podstawie wyznaczane są kluby, które reprezentować będą Argentynę w Copa Libertadores i Copa Mercosur.

Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 38 25 6 7 81 76 35
2 River Plate Buenos Aires 38 23 9 6 78 89 51
3 Boca Juniors Buenos Aires 38 20 11 7 71 64 45
4 Talleres Córdoba 38 18 7 13 61 54 44
5 Vélez Sársfield Buenos Aires 38 14 14 10 56 51 44
6 Estudiantes La Plata 38 14 14 10 56 45 41
7 Chacarita Juniors Buenos Aires 38 16 8 14 56 40 49
8 Huracán Buenos Aires 38 14 13 11 55 54 49
9 Gimnasia y Esgrima La Plata 38 15 10 13 55 58 57
10 Colón Santa Fe 38 13 10 15 49 51 50
11 Newell's Old Boys Rosario 38 12 12 14 48 45 50
12 Unión Santa Fe 38 11 13 14 46 55 57
13 Lanús Buenos Aires 38 11 10 17 43 53 56
14 Argentinos Juniors Buenos Aires 38 10 13 15 43 45 50
15 Independiente Buenos Aires 38 11 9 18 42 42 44
16 Rosario Central 38 10 11 17 41 52 69
17 Racing Buenos Aires 38 8 16 14 40 33 50
18 Almagro Buenos Aires 38 9 12 17 39 45 58
19 Belgrano Córdoba 38 8 13 17 37 40 57
20 Los Andes Buenos Aires 38 8 9 21 30* 45 78
Legenda:
Copa Libertadores 2002 i Copa Mercosur 2001
Tylko Copa Mercosur 2001

Baraże o utrzymanie się w lidze[edytuj | edytuj kod]

Pierwsze mecze[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
13 czerwca 2001 QuilmesBelgrano Córdoba 1:0
Agustín Alayes
13 czerwca 2001 Instituto CórdobaArgentinos Juniors 0:0

Rewanże[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
16 czerwca 2001 Belgrano CórdobaQuilmes 1:0
Julio Humberto Mugnaini
16 czerwca 2001 Argentinos JuniorsInstituto Córdoba 1:1
Fernando ZaghariánCarlos Alberto Sánchez
Oba zespoły pierwszoligowe, Argentinos Juniors i Belgrano Córdoba pomimo równego bilansu utrzymały się w pierwszej lidze, gdyż w barażu zespół aspirujący do pierwszej ligi by awansować musiał być lepszy w dumeczu. Równy bilans dwumeczu faworyzował drużyny broniące się przed spadkiem..

Przypisy

  1. Martín Palermo; http://www.futbolpasion.com/programafecha.cfm?campeonato=ap00&fecha=1
  2. Francisco Gabriel Guerrero; http://www.futbolpasion.com/programafecha.cfm?campeonato=ap00&fecha=2
  3. Adrián Ávalos - gol samobójczy; http://www.futbolpasion.com/programafecha.cfm?campeonato=ap00&fecha=4
  4. Claudio Enría; http://www.futbolpasion.com/programafecha.cfm?campeonato=ap00&fecha=07
  5. Fernando Daniel Moner - gol samobójczy; http://www.futbolpasion.com/programafecha.cfm?campeonato=ap00&fecha=11
  6. Bernardo Romeo; http://www.futbolpasion.com/programafecha.cfm?campeonato=ap00&fecha=11
  7. Gabriel Alfredo Lobos - gol samobójczy; http://www.futbolpasion.com/programafecha.cfm?campeonato=ap00&fecha=13
  8. Víctor Manuel López; http://www.futbolpasion.com/programafecha.cfm?campeonato=ap00&fecha=15
  9. Ángel Gabriel Nasta; http://www.futbolpasion.com/programafecha.cfm?campeonato=ap00&fecha=17
  10. Fernando Daniel Moner; http://www.futbolpasion.com/programafecha.cfm?campeonato=cl01&fecha=02
  11. Hernán Franco; http://www.futbolpasion.com/programafecha.cfm?campeonato=cl01&fecha=04
  12. bramka z gry a nie z karnego według http://www.futbolpasion.com/partido.cfm?campeonato=cl01&partido=104
  13. Diego Klimowicz - gol samobójczy; http://www.futbolpasion.com/programafecha.cfm?campeonato=cl01&fecha=14
  14. Ezequiel Maggiolo; http://www.futbolpasion.com/programafecha.cfm?campeonato=cl01&fecha=17
  15. gol z rzutu karnego według http://www.futbolpasion.com/programafecha.cfm?campeonato=cl01&fecha=18
  16. Ezequiel Maggiolo; http://www.futbolpasion.com/programafecha.cfm?campeonato=cl01&fecha=18
  17. Germán Martín Centurión; http://www.futbolpasion.com/programafecha.cfm?campeonato=cl01&fecha=19

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]