Idź na całość

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Idź na całość
Let's Make a Deal
Rodzaj programu teleturniej
Kraj produkcji Polska
Język polski
Prowadzący Zygmunt Chajzer, Krzysztof Tyniec
Data premiery 6 września 1997
Lata emisji 1997-2001
Produkcja
Produkcja WW
Stacja telewizyjna Polsat
Nagrody rzeczowe oraz pieniężne

Idź na całośćteleturniej emitowany od 6 września 1997 do 22 grudnia 2001 w TV Polsat. Pierwszym jego prowadzącym był Zygmunt Chajzer, reżyserem Feridun Erol, a scenografem Andrzej Albin. Drugim i ostatnim prowadzącym był Krzysztof Tyniec.

Centralnym elementem teleturnieju był paradoks Monty Halla, którego nazwa pochodzi od nazwiska prowadzącego program Let's make a deal - pierwowzoru programu Idź na całość.

Teleturniej już niespełna miesiąc po debiucie stał się hitem polskiej telewizji. Odcinek emitowany 5 października 1997 przyniósł oglądalność 9 mln 267 tys., wyprzedzając najpopularniejszy polski program informacyjny Wiadomości w TVP1. Rekordową oglądalność przyniósł jednak odcinek z 25 stycznia 1998, który według TNS OBOP oglądało ponad 10,6 mln osób.

Program od września 2000 prowadził Krzysztof Tyniec. Zmieniła się czołówka, muzyka, zmodernizowano scenografię. Jednak te zmiany przyczyniły się do spadku oglądalności tego programu i w 2001 został on zdjęty z anteny.

Zasady[edytuj | edytuj kod]

W grze uczestniczyły osoby wybrane spośród publiczności. Polegała ona głównie na podejmowaniu decyzji czy zabrać dotychczas zdobytą nagrodę, czy wymienić ją na inną. Gry były bardzo zróżnicowane, na przykład gracz mógł wymieniać znaną nagrodę na nieznaną lub na odwrót, odsprzedawać lub odkupować nagrody, brać udział w grach losowych, licytacjach, a czasem nawet w konkurencjach sportowych, jak np. rzuty rzutkami do tarczy.

W grze pojawiała się charakterystyczna maskotka - Zonk, przedstawiająca kota w worku. Wybranie jej oznaczało również utratę pozostałych nagród.

W finale gry uczestniczył gracz, który zdobył nagrodę o najwyższej wartości finansowej, lecz mógł on odmówić udziału w finale, wtedy wybierano kolejnego gracza. Finał zwykle polegał na wyborze nagrody z jednej z trzech "bramek", choć czasem pojawiały się dodatkowe elementy. Zazwyczaj w bramkach był samochód, mniejsza nagroda lub samochód i dwie nagrody, ale zdarzały się też inne sytuacje, np. kiedy do wygrania był więcej niż jeden samochód. W finale nie było już Zonka.