Infinite Crisis (gra komputerowa)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Infinite Crisis
Producent Turbine Entertainment[1]
Wydawca Warner Bros Interactive Entertainment[1]
Dystrybutor Cenega Poland
Projektant Steve Feak
Data wydania 26 marca 2015[1]
Gatunek multiplayer online battle arena
Tryby gry gra wieloosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma Microsoft Windows, OS X
Nośniki dystrybucja cyfrowa
Kontrolery klawiatura, mysz

Infinite Crisis – darmowa, sieciowa gra komputerowa z gatunku multiplayer online battle arena (MOBA) wydana 26 marca 2015[1]. Gra oparta jest na fikcyjnym uniwersum DC Comics (DC Universe)[1]. Została opracowana przez studio Turbine i wydana przez Warner Bros. Interactive Entertainment.

Jest to pierwszy tytuł studia Turbine wydany od zakupu spółki przez Warner Brothers w 2010 roku[2].

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Akcja gry rozgrywa się w uniwersum, które składa się z wielu planet zamieszkiwanych przez różne wcielenia znanych bohaterów z DC Multiverse.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Podobnie jak w innych grach z gatunku MOBA (np. League of Legends), rozgrywka opiera się na starach dwóch drużyn złożonych z kilku graczy. W trakcie zabawy mają miejsce losowe zdarzenia, zazwyczaj związane z różnego rodzaju kataklizmami. Wówczas zmieniają one wygląd mapy i wpływają na taktykę drużyn, zmuszając je do obrania nowej strategii. Stoczone bitwy wpływają na miejsce zajmowane w światowych rankingach.

Rozwój gry[edytuj | edytuj kod]

Produkcja weszła w fazę zamkniętych beta testów 8 maja 2013 roku[3], zaś otwarta beta rozpoczęła się 14 marca 2014 roku[4]. Zespół tworzący grę planuje dodawać nowe mapy oraz bohaterów i czarne charaktery z uniwersum również gdy gra będzie już oddana do dyspozycji graczy w wersji stabilnej[5].

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]